Sada zimnej cibule Troy: popis odrody, výsadba a starostlivosť

Onion Troy je holandský výberový hybrid, ktorý sa nedávno objavil na ruskom trhu s osivom. Zimnú odrodu je možné vysadiť na jar aj na jeseň na malom pozemku a na hospodárskych poliach. Pri vytváraní a následnej experimentálnej kultivácii boli zohľadnené a odstránené všetky nedostatky kultúry: Troy zriedka ochorie, škodcovia ho prakticky neovplyvňujú. Cibuľa sa pestuje iba zo zakúpeného sadivového materiálu.

Opis a vlastnosti cibule Tróje

Z hľadiska chemického zloženia nie sú hybridy nižšie ako odrody plodín, sú však odolnejšie voči stresu. Vzorky vysadené na jeseň sa nebojí mrazu, začnú rásť pri teplote +50 C, zriedka ochorieť. Vďaka týmto vlastnostiam sa zvyšujú výnosy a kultivácia sa zjednodušuje.

Troy bol stvorený na kultiváciu v produkčnom rozsahu. Odroda má dlhú trvanlivosť a vysokú chuť, horkosť je prítomná v nepatrnom množstve, poloostrá cibuľa. Za akýchkoľvek poveternostných podmienok nestrieľa, rastlina trávi všetky živiny na dozretie cibule.

Dôležité! Troy nejde do pera, vzdušná časť je tvrdá a nie hrubá. Ak dôjde k narušeniu fotosyntézy pri rezaní listov, cibuľa sa zmenší.

Vzhľad

Vonkajšie sa odroda Troy veľmi nelíši od štandardných odrodových zástupcov:

 • žiarovka je okrúhla, mierne pretiahnutá, hmotnosť dosahuje 70-80 g, priemer je až 8 cm;
 • membránová štruktúra sa skladá z horných suchých šupín zlatistej alebo svetlohnedej farby a šťavnatých vnútorných bielkov s miernym modrastým odtieňom;
 • krk je tenký, krátky;
 • listy sú rúrkovité, tmavozelené, s voskovým povlakom, nie početné, až 35–40 cm dlhé, štruktúra je tuhá s pozdĺžnymi vláknami.

Rovnako ako väčšina hybridov Tróje nedávajú semená, cibuľa sa rozmnožuje dcérskymi žiarovkami, ktoré pri dne tvoria hniezdo púčikov. Sadivový materiál sa získava pomocou špeciálnej technológie v poľnohospodárskych firmách so špecializáciou na túto oblasť.

Dužina vnútorných šupín je šťavnatá, poloostrá, chuť sa nezmení z nedostatku vlhkosti alebo z nadmerného množstva vlhkosti

Doba dozrievania a výnos

Troy hybrid je skorá odroda. Pri výsadbe na jar plodina dozrieva tri mesiace po vypučaní. Zima rastie skôr, cibuľa sa zberá za 2,5 mesiaca. V južných oblastiach sa úroda získava približne v polovici júla, v miernom podnebí na konci toho istého mesiaca. Zrenie je určené stavom zelenej hmoty. Zožltne, položí sa a vysuší. Produktivita Luca Troy s 1m2 je 5-6 kg.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Na slnečnom mieste so strednou vlhkosťou hybrid neochorie a netrpí škodcami. Trója cibuľa má silnú odolnosť proti hlavným infekciám: bakterióza, alternária, múčnatka, biela hniloba a hniloba dna, peronosporóza, listová mozaika.

Hlavnou hrozbou pre kultúru je cibuľový mol a mucha, ale tento hmyz na trójskom hybride neparazituje.

Zloženie a vlastnosti

Chemické zloženie cibule obsahuje:

 • vitamíny (flavonoid kvercetín, kyselina askorbová, B1,2,6, E, A, PP);
 • saponíny;
 • Sahara;
 • hlien;
 • fytoncidy;
 • esenciálne oleje:
 • kyselina jablčná a citrónová;
 • minerály: železo, draslík, jód;
 • pektínové zlúčeniny;
 • glykozidy.

Cibuľa má antihelmintické, baktericídne, diuretické vlastnosti. Stimuluje produkciu žalúdočných sekrétov, čo normalizuje funkčnosť tráviaceho systému. Odporúča sa pri cukrovke. Podieľa sa na krvotvorbe a metabolických procesoch.

Aplikácia

Najčastejšie sa cibuľa Troy používa pri varení. Pridáva sa do šalátov, vypráža sa a varí sa. Táto zelenina je nevyhnutná na dochutenie rôznych jedál. Cibuľa je obsiahnutá v mnohých receptoch na konzervovanie zeleniny na zimu. Pridáva sa do polotovarov: knedle, knedle, rezne. Používa sa na prípravu klobás.

Cibuľa sa používa na výrobu lekárskeho prípravku s antimikrobiálnym účinkom "Allilchep", ktorý je indikovaný na dysbiózu, intestinálnu atóniu. Allylglycer sa tiež vyrába na liečbu kolpitídy rodu Trichomonas.

Cibuľa sa v kozmeteológii používa na bielenie tváre a odstraňovanie jazvičiek. Pomáha pri seborei, posilňuje vlasové folikuly, zabraňuje odlupovaniu pokožky.

Rastúce regióny

Trója cibuľa je rastlina odolná voči chladu, pokojne odoláva jarným mrazom

Sadenice v počiatočnej fáze môžu zomrieť pri teplote + 2–40 C. V regiónoch s miernym kontinentálnym podnebím sa odporúča prikryť posteľ v noci.

Keď sa vytvoria listy, cibuľa sa nebojí zníženia teploty na -4-70 C. Optimálny ukazovateľ pre vegetačné obdobie 15.-250 C. Ak sa dodržiava režim zalievania, rastie dobre pri +350 C. Troy vstúpil do štátneho registra v roku 2008 s odporúčaniami pre pestovanie v centrálnych regiónoch. Túto odrodu je možné pestovať na celom území Ruska, s výnimkou Ďalekého severu.

Výhody a nevýhody

Výhody luku Troy:

 • trvale vysoký výnos bez ohľadu na poveternostné podmienky;
 • odolnosť voči chladu;
 • vhodné na priemyselné pestovanie (je možný mechanizovaný zber);
 • tolerancia stresu;
 • silná imunita;
 • skoré dozrievanie;
 • vysoká nutričná hodnota;
 • všestrannosť pri používaní;
 • jednoduchá poľnohospodárska technológia;
 • žiadne šípky.

Medzi nevýhody patrí nemožnosť nezávislej reprodukcie a vysoké náklady na sadivový materiál.

Hybrid sa pestuje iba pre žiarovky, zelené odrody Troy sa nepoužívajú

Vlastnosti výsadby cibule Troy

Pokiaľ ide o svetlo, je odroda pomerne náročná, v tieni sa nebude vyvíjať normálne. Záhon cibule Troy je odložený iba na suchú, úrodnú pôdu s neutrálnou reakciou.

Pozor! V podmáčanej oblasti hybrid hynie, v lepšom prípade bude zaostávať v raste, čo bude mať priamy vplyv na ukazovateľ výnosu.

Tróju je možné zasadiť pred zimou alebo na jar, pred uvedením na záhradu sa semená rozrežú na plecia, aby sa urýchlilo klíčenie, a namočia sa do stimulátora Energen.

Výsadba trójskej cibule pred zimou

Sevok sa vysádza približne v polovici alebo na konci októbra, v závislosti od regionálneho podnebia:

 1. Týždeň pred výsadbou je miesto vykopané, korene buriny sú odstránené.
 2. Pred prácou zdvihnite posteľ do výšky 20 cm a vydezinfikujte ju roztokom obsahujúcim oxychlorid meďnatý.
 3. Zavádza sa humus, drevný popol (ak je kompozícia kyslá), rašelina, superfosfát a draslík. Všetky látky sa zapustia do pôdy opakovaným kopaním.
 4. Vytvorte drážky s hĺbkou 5 cm, s intervalom 15 cm, rozložte semená na vzdialenosť 4 cm.
 5. Prikryte zeminou a povrch vyrovnajte.

Pred mrazmi sa miesto mulčuje rašelinou (4 cm), na jar sa vrstva odstráni, aby nezasahovala do klíčenia.

Luk je umiestnený v drážkach dnom dole

Na jar vysádzajte trójsku cibuľu

V južných regiónoch sa kultúra vysádza v tretej dekáde apríla, v miernom podnebí to možno robiť v prvej polovici mája. Pozemok je pripravený na jeseň, vykopaný, burina je odstránená a hojne postriekaná síranom meďnatým. Po prvých mrazoch sa vykonáva zavlažovacie zavlažovanie, v zime pokrývajú záhon snehovými závejmi.

Jarná výsadba trójskej cibule:

 1. Záhradné lôžko je vykopané, sú aplikované organické látky a komplexné minerálne hnojivo.
 2. Brázdy sú vyrobené 5 cm hlboko, semená sú rozložené na vzdialenosť 8-10 cm.
 3. Vysaďte cibuľu, zakryte pôdou vrstvou 2–2,5 cm.

Povrch je vyrovnaný a zaliaty roztokom, ktorý stimuluje rast.

Starostlivosť o cibuľu Troy

Odroda nevyžaduje ďalšie agrotechnické techniky, pre plodinu je štandardné pestovanie trójskej cibule:

 1. V máji až júni sa cibuľa zalieva raz týždenne s objemom 10 l / 1m2... Polievanie sa úplne zastaví 3 týždne pred zberom.
 2. Keď burina rastie, burina.
 3. Keď pierko dorastie do 6 cm, kŕmia sa dusíkom a draslíkom. V čase tvorby sa žiarovky oplodnia tekutou organickou hmotou, po 10 dňoch sa pridá „Agricola pre cibuľu a cesnak“.

Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že odroda Troy je skorá, kŕmenie sa zastaví od druhej polovice júla.

Kontrola chorôb a škodcov

Cibuľa Troy neochorie, ak sú postele vybrané správne, to znamená na slnečnom a suchom mieste. V opačnom prípade je možné hnilobu žiaroviek; zariadenie nebude možné zachrániť. Aby sa zabránilo plesňovým infekciám, je úplne vytvorená zelená hmota ošetrená prípravkom „Hom“ alebo síranom meďnatým.

Pri neustálom uvoľňovaní a odstraňovaní buriny sa škodcovia neobjavujú. Na prevenciu môžete v blízkosti záhradného záhonu vysadiť rastlinu s ostrým zápachom, napríklad nechtík.

Záver

Troy Onion je skorý hybrid so silnou imunitou. Môže sa vysádzať na jar a na jeseň. Zimné plodiny dozrievajú rýchlejšie a skladujú sa viac ako tri mesiace. Cibuľa je odolná proti stresu, má stabilný výnos, je univerzálna na použitie. Vhodné na pestovanie v celom Rusku (s výnimkou severných oblastí).

Recenzie záhradníkov o cibuli Troy

Valentina Vasilyeva, 56 rokov, GNizhny Tagil
V krajine už druhú sezónu sadím cibuľu Troy. Som spokojný s rozmanitosťou. Cibuľa rýchlo dozrieva, pri pestovaní nerobí problémy. Polievam prvé tri týždne po výsadbe, do budúcnosti bude dosť dažďa. Produktivita na najvyššej úrovni. Tento rok som inkasoval od 2 m2 asi 9 kg, pri iných odrodách taký výsledok nebol.
Tatiana Strezhenova, 45 rokov, Moskovská oblasť
Tróju sadím štvrtý rok. Je mojou prioritou. Predtým som skúšal odrody aj hybridy, vyskytli sa problémy s pestovaním, hlavne výsadba trpela peronospóriou. Musel som neustále spracovávať. S touto odrodou cibule je všetko v poriadku: neochorie, dobre sa vyvíja, chuť je vynikajúca a výťažok vysoký.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia