Tehlový altánok s grilom: projekt + kresby

Altánok je obľúbeným miestom odpočinku v krajine a ak má aj kachle, je možné pripraviť chutné jedlo aj na čerstvom vzduchu. Letné altánky nie sú také zložité, aby sa nedali postaviť svojpomocne. Ale zasklené konštrukcie vhodné na rekreáciu v chladnom období sa budujú ťažko. Tu už budete musieť vypracovať projekty pre altánky, kresliť kresby a mať určité stavebné zručnosti. Dnes sa pozrieme na to, ako to vyzerá murovaný altánok s grilom a technológiou jeho konštrukcie.

Aký druh kuchynského príslušenstva na zabudovanie do altánku

Existuje veľa možností pre altánky s grilom, ale je to len všeobecný koncept. Faktom je, že samotné varné zariadenie môže vykonávať mnoho funkcií:

 • Baldachýn s tehlovým grilom sa považuje za najjednoduchšiu štruktúru. To je dané vnútorným usporiadaním. Ohnisko je určené na varenie v ohni pomocou špízov. Jeho dizajn je tehlová alebo kovová krabica s uhlíkmi vo vnútri. Trochu komplikovaný je ohnisko s krbom, ktoré umožňuje varenie kebabov a ohrievanie altánu.
 • Altánky s grilom sa svojou funkčnosťou nelíšia od dizajnu s grilom. V oboch budovách môžete dokonca použiť rovnaký dizajn. Faktom je, že ohnisko a gril sú jedna a tá istá vec. Iba v druhom prípade je tehlová alebo kovová krabica vybavená grilom na varenie. Ak je to žiaduce, môžete ho odstrániť a získate ohnisko.
 • Ďalšou najťažšou stavbou je altánok s grilom. Presnejšie, problém spočíva v samotnom prístroji na varenie. Gril má zložitú štruktúru podobnú rúre. Počas varenia sú potraviny zapečatené a teplo sa dodáva zhora a zdola. Je jednoduchšie kúpiť si keramický gril a dať ho pod baldachýn.
 • Najkomplexnejším projektom altánu sa považuje ruská pec. Tento multifunkčný spotrebič sa dá použiť na prípravu jedla mnohými spôsobmi. V kachle organizujú ohnisko, udiareň, gril, krb, varnú dosku atď. Je veľmi ťažké postaviť tehlové kachle. Budú potrebné presné výkresy a správne výpočty. Začiatočník sa s takouto úlohou nedokáže vyrovnať.
 • Altánky pre letné sídlo s kotlíkom sú zložitého a jednoduchého dizajnu. Všetko opäť závisí od zariadenia na varenie. Kotol je nainštalovaný do vyrezaného otvoru varnej dosky tak, aby jeho spodná časť bola ponorená do kúreniska. To znamená, že bude potrebné postaviť ruské kachle alebo aspoň malú tehlovú konštrukciu, vždy však s kúreniskom a komínom.

V závislosti od zvoleného zariadenia na varenie sa vyberajú rozmery a tvar altánu, ako aj materiály na jeho výrobu. Povedzme, že v krajine, v ktorej chcete postaviť malý prístrešok pred slnkom a dažďom, do ktorého môžete vložiť malý gril. V takom prípade je vhodný drevený altánok pripomínajúci baldachýn. Tehlové altánky sú postavené pre ruské kachle. Môžu byť úplne uzavreté sklom alebo pootvorené, kde sú k otvorom ako ozdoba pripevnené drevené vyrezávané prvky.

Pozor! Strecha každého dizajnu altánu má drevené prvky. Toto je potrebné vziať do úvahy pri montáži varného zariadenia.Komín a otvorený plameň môžu zapáliť drevené trámy.

Výber tvaru pre záhradný altánok v krajine

Predtým, ako začnete kresliť výkresy altánu s grilom, musíte sa rozhodnúť o jeho tvare. Na internete existuje veľa fotografií zobrazujúcich nádherné altánky. Môžete načrtnúť náčrt na základe jedného z vašich obľúbených návrhov. Ak vám takáto štruktúra vyhovuje, nakreslí sa podrobný diagram s uvedením všetkých veľkostí.

Poradenstvo! So zväčšujúcimi sa uhlami vo vnútri altánu sa plocha rozširuje, ale využiteľný priestor sa zmenšuje.

Napríklad štvorcová budova môže mať menšiu veľkosť ako šesť rohová konštrukcia, ale je ľahšie umiestniť varný prístroj a oddeliť priestor na sedenie.

Záhradné altánky sú teda postavené v nasledujúcich formách:

 • Najjednoduchšia konštrukcia s pravými uhlami je postavená vo forme obdĺžnika. Najobľúbenejší je štvorcový tvar budovy.
 • Šesťhranné budovy vyzerajú nádherne. Často sú glazované a steny majú dekoratívny povrch.
 • Asymetrické záhradné budovy dajú voľnosť fantázii. Nie sú tu stanovené jasné hranice. Všetko, čo vyzerá krásne, sa používa ako dokončovacie materiály: dekoratívny kameň, polykarbonát, sklo atď.

Pri výbere ktorejkoľvek z foriem konštrukcie je potrebné vziať do úvahy, že vo vnútri altánu pred grilom by mali zostať najmenej 2 m voľného miesta.

Vytvárame vlastný projekt

Po načrtnutí hrubého náčrtu budúcej budovy začnú projekt rozvíjať. Tu je už potrebné urobiť presné výkresy konštrukcie s uvedením jej tvaru, veľkosti, umiestnenia komína a celého vnútorného usporiadania. Pre pohodlie je vhodné vytvoriť tri diagramy, na ktorých sa zobrazí pohľad spredu, zboku a tiež štruktúra v reze. Vybrali sme niekoľko fotografií altánkov s murovaným grilom, podľa ktorých si môžete vypracovať vlastný projekt.

Pri vypracúvaní stavebného projektu musia vypracovať podrobný plán nadácie, striech, vypracovať schému kladenia komunikácií. Okrem osvetlenia je možné vytvoriť vodovod a kanalizáciu v kapitálovej štruktúre. Podľa vypracovaného projektu sa robí odhad. Vypočítajte množstvo stavebného materiálu a približné náklady.

Stavba altánu s grilom v krajine na vlastnú päsť

Najjednoduchší spôsob, ako postaviť tehlu vlastnými rukami altánok s grilom a grilovanie. Aby ste to dosiahli, nemusíte si najímať profesionálneho kachliara, ktorý by rozložil ruské kachle. Práce sa začínajú uprataním staveniska a vyznačením základov. Základňa pre altánok je vyrobená súčasne so základom pre grilovanie. Optimálne pre kôlňu a gril z tehál je betónovanie monolitickej dosky.

Poradenstvo! Drevený alebo kovový altánok je možné umiestniť na stĺpový základ. Namiesto monolitickej dosky je pre tehlovú konštrukciu vhodný pásový podklad.

Postupnosť práce pri stavbe altánku

Bez ohľadu na to, aký druh tehlovej konštrukcie v altánku bude postavený, konštrukcia krok za krokom vyzerá takto:

 • Na hotovom základe sa podľa projektu stavajú stĺpy. Môžu byť pripevnené k základnému remienku, zabetónované z boku alebo v samotnom podklade vo fáze jeho nalievania.
 • Stĺpy sú zviazané zhora. Najčastejšie sa na to používa drevený nosník.
 • Keď je rám altánu pripravený, začnú vyložiť gril. Z nej sa odstráni komín nad budúcou strechou. Zhora musí byť nasadený ochranný kryt s lapačom iskier.
 • Konštrukcia strechy začína výrobou krokví a ich pripevnením k hornému páskovaniu. Nohy krokvy sú šité spolu s doskou. Bude slúžiť ako prepravka pre strešný materiál. Altánok je potrebné zakryť ľahkým, ale nie horľavým materiálom, pretože cez strechu bude prechádzať komín. Je lepšie uprednostniť vlnitú dosku alebo kovové dlaždice.
 • Dokončenie sa začína od fasády. Pre tehlové stĺpy je lepší dekoratívny kameň. Rozpätia môžu byť zdobené vyrezávanými drevenými prvkami.Výzdoba interiéru znamená podlahu, výzdobu stien budovy a grilovanie pomocou dekoračného kameňa. Podlahy v altánku sú najlepšie vyrobené z nehorľavého materiálu. Dlažobné dosky sú perfektné.

Konečným usporiadaním miesta odpočinku je inštalácia nábytku, pripojenie osvetlenia a iných komunikácií.

Brazierová konštrukcia

Je potrebné sa osobitne pozastaviť nad konštrukciou grilu. Štruktúra je vyskladaná z červených tehál. Vo vnútri kúreniska budete potrebovať žiaruvzdorné tehly a šamotovú hlinu. Brazier je postavený na základoch. Na fotografii je uvedený referenčný diagram.

Postupnosť procesu vyzerá asi takto:

 • Dva spodné rady tehál sú vyskladané v plnom rozsahu. Tvoria ďalší základ a tvar grilovania.
 • Zo siedmich radov tehál je uložený výklenok na uloženie palivového dreva. Doska ohniska je vyrobená zo železobetónu. Podobné dosky je možné naliať aj na odkladacie stolíky.
 • Z krbu je nad ohniskom vyložený zberač dymu. Hladko vteká do komína a presahuje strechu.

Tehlový komín sa veľmi nehreje, ale medzi ním a strešnou krytinou je urobené nehorľavé tesnenie.

Zasklené altánky

Zasklené budovy sú pre letného obyvateľa veľmi drahé, ale chránia miesto odpočinku pred vetrom, chladom a zrážkami. Existuje niekoľko spôsobov, ako vybudovať uzavreté štruktúry:

 • Klasické zasklenie zahŕňa inštaláciu drevených rámov sklom. Triedy sú často glazované priehľadným polykarbonátom. Takúto prácu je možné vykonať vlastnými rukami bez pozvania drahých špecialistov.
 • Okná s dvojitými sklami budú stáť viac, ale takáto budova sa ukáže ako teplá a môžete v nej relaxovať aj v zime. Môžete ušetriť peniaze na inštaláciu jednokomorových rámov za predpokladu, že altánok nebude používaný počas silných mrazov.
 • Budovy so zasklenými stenami bez rámov sú vhodné iba na letné použitie. Stavby sú nádherné, ale také múry chránia iba pred vetrom.
 • Zasklené konštrukcie využívajúce fasádnu metódu sú veľmi drahé a ťažko sa vyrábajú. Budova sa stavia zapečatená a jej strecha je tiež presklenená.

Vo videu možnosti pre zasklené altánky:

Pri stavbe altánu s grilom v krajine svojpomocne je vhodné uprednostniť jednoduché stavby, ktoré môžete ovládať. V opačnom prípade môžete veľa materiálu pokaziť a získať nespoľahlivú štruktúru.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia