Hyes pre vás hybridná ruža floorbunda: výsadba a starostlivosť

Rose Ice Pho Yu - rôzne anglické výbery. Líši sa dlhým bujným kvitnutím. Produkuje stredne veľké až veľké kvety ružovo-fialového odtieňa s príjemnou citrusovou arómou. Odporúča sa na kultiváciu v strednom pruhu, Černozeme a južných oblastiach Ruska.

Chovateľská história

Rose Eyes for You je paleta anglických výberov získaných v roku 2008. Autorom je Peter J. James. Jedná sa o komplexný hybrid odvodený z dvoch odrôd:

 • Perzská ruža (Rose persica);
 • Modrá pre teba.

Opis Rose Ice Pho Yu a vlastnosti

Odroda Ice Pho Yu patrí do floribundovej skupiny ruží. Kombinujú kvalitu hybridného čaju a ruží polyantu. Bush je malý, dorastá až do výšky 75–100, zriedka je vysoký 130 cm. Tvar je okrúhly, kompaktný, pôsobí elegantne. Výhonky sú rovné, rastú kolmo, obsahujú tŕnisté tŕne. Listy sú stredne veľké, farba je jasne zelená, povrch je lesklý, príjemne sa leskne na slnku.

V popise ruže Ice Pho Yu (na obrázku) je naznačené, že dáva veľké kvety, ktoré dosahujú priemer 6 až 10 cm. Farba je rôznorodá: v strede je fialovo fialová, na okrajoch bledá lila a ružová. Tyčinky sú oranžové, kontrastujúce so všeobecným pozadím.

Kvety ruže Ice Pho Yu sú polodvojitého typu, okvetné lístky sú usporiadané do niekoľkých radov

Kvetenstvo - kefy, každý z nich vyrastie 3-7 púčikov strednej a veľkej veľkosti. Tvar na začiatku kvitnutia je kužeľovitý. Po úplnom zverejnení je kalíšok, zreteľne sploštený.

Kvitnutie ľadu Ruža Pho Yu je bohatá a nepretržitá; začína sa v polovici júna. Kvety nevydržia dlho, ale objavujú sa vo veľkom množstve, preto ker dlho zdobí záhradu. Zvláštnosťou odrody je, že sa puky v noci zatvárajú a ráno opäť otvárajú. Kultúra reaguje na slnečné lúče: v jasných dňoch je kvetov viac ako v oblačných. Vôňa je intenzívna, s náznakmi citrusov a éterického ružového oleja.

Hlavné vlastnosti hybridnej ružice Eyes for You:

 • kvety sú stredné a veľké - 6-10 cm;
 • polodvojitý typ, pozostáva z 20 okvetných lístkov;
 • farba: fialová, ružová, bledá lila;
 • kvitnutie: bohaté, opakované (jún - júl);
 • počet púčikov na jednom stopke: od 3 do 5;
 • aróma: bohatá, príjemná;
 • kompaktný, stredne veľký krík: 75–130 cm na výšku, 70–80 cm na šírku;
 • odolnosť proti múčnatke a čiernej škvrne: vysoká:
 • zimná odolnosť: do -20 ° C bez prístrešku (zóna 6);
 • odolnosť proti dažďu: uspokojivá;
 • použitie v záhradnom dizajne: jednotlivé výsadby a kompozície;
 • rezanie: nie je vhodné.

Výhody a nevýhody odrody

Floribunda Rose Ice Pho Yu má niekoľko hmatateľných výhod:

 • veľké, krásne kvety;
 • výrazná, príjemná aróma;
 • hojné kvitnutie;
 • nenáročnosť starostlivosti;
 • vynikajúca imunita voči bežným chorobám;
 • kompaktný krík pravidelného tvaru;
 • krásna kombinácia tmavozeleného lístia a žiarivo ružovo-fialových kvetov.

Odroda Ice Fo Yu rose má tiež nevýhody, na ktoré by ste mali venovať pozornosť pred zakúpením sadeníc:

 • kvety sa rýchlo rozpadajú, nie sú vhodné na rezanie;
 • vyblednúť na ostrom slnku;
 • nekvitnite v oblačnom, daždivom počasí;
 • zimná odolnosť je nízka.
Pozor! Odroda Ice Fo Yu sa môže pestovať v strednom pruhu, v oblasti Čiernej Zeme, ako aj na juhu Ruska. V regiónoch s nepriaznivým podnebím potrebujú kríky spoľahlivý prístrešok. Sadenice nemusia prežiť najmä mrazivé zimy.

Metódy reprodukcie

Hlavnou metódou rozmnožovania ruže Ice Pho Yu sú odrezky. Sadivový materiál sa získava koncom jari z mladých zelených výhonkov. Musia byť rezané tak, aby dĺžka každého rezu bola 20 cm, pokyny pre pestovanie sú štandardné:

 1. Všetky listy na odrezkoch sú odstránené.
 2. Urobte šikmý spodný a rovný horný rez.
 3. Ponorený na niekoľko hodín do roztoku stimulujúceho rast - "Kornevin", "Epin".
 4. Potom sa vysadia na otvorenom teréne do zmesi úrodnej pôdy s rašelinou a pieskom (2: 1: 1), pokrytej filmom alebo fľašou.
 5. Pravidelne vetrané a napojené.
 6. Na jeseň sa sadenice mulčujú, na jar sa presádzajú na nové miesto.

Odrezky ruže Ice Fo Yu je možné pestovať na otvorenom poli aj doma.

Ďalším pohodlným spôsobom je vrstvenie. Procedúra sa začína koncom septembra alebo začiatkom októbra. Najprv musíte vykopať hlbokú ryhu (15 cm) a vložiť do nej jeden zo spodných výhonkov Ľadu pre ružu Yu.Je to pripnuté drôtom, posypané úrodnou pôdou, napojené a dôkladne mulčované.

Na jar je ochranná vrstva odstránená, poskytujú ľahký prístup k vrchu výhonku, ktorý vypučia nové konáre. Na jeseň sú odrezky ruže Ice Pho Yu vyrezané z materského kríka a presadené na trvalé miesto. Je hojne napojená a mulčovaná rašelinou, humusom, pilinami alebo iným materiálom.

Pestovanie a starostlivosť

Rose Ice pre Yu je náročný na miesto pristátia. Najradšej má dobre osvetlené oblasti. Je žiaduce, aby bolo svetlo rozptýlené. Najlepšie je zvoliť svetlý polotieň z vysokých kríkov alebo stromov. Miesto by malo byť:

 • dostatočne úrodná (voľná pôda, pH od 6,0 ​​do 7,0);
 • chránené pred silným vetrom;
 • suché (nížiny so stojatou vlhkosťou sú vylúčené);
 • s dobrou cirkuláciou vzduchu (je nežiaduce umiestniť ho vedľa budov, strechy).

Hlavným termínom výsadby je jar (druhá polovica apríla - začiatok mája). Rose Ice Pho Yu môžete zakoreniť na jeseň, 3-4 týždne pred prvým mrazom. Ak je pôda ľahká a úrodná, nie je potrebné ju pripravovať. Ak je pôda vyčerpaná, do nej sa niekoľko mesiacov pred výsadbou zavádza humus alebo kompost do vedra s rozlohou 2 m2 (alebo 4 lyžice komplexného minerálneho hnojiva). Ťažká ílovitá pôda by mala byť ľahšia pridaním 1 kg pilín alebo piesku na rovnaké miesto.

Algoritmus je štandardný:

 1. Na mieste zvolenom pre ružu Ice fo Yu je vykopaných niekoľko otvorov hlbokých 50–60 cm vo vzdialenosti 50 cm (stredne hustá výsadba).
  3
 2. Malé kamene sú položené s vrstvou 8-10 cm.
 3. Korene sadeníc ruže Ice Pho Yu sú narezané na 30 cm a umiestnené do roztoku stimulujúceho rast.
 4. Sú vysadené v úrodnej pôde, čím sa prehĺbi koreňový krk o 5-7 cm.
 5. Voda hojne (10 litrov usadenej vody) a mulčovanie.

Na stimuláciu rýchleho rastu Ice Pho Yu by sa mala sadenica pri výsadbe odrezať a ponechať 3 - 4 púčiky.

Starostlivosť o ruže o túto odrodu je štandardná. Rastlina je nenáročná, ale pre bohaté a dlhodobé kvitnutie by ste sa mali postarať o nasledujúce činnosti:

 1. Polievanie je pravidelné - 1,5–2 vedra vody na dospelú kefu týždenne. Ak je horúce počasie, podáva sa voda dvakrát týždenne. V suchu je užitočné zavlažovať korunu neskoro večer.
 2. Aplikácia obväzov na ruže Ice fo Yu: v apríli, močovina 15–20 g na krík, v júni a júli (počas tvorby pukov a kvitnutia) - superfosfát (40 g) a draselná soľ (20 g). Môžete striedať minerálne hnojenie s organickými látkami - trus, divina, humáty, nálev pokosenej trávy.
 3. Po výdatnom zalievaní alebo dažďoch by sa mala pôda dôkladne uvoľniť.
 4. Odstránenie buriny sa vykonáva podľa potreby, pričom sa burina opatrne odstráni.
 5. V lete by ste mali mulčovať rašelinou, pilinami, humusom, ale v zime je lepšie tieto materiály nepoužívať, pretože sa v nich hromadí veľa vlhkosti.
 6. Vo väčšine regiónov Ruska (s výnimkou juhu) musia byť ružové kríky Ice Fo Yu na zimu zakryté. Toto sa musí navyše vykonať po poklese teploty pod -7 ° C. Podlejeme smrekovými vetvami alebo vrecovinou. Materiál je položený medzi vetvami, ako aj na vopred nainštalovaný rám nad puzdrom.
 7. Prerezávanie ruží odrody Ice Pho Yu sa vykonáva každú jar, pričom sa odstraňujú omrznuté a slabé konáre.V lete sú všetky zvädnuté kvety rezané, na jeseň môžete korunu preriediť pre správnu formáciu kríka. Staršie rastliny potrebujú radikálne orezanie. Všetky výhonky sú odstránené a zostávajú iba 2–4 ​​púčiky.

Rose Ice fo Yu reaguje na pravidelné kŕmenie a napájanie

Poradenstvo! V prvom roku po výsadbe musia byť všetky skoré púčiky odstránené.

Na ruži Ľadovej pho Yu môžete nechať iba augustové kvetenstvo (na každom stopke nie viac ako dva kusy). Po skončení kvitnutia sa uchovávajú až do vytvorenia plodov. Potom sa ker lepšie zakorení na novom mieste a budúci rok bude môcť dať kvety.

Škodcovia a choroby

Odroda Rose of the Ice Pho Yu má dobrú imunitu. Preto preventívne stačí vykonať jedno ošetrenie fungicídmi skoro na jar (pred začiatkom opuchu púčikov). K tomu použite akýkoľvek liek: kvapalina Bordeaux, Fitosporin, Skor, Hom, Maxim, Fundazol.

Ak sa nájdu vošky a iní škodcovia, kríky ruže Ice Fo Yu sa ošetria ľudovými prostriedkami:

 • drevený popolček s hoblinami mydla na pranie;
 • infúzia listov púpavy, čili paprička;
 • roztok horčicového prášku, tabakový prach;
 • odvar z kvetov nechtíka.
Pozor! Ak v záhrade spozorujete inváziu hmyzu, mali by sa použiť chemické prípravky: Fitoverm, Vertimek, Eforia, Inta-Vir, Decis a ďalšie.

Aplikácia v krajinnom dizajne

Rose Ice Pho Yu vyzerá nádherne v každej záhrade: na veľkých kvetinových záhonoch aj na malých plochách. Vhodný pre všetky populárne štýly - country, moderná, anglická krajina, francúzske motívy atď. Kríky Ice Fo Yu vyzerajú obzvlášť krásne v kombinácii s dobre upraveným trávnikom.

Pri navrhovaní územia sa odroda používa v nasledujúcich prípadoch:

 1. Jedno pristátie.
 2. Ružový ľad pre Yu skvele vyzdobí záhradu i v kompozícii. Je kombinovaný s rôznymi kultúrami: delfínia, pivonky, astry, chryzantémy a ďalšie. Hlavnou podmienkou je zhoda vo výške a farbe. Atraktívna bledá orgovánová farba vám umožňuje použiť ružu Ice Pho Yu na ozdobu ktoréhokoľvek miesta v záhrade. Bush je schopný oživiť aj neopísané rohy.
 3. Ružový ľad pre Yu pozdĺž záhradnej cesty.

Kultúra vyzerá dobre v kombinácii s odrodami modrej škály, napríklad s modrou pre vás. Kríky sú harmonicky kombinované s malými kvetmi - maceškami, masliakmi a inými.

Záver

Rose Ice fo Yu môže rásť takmer v akejkoľvek oblasti. Kríky nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ale je potrebné mať na pamäti, že farba okvetných lístkov na ostrom slnku vybledne. Preto by miesto pristátia malo byť polotienené. Vo väčšine regiónov je rez na jeseň a úkryt na zimu povinný.

Recenzie na ružový ľad Pho Pho Yu

Lýdia, 49 rokov, Saransk
Kúpil som si dvojročný stromček ruže so zaujímavým názvom Ľad pre Yu.Kultúra začala kvitnúť v rovnakom období. Boli dve vlny s krátkou prestávkou. V noci sa púčiky zatvárajú a v dažďoch, ktoré nedržia, začnú hniť.
Victoria, 45 rokov, Stavropol
Rose Ice fo Yu možno pestovať nielen na juhu, ale aj na severe (až po moskovský región). Kvety sú jemné, voňavé, ale dlho nevydržia. Je veľmi dôležité nájsť pre rastlinu krásneho spoločníka. Odborníci odporúčajú pestovať Rhapsody v modrej, bordovej a modrej farbe pre vás vedľa Ice Pho Yu.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia