Oddychová zóna v záhrade a na vidieku

Mestský muž kupuje dačo nielen na pestovanie zeleniny. Vidiecky dom je skvelým miestom na odpočinok. V prírode je vzduch čistý a ticho upokojujúce. Úplný relax sa však dá dosiahnuť dobrým dizajnom rekreačnej oblasti v krajine, o ktorej si teraz povieme.

Kde môžem zorganizovať rekreačnú oblasť

Zvyčajne na vidieku je posedenie v záhrade alebo na záhrade. Štandardne je na mieste inštalovaný gril, stôl so stoličkami, niekedy je postavený baldachýn. Ponúkame vám niekoľko ďalších nápadov na usporiadanie rekreačnej oblasti letnej chaty.

Patio

Takáto oblasť v krajine sa nazýva aj terasa. Princíp usporiadania je jednoduchý. V blízkosti domu je patio. Pod holým nebom je v strede areálu inštalovaný stôl, lavice alebo stoličky. Na vedľajšej koľaji je určite grilovanie, ale tieto predmety sa usporiadaním terasy nekončia. Ak to priestor dovoľuje, miesto zdobia kvetinové záhony, trávniky, dokonca sú nainštalované bazény a ležadlá. Na zatienenie sa často používajú veľké dáždniky.

Dvor je stredne veľký s malým jazierkom. Vyzerá krásne dekoratívne fontána alebo podložená šmykľavka z kameňa, popri ktorej tečie voda. V blízkosti nainštalujte plastový alebo skladací nábytok a gril. Dvor, kde je zriadené patio, je zvyčajne obklopený vysokým plotom. V blízkosti plotu sú vysadené kvety a kry.

Poradenstvo! Dizajn terasy závisí od plochy nádvoria, fantázie, ako aj od bohatstva majiteľa. Môžete nainštalovať všetko, čo je krásne a pohodlné na relaxáciu.

Baldachýn alebo altánok

Populárnym dizajnom pre rekreačnú oblasť je altánok. Existuje veľa možností pre jeho dizajn. Vystačíte si s jednoduchým baldachýnom, pod ktorý sa zmestia stoličky a stôl. Tí, ktorí majú neobmedzený rozpočet, stavajú elegantné pavilóny so stĺpmi. Môžu byť tiež uzavreté alebo polouzavreté. Často zatvorené altánky sú postavené s grilom z tehál alebo inštalácia továrenského mobilného grilu.

Strechy vás môžu prekvapiť rôznymi tvarmi. Ak je dacha malá, potom je altánok zvyčajne umiestnený nenáročný s plochou alebo valbovou strechou. Vo veľkých predmestských oblastiach sú postavené zložité konštrukcie s pôvodnými zakrivenými tvarmi striech. Pri použití stacionárneho grilovania je krásny komín vyvedený zo strechy z dekoratívnych tehál alebo jednoducho obložený kameňom.

Poradenstvo! Je lepšie inštalovať altánok bližšie k prírode. Záhrada, lúka s jazerom alebo oblasť blízko lesa fungujú dobre. Ak v krajine nič také nie je, umelé výsadby okrasných rastlín pomôžu maximalizovať zazelenanie miesta odpočinku.

Video hovorí o borovicovom altánku:

Uzavreté posedenie

Uzavretý priestor na posedenie je veľká izba na pozadí prírody. Ak sú stĺpy a steny vyrobené z kameňa, potom sú k dispozícii veľké otvory. Potom sú zakryté závesmi. Takúto konštrukciu je však ťažké postaviť, preto sa na steny často používajú bambusové zásteny alebo je otvor jednoducho opláštený drevenými lištami, aby sa vytvorila mriežka. Pozdĺž nej sa môže prechádzať dekoratívna liana.

Pri strechách používajú originálne dizajnérske nápady z prírodných materiálov. Strecha je vybavená tŕstím alebo tŕstím. Ak v okolí nie je takáto vegetácia, používajú sa tradičné ľahké materiály: mäkká krytina, vlnitá lepenka, polykarbonát alebo kovové dlaždice.

Usporiadanie rekreačnej oblasti pod stromami

V letných chatách nachádzajúcich sa na príkaz lesa je možné ideálne miesto odpočinku usporiadať pod rozvetvenými stromami. Koruna nahradí strechu, ale ušetrí to iba pred slnkom. Ak sú stromy silne olistené, existuje šanca na únik pred slabým dažďom, nie však pred silným dažďom. Takúto plochu pod stromami môžete zariadiť iba nábytkom z materiálov odolných voči vlhkosti. Okrem stola a lavíc tu nie je potrebné nič iné. V prípade potreby je možné na boku nainštalovať prenosný gril.

Oddýchnite si na terase

Ak je k domu pripojená terasa, nemôžete hľadať lepšie miesto na odpočinok. Tu môžete nainštalovať záhradný nábytok, zariadiť terénne úpravy, zavesiť hojdaciu sieť a oveľa viac. Terasa je plošina, ktorá sa týči nad zemou pozdĺž jednej alebo viacerých stien. Podľa toho, na aký čas odpočinku je určený, môže byť predĺženie otvorené a zatvorené. Pre takúto rekreačnú oblasť v krajine sa dizajn vykonáva tak, aby bol obytný priestor v súlade s prírodou.

Na uzavretých terasách je čalúnený nábytok a dokonca aj ohrievače umiestnené tak, aby miestnosť mohla slúžiť v chladnom počasí. V poslednej dobe je v móde umiestniť na miesto bazén. Terasa je vybavená plážou. Nainštalujte ležadlá, slnečníky a ďalšie atribúty.

Rekreačná oblasť v podobe vyhliadkovej terasy

Pozrite sa, ako nádherne vyzerá rekreačná oblasť vo vidieckom dome v podobe vyhliadkovej plošiny na fotografii. Takúto radosť si však môže dovoliť človek, ktorého prímestská oblasť sa nachádza na kopci. Plošina môže byť zavesená alebo jednoducho usporiadaná pozdĺž okraja kopca. V ideálnom prípade vysoké stromy rastú dole a vrcholom siahajú k plotu lokality.

Relaxačná časť v záhrade s hojdačkou a hojdacou sieťou

Miesto odpočinku sa tradične používa na videnie stola a stoličiek. Prečo nepristúpiť k organizácii tohto problému z druhej strany? Ak má dacha dobre upravený trávnik s krásnou záhradou, potom tu môžete nainštalovať pár hojdacích sietí a širokých lavičiek vo forme hojdačky. Dodatočnou výzdobou stránky bude veľký hlinený hrniec s kvetmi. Takéto miesto je ideálne na relaxáciu a znovuzjednotenie s prírodou. Ohnisko, stôl a stoličky tu jednoducho nie sú na mieste.

Výber nábytku pre rekreačnú oblasť

Záhradný nábytok sa predáva v obchodoch najmä kvôli tráveniu času v prírode. Jeho zvláštnosťou je, že je vyrobený z materiálov, ktoré sú odolné voči negatívnym účinkom prírodného prostredia. Prenosný nábytok by mal byť ľahký, je lepšie, ak je skladací. Tí, ktorí radi sedia na mäkkých kreslách, si môžu kúpiť vankúše a poťahy zvlášť. Ak je to potrebné, sú vybavené prútenými alebo kovovými stoličkami a po odpočinku sú odvezené do domu. Ekonomickou možnosťou je ekologický nábytok vyrezaný z hrubých kmeňov stromov. Je potrebné ho ošetriť iba impregnáciami, ktoré chránia drevo pred rozpadom.

Čo potrebujete na dekoráciu

Na dekoráciu nie je potrebné kupovať drahé predmety. V krajine leží veľa predmetov a dajú sa nimi ozdobiť miesto na odpočinok. Hlinené kvetináče sú vhodné na kvetináče. Veľké nádoby sú umiestnené na podlahe stránky a malé nádoby s kvetmi sú zavesené v kvetináčoch. Dokonca aj krásne kŕmidlo pre vtáky vyrobené vlastnými rukami sa stane ozdobou. Z dekoračných predmetov v obchode sú vhodné záhradné LED svetlá. Sú zavesené na stromoch a tiež umiestnené pozdĺž chodníkov. Drahé, ale nádherné záhradné sochy vytvoria rozprávkovú atmosféru. Ak si prajete, môžete si vyrobiť malé jazierko s kameňmi a vodopádom.

Existuje veľa nápadov na usporiadanie miesta na dovolenku v krajine. Len sa nemusíte báť splniť si svoje sny, skúsiť experimentovať a pobyt v prímestskej oblasti sa dá porovnať s návštevou letoviska.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia