Plastová búda

Pri kúpe prímestskej oblasti sa majiteľ najskôr pokúsi postaviť úžitkový blok. Koniec koncov, musíte niekde uložiť nástroj, vybaviť sprchu alebo letnú kuchyňu. Ak človek nemá čas na prístavbu, môžete si kúpiť plastovú búdu a do niekoľkých hodín ju nainštalovať na svoje stránky.

Dizajnové prvky plastových prístreškov

Všetky modely plastových prístreškov sa líšia tvarom, veľkosťou, ale majú spoločné dizajnové prvky:

 • Akýkoľvek model plastového úžitkového bloku je po zostavení ľahký a kompaktný. V prípade potreby ho môžete presunúť na iné miesto.
 • Kôlne sú skladacie. Návrh pozostáva z jednotlivých prvkov, ktoré sú zostavené podľa priloženej schémy.
 • Nákupom plastovej búdy pre letné sídlo získa človek multifunkčnú miestnosť. Hozblok možno použiť ako toaletu, sprchu, garáž, kuchyňu alebo len ako komoru.
 • Po zostavení je kôlňa pripravená na použitie. Plastové steny nevyžadujú dodatočné dokončenie.
 • Hozbloki sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, ktorý nevybledne na slnku. Väčšina modelov sa vyrába s dodatočnou výstužou. Takéto prístrešky odolávajú ťažkým nákladom, napríklad hromadeniu snehu na streche.
 • Akákoľvek stodola je vybavená priehľadným prvkom. Môže to byť tradičné okno alebo napríklad hrebeň z priesvitného plastu.
 • Plastový blok je plnohodnotná miestnosť, pretože má podlahu. Majiteľ si môže byť istý, že hlodavce a iní škodcovia nepreniknú zo zeme do búdy.
 • Výrobca vybavuje búdy vetraním. Vo vnútri areálu sa udržuje optimálna mikroklíma a nikdy nebude vlhkosť.
Poradenstvo! Plastové prístrešky kupujte iba od renomovaných výrobcov. Lacné výrobky môžu vydávať toxický nepríjemný zápach.

Výrobca zaručuje, že pri montáži prvkov búdy podľa priloženej schémy sa všetky spojovacie prvky zhodujú.

Video ukazuje montáž plastovej búdy:

Prečo popularita plastových prístreškov rastie

Popularita plastových prístreškov každým rokom rastie. Pretože takéto úžitkové bloky sú žiadané vlastníkmi súkromných území, znamená to, že majú veľa výhod.

Poďme sa pozrieť na to, čo možno zahrnúť do takého zoznamu:

 • Bez ohľadu na veľkosť úžitkového bloku zostáva vždy mobilný. Konštrukciu je možné presunúť na iné miesto v zmontovanom stave alebo rozobrať na prepravu. Všetky diely sa zmestia do automobilového prívesu.
 • Schéma montáže je taká jednoduchá, že ju zvládne aj žena a tínedžer. Zostavenie obslužného bloku zvyčajne trvá asi tri hodiny. To je veľmi výhodné, ak sa očakáva dážď a potrebujete veci rýchlo skryť.
 • Výrobca dáva svojim produktom estetický vzhľad. Hozbloky sa vyrábajú v obyčajných farbách, vo farbe stromu atď. Búda nemusí byť schovaná na záhrade, ale môžete ju dokonca nainštalovať, aby ju videl každý.
 • Plastová búda je z hľadiska údržby veľmi pohodlná. Konštrukciu je možné ľahko vyčistiť vodou z hadice. Špinavé škvrny sa jednoducho odstránia pracím práškom.
 • Mnoho modelov úžitkových jednotiek je vybavených žľabmi. Voda zo strechy nebude odtekať pod nohami, ale bude odvádzaná do boku.
 • Výrobca zaručuje životnosť stodoly najmenej 10 rokov. Pri opatrnom prístupe bude štruktúra trvať dlhšie.

Hlavným plusom plastového úžitkového bloku je výhoda v cene a rýchlosti montáže. Drevostavba bude trvať viac peňazí a času.

Video zobrazuje úžitkový blok „Horizon“:

Nevýhody plastových úžitkových blokov

Rovnako ako všetky výrobky z podobného materiálu, má plastová búda veľkú nevýhodu - krehkosť. Toto je potrebné vziať do úvahy, ak bude v miestnosti uložené náradie alebo iné ťažké predmety. Aj vystužený materiál pod silným mechanickým namáhaním môže prasknúť alebo sa vylúpiť.

Poradenstvo! Izba sa najlepšie používa v jarnom a jesennom období. V zime bude zima.

Dača nie vždy zostáva pod dohľadom, a to hrá útočníkov v rukách. Technická miestnosť je často prvou miestnosťou, ktorá sa má vykradnúť. Plastové steny nemôžu zaručiť bezpečnosť vecí. Útočník môže jednoducho zraziť kúsok stodoly a dostať sa dovnútra. Zavesenie bezpečného zámku na dvere je zbytočné. Letní obyvatelia niekedy oplášťujú plastové úžitkové bloky oceľovými plechmi. Ale aký je potom zmysel takejto akvizície. Štruktúra sa stáva neoddeliteľnou, nepohyblivou a pomerne nákladnou.

Ak človek natrafí na falošný materiál vyrobený z nekvalitného plastu, existuje riziko toxickej otravy. Na slnku vyhrievaný plast uvoľňuje látky, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie človeka. V takejto miestnosti je nežiaduce skladovať plodiny alebo vybaviť letnú kuchyňu.

Ďalšou nevýhodou je obmedzený inštalačný priestor. Už sme povedali, že plast je krehký. Hozblok nemožno umiestniť pod stromy. Padajúce ovocie a polámané konáre môžu deformovať strechu.

Rozmanitosť modelov

Existuje veľa modelov plastových úžitkových blokov. Všetky sa líšia kvalitou materiálu, farbou, tvarom, veľkosťou. Mnohé z nich sa vyrábajú za určitých prevádzkových podmienok, napríklad v garáži alebo v kúpeľni. Každý výrobca sa snaží vybaviť svoj výrobok ďalšími prvkami zodpovednými za pohodlie používania:

 • oceľové pánty na dvere;
 • zabudované zámky;
 • odolné priehľadné okná;
 • police, háčiky na kabáty a dokonca aj skrinky.

Náklady na výrobok tvoria prvok dizajnu. Stodola v podobe jednoduchej krabice bude stáť menej ako model s vnútorným usporiadaním. Berie sa do úvahy dizajn dverí, ktoré môžu byť jednoduché a dvojité. Produkt, ktorého okná sú zatvorené okenicami, bude stáť viac. Cena závisí aj od stupňa plastového vystuženia, pretože to ovplyvňuje pevnosť konštrukcie.

Poradenstvo! Hozblok so šikmou strechou je drahší ako analóg s plochou strechou. Na tom však nemôžete ušetriť, pretože na šikmom svahu sa nezdržiavajú zrážky, rovnako ako lístie a malé konáre spadnuté zo stromov.

Rozsah plastových úžitkových blokov

Majiteľ môže plastový domček používať podľa vlastného uváženia. Najčastejšie si kúpia malý stánok v dači na usporiadanie toalety alebo sprchy. Cena produktu je prijateľná, ale vyzerá to oveľa krajšie ako svojpomocne vyrobený analóg z preglejky alebo cínu.

Na skrytie pouličnej komunikácie je možné nainštalovať plastový stánok. Môže to byť plynová fľaša v blízkosti letnej kuchyne alebo domu, stanica na zásobovanie letnej chaty vodou atď. Stánok chráni komunikáciu pred škodlivými účinkami prírodného prostredia a skrýva sa aj pred zrakmi verejnosti.

Pre domácnosť bude stánok slúžiť ako odkladací priestor na veci. Z domu môžete odstrániť nepotrebný nábytok alebo zložiť skladacie stoličky a stôl slúžiace na rekreáciu v prírode. Stodola je vybavená stojanmi, na ktorých je uložená zelenina a ovocie. Ak je na dvore pivnica, bude možné urobiť krásny vchod z plastovej búdky.

Veľká technická jednotka je vhodná ako garáž. Po príchode k chatke môže byť auto skryté pred poveternostnými vplyvmi. Menšie kabíny slúžia na uskladnenie kosačky, bicykla alebo iba náradia s náhradnými dielmi.

Búda je ideálna na založenie dielne, napríklad na šitie odevov alebo opravu topánok. Nie je možné organizovať spracovanie kovových konštrukcií a zváračské práce, pretože plastové prvky sa rýchlo zhoršia.

Plastová miestnosť je vhodná pre prenosnú elektráreň.Prevádzková jednotka zabezpečí chatu elektrinou, pričom bude chránená pred zrážkami. A hukot bežiaceho motora bude vo vnútri kabíny čiastočne tlmený.

Ak je v letnej chate záhrada a veľké záhradníctvo, majiteľ určite kúpi rôzne druhy hnojív, vrchný obväz, pôdu. To všetko je možné uložiť do obslužného bloku. Postavená je tu aj napájacia hadica, záhradné náradie, postrekovač, agrofibre zo skleníka a oveľa viac.

Oblasť použitia plastových úžitkových blokov je rozsiahla. Predtým, ako začnete stavať murovanú alebo drevenú búdu, musíte o tom premýšľať, dá sa ľahšie zaobísť so zakúpeným stánkom?

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia