Rajčinové banánové stehná: vlastnosti a opis odrody

Mnoho záhradkárov je v podstate experimentátor. Málokto odmietne na svojom webe pestovať novú odrodu paradajok, aby ocenil chuť nového produktu. A vďaka chovateľom je pre nich výber veľmi ťažký. Koniec koncov, rozmanitosť odrôd je jednoducho úžasná. Niektoré druhy majú nielen neobvyklú chuť, ale aj neobvyklý tvar a farbu. Výnos a poľnohospodárska technológia mnohých druhov rastlín sa výrazne líšia. Jedným z týchto nových produktov je odroda paradajok Banana Legs. Názov odrody je zaujímavý a existuje túžba dozvedieť sa o ňom čo najviac: pozrite si fotografiu, prečítajte si recenzie záhradníkov, ktorí ju už pestovali v skleníku alebo na otvorenom teréne, porovnajte vlastnosti.

Opis odrody

Napriek tomu, že paradajka Banana Legs bola vyšľachtená ešte v roku 1988, záujem o ňu dodnes nevyschol. A to z dobrého dôvodu. Aj keď ho chovali americkí chovatelia, stal sa pomerne rozšíreným v južných oblastiach, v strednom Rusku a dokonca aj v oblastiach s dosť drsným podnebím. A to všetko je spôsobené výhodami, ktoré má paradajka v plnej miere, pri úplnej absencii akýchkoľvek nedostatkov.

V súčasnosti je paradajka Banana Legs veľmi populárna. Rozhodujúci. Líši sa v nenáročnej starostlivosti. Týka sa odrôd strednej sezóny. V katalógoch ho nájdete v sekcii „žltoplodé“ odrody. Oficiálny názov je „Banana Legs“. Technika kultivácie sa prakticky nelíši od kultivácie tradičných odrôd.

Pri pestovaní paradajok na otvorenom poli a v skleníku je malý rozdiel. Pod fóliou alebo v skleníku vyrastajú kríky až do výšky 1,5 m. Na otvorenom poli kríky sotva dosahujú výšku 0,8 - 0,9 m. Vetvy a listy sú skôr tenké a ladné.

Zaujímavé! Spôsob pestovania paradajok „Banana Legs“ (sadenica alebo iná sadenica) nemá vplyv na úrodu, chuť a kvalitu ovocia.

Zrenie paradajok začína 65-70 dní. Líšia sa tiež vysokou produktivitou - z jedného kríka, pri dodržaní pravidiel pestovania, môžete zhromaždiť najmenej 4-6 kg paradajok.

Charakteristika plodov a plodov paradajok

V prvom rade záhradníci dbajú na tvar a jas farby ovocia.

Tvar paradajok je skutočne neobvyklý - v niečom pripomína exotické ovocie. Pravdepodobne to bola táto okolnosť, ktorá zohrala svoju úlohu, keď mu chovatelia vybrali také bizarné meno. Pri opise odrody v internetových obchodoch sa ale hovorí hlavne o tvare cencúľa.

Jasne žltá farba je charakteristickým znakom paradajok Banana Legs. Mierne nezrelé plody majú malé záblesky bledozelenej farby, ktoré sa dozrievaním strácajú.

Rastlina patrí k odrodám kaprov. Jeden klaster vyrastie zo 7 až 13 paradajok. Dozrievajú takmer súčasne, čo umožňuje rodine nielen nakŕmiť chutné paradajky, s miernym citrusovým nádychom, ale pripraviť aj všetky druhy prípravkov na zimu.

Hmotnosť jedného rajčiaka sa pohybuje medzi 50-80 gramami. Ale keď pestujete paradajku v skleníku, s vynikajúcou starostlivosťou a včasným zalievaním, záhradníci poznamenávajú, že hmotnosť ovocia môže dosiahnuť 110 - 130 gramov.

Dĺžka paradajok závisí aj od podmienok pestovania. V priemere dosahujú veľkosť 8 - 10 cm, ale v skleníkoch môžu dorásť až do 12 cm.

Paradajky odrody „Banana Legs“ sa odlišujú chuťou od tradičných. Mäsitá, jemná dužina s minimom semien - to je ich vlastnosť. Šupka paradajok je dosť hustá, čo hrá pri konzervovaní dôležitú úlohu. Chuť paradajok je sladká s jemnou kyslosťou a miernou dochuťou po citróne.

Zaujímavé! Paradajkové kríky "Banánové nohy" nepotrebujú zovretie, ale je potrebné ich pravidelne pripínať.

Paradajky sa skladujú veľmi dlho bez toho, aby sa zmenila ich chuť. Paradajky sú dobre znášané na prepravu na veľké vzdialenosti, ak boli zozbierané mierne nedozreté.

Klady a zápory paradajky Banana Legs

Pri výbere semien do svojej záhrady každý záhradník okrem charakteristík hodnotí výhody a nevýhody akejkoľvek odrody.

Hlavné výhody rajčiaka Banana Legs sú tieto:

 • Vysoká produktivita;
 • Jednoduché pravidlá pre výsadbu a následnú starostlivosť;
 • Jasná farba a neobvyklý tvar ovocia;
 • Jemná, sladkastá chuť so sotva znateľnou kyslosťou;
 • Vysoká odolnosť voči rôznym chorobám, najmä proti neskorej plesni;
 • Ľahko toleruje teplo a mierne poklesy teploty;
 • Tieto paradajky sa ľahko prispôsobujú miestnym klimatickým podmienkam;
 • Rovnako dobre sa hodí na vonkajšie a skleníkové pestovanie;
 • Môže sa pestovať bezsemenným spôsobom;
 • Vysoké percento klíčenia semien rajčiaka "Banana Legs" (viac ako 97%);
 • Dokonale toleruje potápanie a presun;
 • Ovocie rovnakej veľkosti;
 • Súčasné kvitnutie a dozrievanie.

So všetkými rôznymi výhodami by som rád spomenul ešte jednu vec - paradajka „Banana Legs“ nemá prakticky žiadne nevýhody. Ak počas kultivácie nastanú ťažkosti, znamená to, že neboli dodržané kultivačné pravidlá. Príliš silná výsadba alebo nedostatočné slnečné svetlo veľmi ovplyvňuje úrodu a chuť paradajok.

Zaujímavé! Mierne nezrelé paradajky sú skvelé na konzerváciu ako celok.

Pravidlá výsadby a starostlivosti

Ako už bolo spomenuté vyššie, technika pestovania paradajok Banana Legs sa nelíši od ostatných odrôd. Paradajky sa dajú pestovať ako semenáčiky aj ako semenáčiky, pričom sa semená môžu ihneď vysádzať na otvorenom teréne. Posledná uvedená metóda je ideálna pre južné oblasti a stredné Rusko, ako aj pre majiteľov vykurovaných skleníkov.

Pestovanie paradajok v sadeníc

Pokiaľ ide o sadenice, semená rajčiaka "Banana Legs" sa vysádzajú najmenej 65-70 dní pred plánovanou transplantáciou do otvoreného terénu. Odporúča sa zber vo fáze 2 - 3 listov. Vyžaduje sa vrchný obväz a pravidelné kyprenie pôdy.

Pri presádzaní sadeníc do otvoreného terénu nemožno na 1 m² vysadiť viac ako 4 rastliny. Výsadby nezahusťujte - nedostatok vzduchu a živín okamžite ovplyvňuje úrodu a chuť ovocia.

Pestovanie paradajok bezsemenným spôsobom

Pred výsadbou semien rajčiaka "Banana Legs" na otvorenom teréne musíte správne uvoľniť pôdu. Vrchný obväz so zložitými minerálnymi hnojivami sa musí vykonať bodovo, ihneď do otvorov.

V procese rastu potrebujú rajčiaky pravidelnú zálievku teplou usadenou vodou a kyprenie pôdy.

Pri akomkoľvek spôsobe pestovania paradajok je potrebné počas procesu rastu utvoriť krík. Na to zostanú 3-4 silné, zdravé stonky. Zvyšok musí byť odstránený.

Vlastnosti odrody naznačujú, že paradajka "Banana Legs" nemusí byť štípaná. Napriek tomu mnohí záhradníci podľa svojich skúseností stále odporúčajú pravidelne štipkať paradajky ihneď po vytvorení kríka. V opačnom prípade budú plody malé a výnos okamžite klesne.

Zaujímavé! Chovateľ Tom Wagner je tvorcom odrody paradajok Banana Legs.

Paradajky je potrebné zviazať, inak jednoducho spadnú pod váhu štetcov s početnými plodmi.

Podľa mnohých recenzií je paradajka Banana Legs veľmi náročná na starostlivosť. Spolu s vysokým výnosom to iba zvyšuje hodnotu tejto odrody.

Aplikácia ovocia

Paradajky „Banana Legs“, ktoré majú vynikajúcu chuť, sú vynikajúce na čerstvé jedlo, ako aj na prípravu letných šalátov a plátkov, keď sa podávajú na slávnostnom stole. Pri príprave šalátov si treba uvedomiť, že paradajky majú mierne citrónovú príchuť.

Mnoho žien v domácnosti často používa paradajky na konzerváciu ako celok aj ako súčasť zimných šalátov a leča. Keď sú celé ovocie solené, odhalia svoju vynikajúcu chuť.

Pre tých, ktorí radi experimentujú v kuchyni, môžu byť paradajky Banana Legs použité na prípravu rôznych omáčok, pást a ako prísada do omáčky. Sú veľmi vhodné na okamžité zmrazenie celých alebo nakrájaných paradajok, ako aj na sušenie.

Každá žena v domácnosti, v súlade s preferenciami svojich rodinných príslušníkov, nájde, kde a ako je možné tieto neobvyklé, svetlé a neuveriteľne chutné paradajky použiť.

Recenzie na paradajku "Banánové stehná"

Mnoho záhradníkov, ktorí už na svojich pozemkoch pestovali paradajky tejto odrody, hovorí veľmi nejednoznačne o jej vlastnostiach. Každý si uvedomuje vysokú klíčivosť rajčiakových semien „Banana Legs“ a nenáročnú starostlivosť. Niektorí majitelia stránok poznamenávajú, že rastliny tejto odrody plodia dobre za nasledujúcich podmienok:

 • Dodržiavanie pravidiel výsadby - nie viac ako 4 ks na m²;
 • Dobré osvetlenie;
 • Vrchný obväz s minerálnymi hnojivami vo fáze zberu a následne v procese rastu;
 • Pravidelné zalievanie a kyprenie pôdy;
 • Tvorba kríkov a pravidelné zovretie.

Iba v tomto prípade môžete počítať s vysokou kvalitou plodiny.

Zaujímavé! Pri výbere paradajok Banana Legs na prípravu šalátov na zimu nezabudnite, že po tepelnom spracovaní sa príchuť citrónu zvýrazní.
Katerina, 43 rokov, Brjansk
Túto odrodu pestujem už tri roky. Mojej rodine sa to veľmi páči. Moje vnúčatá tieto paradajky veľmi milujú. Do pohárov som to dávala až tento rok. Predtým jedli všetko a pred prázdnymi miestami ich nemali dostatok. Chcem sa však podeliť o svoje skúsenosti. V prvom roku bol výnos veľmi nízky. Ako sa ukázalo, paradajky z banánových stehien veľmi rady rastú, za predpokladu, že je v nich dostatok voľného miesta a veľa svetla. Odvtedy ich ihneď sadím do voľnej pôdy a netrápim sa sadenicami.
Vitalij, 52 rokov, Iževsk
Na občerstvenie som si obľúbil čerstvé banánové nohy. Ale banky sa mi nepáčili. Ale to je vec vkusu.
Valentina, 38 rokov, Saratov
Už dlhší čas sadím paradajkové banánové stehienka. Aby ste dosiahli bohatú úrodu, je nevyhnutné ich zovrieť. Kedysi som nechával iba dve stonky, ale potom som na každom kríku začal nechávať 4. Teraz je výnos vysoký. Paradajky sú veľmi chutné, moja domácnosť má rada žiarivo žltú farbu. Bananchiki majú veľmi radi a v zime ho dostávajú z plechovky - živú pripomienku slnečného leta.

Autor videa vám povie o všetkých výhodách paradajok Banana Legs:

Záver

Paradajka "Banana Legs", charakteristika a popis odrody, recenzie, fotografie hovoria iba o jednej veci. Ak milujete niečo exotické a neobyčajné, chcete zažiť nové vnemy a nebojíte sa experimentovať, bez strachu si zaobstarajte semienka a zasaďte ich na svoj web. Vy a vaši blízki si určite obľúbite neobvyklý tvar, žiarivo žltú farbu a príjemnú paradajkovú príchuť s citrusovým nádychom.

Komentáre (1)
 1. A tieto paradajky sa mi veľmi páčia. Článok obsahuje fotografiu, kde sú plody nakrájané na tanieri. Ich vnútro je priehľadné a potom sa stávajú veľmi chutnými. Neponáhľajte sa ich vytrhnúť z kríkov iba žlté, počkajte, kým sa zafarbia na oranžovo.A potom pochopíte, že paradajky sú naozaj vynikajúce.

  14.01.2020 o 02:01
  Lýdia
 2. Pestovanie banánových nôh v minulom roku. Chutné, čerstvé čerstvé. Preto je vhodný iba na konzerváciu

  1. 9. 2020 o 10:01
  Julia
  1. A čo sa týka konzervácie, odpadkov, nemal som rád čerstvé ani slané, dokonca mi vadilo, že som zaujal miesto v skleníku, a kúpil som si vrece so semenami až za sto rubľov.

   17.03.2020 o 03:03
   Elnna
 3. Kúpil som si semená paradajok Banana Legs od partnera. O semená sa podelila aj s príbuznou. Paradajky krásne vyrástli, ale čo sa týka mňa, nie sú vôbec chutné, ale toto drevené jadro. To je hrozné. Vôbec nerozumiem, ako sa dá takáto odroda inzerovať. Toto sú najhoršie paradajky, aké som kedy zasadil.

  02.01.2020 o 10:01
  Tatyana
 4. Tomato Banana Legs nemal rád: tvrdý stred, žiadna chuť. Aj keď je odroda plodná a tvar je krásny, pri konzervácii nepraská, v nádobách vyzerá nádherne.

  23.10.2019 o 09:10
  Galina
 5. Súhlasím s Vyacheslavovým komentárom, že paradajka má tvrdé jadro, ako špongia, ktorá všetko kazí. Úroda paradajok je z kríka veľmi veľká, chuť zrelej paradajky je sladká, vôbec nie je kyslá.

  04/09/2019 o 10:09
  Oľga
 6. Snažil som sa vypestovať odrodu Banana Legs ...
  Úroda je veľká, ale chuť je taká, že ju nikomu z nás nechutil, a uprostred ovocia je akýsi tuhý základ, ktorý nežuje, prekáža.

  15.8.2019 o 12:08
  Vyacheslav
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia