Najproduktívnejšie odrody paradajok pre skleník

Paradajka je obľúbenou zeleninou pre väčšinu záhradníkov. Pestuje sa hlavne v skleníkoch a skleníkoch, ktoré vám umožňujú vytvoriť najpriaznivejšiu mikroklímu pre túto teplomilnú kultúru. Chovatelia ponúkajú veľa odrôd paradajok, z ktorých každá má zvláštnu chuť, výrazný tvar, farbu ovocia a rôzne agronomické vlastnosti. Mnoho poľnohospodárov súčasne venuje osobitnú pozornosť výťažku paradajok. Článok teda obsahuje najviac produktívne odrody paradajok pre skleníky, ktoré umožňujú získať viac ako 30 kg ovocia z 1 m za sezónu2 pôda. Ďalej je uvedený podrobný opis takýchto rekordných odrôd, sú uvedené chuťové a agrotechnické vlastnosti ich plodov.

Vysoko výnosné odrody

Vo väčšine prípadov majú neurčité paradajky rekordne vysoké výnosy, ktoré môžu rásť a prinášať ovocie až do nepriaznivých podmienok. Na pestovanie takýchto odrôd je vynikajúcou možnosťou skleník alebo skleník. V chránených podmienkach zostáva teplota vyššia ako na otvorenom poli, rastliny sa neboja krátkodobých chladu a skorých mrazov, čo znamená, že bude možné zberať až do neskorej jesene.

Niektoré z neurčitých skleníkových paradajok s najvyššou výnosnosťou zahŕňajú:

Fatalista f1

Odroda paradajok široko známa ruským poľnohospodárom. Má mimoriadne vysoký výnos, ktorý je pri správnej starostlivosti asi 38 - 40 kg / m2... Paradajka patrí k neurčitým, jej kríky sú veľmi vysoký a listové. Pri pestovaní paradajok pre skleník Fatalist f1 je potrebné dbať na to, aby ste ich včas zviazali a vytvorili krík. Predídete tak poškodeniu rastliny v dôsledku veľkého množstva ovocia.

Fatalista f1

Fatalistické paradajky f1 dozrievajú 100 - 110 dní po zasiatí semena. Pred nástupom technickej zrelosti sú plody sfarbené do zelena, keď dozrievajú, ich farba nadobúda jasnú červenú farbu. Hmotnosť jednej zeleniny je 120 - 160 g, tvar takéhoto ovocia je plochý. Paradajky majú vynikajúcu šťavnatú dužinu. Ich pokožka je tenká, nie drsná. Odroda je vysoko odolná proti praskaniu. Účel paradajok je univerzálny, môžu sa použiť na prípravu šalátov a na konzervovanie.

Admiro f1

Admiro f1

Hybrid je zástupca Holandský výber... V miernom podnebí rajčiaky Admiro f1 rastú dobre a vytvárajú bohaté vaječníky. Odroda sa odporúča pestovať v skleníkoch. Ak chcete vysadiť vysoké neurčité kríky, nemali by byť hrubšie ako 3-4 rastliny na 1 m2 pôda. Včasným zalievaním, uvoľňovaním a kŕmením rastlín bude možné získať úrodu lahodných červených paradajok v množstve viac ako 39 kg / m2... Takýto vysoký výnos vám umožňuje jesť čerstvé paradajky v sezóne a pripravovať kyslé uhorky na celú zimu.

Paradajky "Admiro f1" sú stredne veľké: ich hmotnosť je asi 130 g. Dozrievajú spolu za 110 - 130 dní. Odroda sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči chorobám, menovite verticilóze, neskorej plesni, TMV, cladosporium.

Baldwin f1

Baldwin f1

Vysoko výnosná odroda paradajok, ktorá je ruským záhradníkom známa už mnoho rokov. Za priaznivých podmienok úroda skleníkových paradajok odrody Baldwin f1 presahuje 37 kg na 1 m2 pôda. Takýto vysoký výnos umožňuje bez toho, aby ste zaberali veľké plochy pôdy, získať potrebné množstvo zeleniny na čerstvú spotrebu a zber.

Kríky hybridu Baldwin f1 sú neurčité.Ako rastú, treba ich zviazať a pripnúť. Medzi povinnú starostlivosť o rastliny by malo patriť aj kyprenie pôdy pri koreni a hojné zalievanie.

Vysoké kríky by mali byť ponorené do skleníka nie hrubšieho ako 3 sadenice na 1 m2... Najlepšími predchodcami úrody sú cukety, uhorky a tiež kôpor, karfiol a petržlen. Paradajky odrody "Baldwin f1" sú náročné na zloženie pôdy a na dosiahnutie rekordného výnosu je potrebné rastliny pravidelne kŕmiť (raz za 2-3 týždne) organickými a minerálnymi hnojivami s vysokým obsahom dusíka a draslík.

Foto paradajok „Baldwin f1“ je možné vidieť vyššie na fotografii. Vážia každý asi 150 g. Doba zrenia ovocia Baldwin f1 je asi 110 dní. Zrelé, červené paradajky majú plochý guľatý tvar. Chuť a predajnosť ovocia je vysoká.

Gilgal f1

Gilgal f1

Úžasná veľkoplodá odroda s vynikajúcou zeleninovou chuťou. Každá paradajka hybridu "Gilgal f" váži viac ako 250 g, jej tvar je klasický - plochý. Mäsité paradajky potešenie so sladkou chuťou, hustou a jemnou dužinou, tenkou šupkou. Takéto paradajky sú darom zbožia pre milovníkov čerstvých zeleninových šalátov, lahodných prírodných paradajkových pást a džúsov. Konzervované paradajky "Gilgal f1" sú tiež veľmi dobré.

Túto úžasnú odrodu paradajok môžete pestovať v skleníku. Predpestované sadenice by sa mali v polovici mája ponoriť do chránenej pôdy podľa schémy 3-4 rastliny na 1 m2 pôda. Hustšia výsadba môže vytvárať tiene a choroby.

Za pravidelného zavlažovania, uvoľňovania a kŕmenia mladých rastlín, už nad 6 - 7 listami, sa objaví prvé kvetenstvo, na ktorom sa vytvorí a následne dozrieva 3 - 5 paradajok. Aktívne plodenie nastáva 110 dní po zasiatí semien. Veľkosť celkového výnosu dosahuje 40 kg / m2okrem toho sa viac ako 97% plodov vyznačuje vysokými obchodnými vlastnosťami.

Evpatoriy f1

Evpatoriy f1

Paradajka "Evpatoriy f1" je ideálna z hľadiska svojej chuti a vzhľadu. Dužina zeleniny je mäsitá a sladká, čo umožňuje použiť zeleninu na prípravu šalátov, džúsov a kečupu. Paradajka "Evpatoriy f1" je tiež vynikajúca na konzervovanie.

Hybrid „Evpatoria f1“ je teplomilný, takže ho možno pestovať vonku iba v podmienkach Ukrajiny alebo Moldavska. Ruskí záhradníci pestujú túto odrodu výlučne v pareniskách, skleníkoch. Neurčité paradajky sa ponoria do zeme, 3 kríky na 1 m2 pôdy v polovici - koncom mája. Starostlivosť o rastliny je štandardná a mala by zahŕňať napájanie, kŕmenie, podväzok a štipka paradajok a uvoľňovanie, vytrhávanie buriny z koreňov.

Počas vegetačného obdobia rastlina hojne vytvára vaječníky 6 - 8 ks na kvetenstvo. Prvé kvetenstvo sa vytvára nad 9-10 listami. Doba zrenia plodov tejto odrody je 110 dní. Zrelé paradajky vážia 130 - 150 g. Výťažok odrody je prekvapivý - 44 kg / m2.

Dôležité! Odroda Evpatorium f1 je rezistentná na všetky bežné choroby.

Rhapsody-NK f1

Rhapsody-NK f1

Ďalšia plodná odroda paradajok pre skleník. Líši sa v krátkom období dozrievania ovocia, čo je iba 100 dní a mimoriadne vysoký výnos nad 43 kg / m2... Rastliny tvoria hojné vaječníky v množstve viac ako 7 kusov na každom ovocnom zoskupení. Hmotnosť zrelého paradajky je asi 110 - 140 g. Chuť zeleniny je úžasná: dužina je šťavnatá a sladká, šupka je tenká, ale odolná proti poškodeniu a popraskaniu.

Dôležité! Charakteristickým znakom odrody "Rhapsody-NK f1" je jej vynikajúca prenosnosť, ktorá ju v kombinácii s vysokou úrodou robí nevyhnutnou pre profesionálnych farmárov.

Paradajky tejto odrody pestujú poľnohospodári v Rusku, Moldavsku a na Ukrajine. Rastliny sa potápajú hlavne v skleníku, v južných oblastiach je však možné pestovať paradajky odrody „Rhapsody-NK f1“ a na otvorených plochách. Kríky hybridu sú neurčité a vyžadujú podväzky, zovretie a zovretie.Nie je potrebné spracovávať paradajky chemicky, pretože rastliny majú genetickú odolnosť voči verticilóze, kladosporii a vírusu tabakovej mozaiky.

Talitsa f1

Talitsa f1

Každý záhradník, ktorý chce pestovať vysoko výnosnú odrodu paradajok, by mal venovať pozornosť hybridu Talitsa f1. Táto paradajka je nenáročná na starostlivosť, bezbolestne toleruje krátkodobé sucho, nízke a vysoké teploty a zároveň je pripravená potešiť farmára vysokým výnosom, ktorý je viac ako 38 kg / m2... Slabo listová, neurčitá rastlina dorastá do 2 m. Je vďačná za hnojenie minerálnymi hnojivami a organickými látkami.

Malé jasne červené paradajky s hmotnosťou do 120 g sú veľmi chutné a šťavnaté. Perfektné do šalátov a na konzervovanie. Šupka paradajok je jemná a tenká, ale počas rastu ovocia nepraská. Paradajky odrody Talitsa f1 dozrievajú za 100 - 110 dní.

V článku teda uvádzame najslávnejšie vysoko výnosné paradajky, ktorých chuť a agronomické vlastnosti boli testované časom. Zaslúžia si pozornosť každého záhradníka, ktorý si zo širokej palety vyberie vysoko výnosnú odrodu paradajok. Pre tých, ktorí si kladú otázku, ktorá odroda paradajok je pre skleníky najproduktívnejšia, odporúča sa zoznámiť sa s hybridom Westland f1.

Westland f1

Westland f1

Táto odroda má rekordný výnos - až 60 kg / m2... Paradajky sa pestujú výlučne v skleníkoch, skleníkoch. Rastlina je náročná na starostlivosť a rodí v plnom rozsahu, rastie iba na výživnej pôde a je pravidelne hojne polievaná.

Plody hybridu sú chutné a sladké, s priemernou hmotnosťou 140 g. Zelenina dozrieva pomerne skoro - 100 dní odo dňa sejby kultúry pre sadenice.

Dôležité! So všetkými svojimi výhodami nie je odroda Westland f1 medzi farmármi veľmi obľúbená, pretože je na trhu relatívnou novinkou a nevzbudzuje dôveru.

Záver

Všetky uvedené sú poddajné odrody paradajok sú vysoké a je potrebné dodržiavať určité pravidlá starostlivosti. Informácie o tom, ako správne formovať vysoké paradajky, sú uvedené vo videu:

Výber vysokej výnosnosti odrody paradajok pre skleníky, stojí za to venovať pozornosť možnostiam uvedeným vyššie, pretože sa líšia nielen bohatou úrodou, ale aj vynikajúcou chuťou ovocia. Ľahko sa pestujú v skleníku, ak viete a používate pravidlá na formovanie kríkov, pravidelne zalievajte a kŕmte rastliny. Stojí za zmienku, že všetky vyššie uvedené ovocné odrody boli testované dlhoročnými skúsenosťami poľnohospodárov a majú veľa pozitívnych ohlasov na rôznych poľnohospodárskych fórach a webových stránkach.

Ohlasy

Valentina Petrova, 54 rokov, Jekaterinburg
Pestujem odrodu Fatalist f1 už veľa rokov. Počas tejto doby ma nikdy nesklamal: vždy vysoký výnos, paradajky vynikajúcej chuti. Tiež som rád, že paradajky sú malé „po jednom“, každá s hmotnosťou asi 120 g, zapadajú dobre do celej nádoby a umožňujú vám pripraviť chutné a krásne švy. Všetkým zainteresovaným záhradníkom vždy poradím túto konkrétnu odrodu paradajok.
Anna Mikhanko, 38 rokov, Biysk
Veľmi sa mi páči odroda Gilgal f1, pretože prináša ovocie vždy vo veľkom množstve, paradajky sú veľmi chutné, sladké. Zelenina funguje dobre do šalátov aj na rolovanie. Pri kultivácii nie je odroda nijako rozmarná, vyžaduje iba polievanie a kŕmenie. Z kríkov sa tiež pravidelne odstraňujú ďalší nevlastní synovia. Túto odrodu odporúčam všetkým „lenivým labužníkom“, pretože uľahčuje pestovanie mnohých lahodných paradajok.
Komentáre (1)
  1. Dajte mi prosím odkaz na paradajku Westland - chcem kúpiť

    11.12.2019 o 08:12
    Svetlana
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia