Uhorky Cedric F1: popis odrody, fotografie, recenzie záhradníkov

Uhorka Cedric sa na trhu s osivom objavila len pred niekoľkými rokmi, počas ktorých to mohli záhradníci oceniť. Mnoho ľudí si obľúbilo skorú zrelosť zeleniny, jej chuť, vysoký výnos. Aby sa odrodové vlastnosti zobrazili čo najjasnejšie, musíte poznať jemnosť a nuansy pestovania.

Chovateľská história

Cedrická uhorka (Cucumis sativus L. Cedrik) je dielom holandských chovateľov z Enzy Zaden. V roku 2015 bol hybrid zaradený do štátneho registra Ruskej federácie a odporúčal sa na pestovanie v interiéroch vo väčšine regiónov krajiny. Je oceňovaná na celom svete a úspešne sa pestuje v jarných a zimných vykurovaných skleníkoch.

Popis cedrických uhoriek

Uhorka odrody Cedric patrí k neurčitým typom, jej výhonky nie sú obmedzené rastom, pokiaľ neštipnete vrcholy. Olistenie je stredne veľké, tmavozelené. Cedrická uhorka vytvára malé bočné vetvy. Koreňový systém je dostatočne výkonný, v nepriaznivých podmienkach je schopný dodávať vlhkosť a živiny bez toho, aby padal tvorený vaječník. Rastlina prestáva rásť iba dočasne. Druh kvetov uhorky odrody Cedric je ženský. V pazuchách hlavnej stonky sa spolu s púčikmi objavujú tri až päť vaječníkov. Zelentsy v čase zrelosti trhu má dĺžku 12 - 14 cm, s priemernou hmotnosťou 100 g. Tvar ovocia je podlhovasto-valcovitý. Šupka je tmavozelená, s malými tuberkulózami, bielymi tŕňmi a miernym dospievaním. Rebrovanie prakticky neexistuje. Dužina je šťavnatá, sladkastá, hustá, chrumkavá, s jasnou arómou.

Semená uhorky cédrovej sú malé, často životaschopné

Charakteristika cedrických uhoriek

Pretože odroda Cedric je partenokarpická, poskytujú uhorky stabilné a pravidelné úrody v skleníku. Neurčitosť vám umožňuje získať vysokú rastlinu a zozbierať z jedného kríka maximálny počet plodov vynikajúcej kvality. Hybrid je skoro zrejúci. Prepravnosť a kvalita sú vysoké. Je cenený pre svoju odolnosť voči hlavným chorobám - múčnatke, kladosporiu, uhorkovej mozaike. Účel ovocia je univerzálny.

Dôležité! Uhorka Cedric je schopná priniesť ovocie aj za zlých svetelných podmienok.

Výťažok

Plodenie trvá asi dva mesiace. Výnosy nie sú ovplyvnené teplotnými výkyvmi a zmenami v podmienkach rastu. Uhorky odrody Cedric zrejú rovnomerne, s výhradou poľnohospodárskej technológie od 1 m2 zbierať 15-18 kg. S vytvorením významnej vrstvy humusu, pravidelným zalievaním, vrchným obväzom, výnos stúpa na 24 - 26 kg / m2.

Dozrievanie a kvitnutie

Cedrické uhorky začnú kvitnúť mesiac po vyklíčení. Začiatok intenzívneho a priateľského plodenia možno pozorovať po 40 - 45 dňoch. Zbierajú sa každé dva dni. Na odstránenie ovocia použite nožnice alebo záhradnícke nožnice, aby ste pri ručnom trhaní nepoškodili výhonky. Cedrické uhorky musíte skladovať v chladničke alebo suteréne, kde teplota vzduchu nepresahuje +10 ° C a vlhkosť je vysoká. Vkladajú sa do nádob s otvormi pre voľnú cirkuláciu vzduchu (kartónové škatule, koše). Predtriedené, odstránené poškodené alebo vykazujúce príznaky choroby.

Cedrické uhorky sa zbierajú večer alebo skoro ráno

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Cedrický hybrid má vysokú imunitu voči hlavným plesňovým chorobám. Na preventívne účely v skleníkoch je potrebné dezinfikovať pôdu fumigáciou sírnymi bombami, spracovaním síranom meďnatým. V miestnosti je potrebné udržiavať optimálnu vlhkosť, pravidelne vetrať. Striedanie plodín a kontrola hladín dusíka v pôde pomáhajú predchádzať chorobám na cedrickej uhorke. Rastlina je niekedy napadnutá škodcami. Najväčšie nebezpečenstvo medzi nimi je:

 1. Voška melónová - určuje ju ovisnuté lístie, kvapky sladkej rosy a zhluk mravcov.

  Na zvládnutie napadnutia voškami pomáha liečba infúziou koreňov púpavy s prídavkom horčice.

 2. Roztoč - biele bodky na zadnej strane listu a zapletenie pavučiny na vrcholkoch výhonkov.

  Na boj proti roztočom pavúkov na uhorke sa používa infúzia nechtíka

 3. Whitefly - biele larvy, z ktorých sa neskôr vyvinú malé mory a na stopkách zanechajú lepkavý povlak.

  Proti molice sa postrek uhoriek užíva infúziou drogy raz za desať dní

 4. Uhorkový komár - jeho larvy vytvárajú otvory v listoch kotyledónu, čo vedie k žltnutiu a smrti sadenice.

  Uhorkový hryzát môžete zničiť spracovaním s Aktarou 3-4 dni po výsadbe.

Výhody a nevýhody

Cedrické uhorky sú relatívne novou odrodou; iba niekoľko rokov sa používajú na získanie skorej zeleniny na súkromných farmách a v priemyselnom meradle. Počas tejto doby sa odhalili výhody hybridu a jeho nevýhody.

Uhorky odrody Cedric sa vyznačujú zväzkovou metódou tvorby vaječníkov

Výhody hybridného pohonu:

 • skoré dozrievanie;
 • vysoký a stabilný výnos;
 • samoopelenie;
 • odolnosť voči infekciám a napadnutiu hmyzími škodcami;
 • skvelá chuť;
 • všestrannosť použitia;
 • vernosť teplotným extrémom a nedostatočnému osvetleniu;
 • ochrana prezentácie počas skladovania a prepravy.

Medzi nevýhody uhoriek Cedric patrí nemožnosť samozberu semien, pretože si nezachovávajú odrodové vlastnosti.

Výsadba cedrických uhoriek

Cedrické uhorky sa dajú pestovať v skleníku, na otvorenom poli, na balkóne a dokonca aj na parapete. Jeho tolerancia voči nedostatku svetla a prudkým zmenám teploty pomáha pestovať rovnako bohaté plodiny za každých podmienok. Používajú semennú metódu aj sadenice.

Sejba na otvorenom teréne

Cedrický hybrid je odolný voči väčšine chorôb, čo výrazne uľahčuje kultiváciu vonku a sadenie semien. Vyberte si miesto, ktoré je dobre osvetlené slnkom s voľnou, úrodnou pôdou.

Dôležité! Miesto výsadby uhoriek na otvorenom teréne sa každoročne mení.

Osivo odrody Cedric nie je potrebné predbežne pripravovať, pretože sa kupuje od špecializovaných výrobcov, ktorí uskutočňujú úplné spracovanie osiva. Miesto je vykopané do hĺbky bajonetu lopaty, čím sa odstránia korene buriny. Do pôdy sa pridávajú piliny, rašelina, kurací trus. Vytvárajú sa mostíky so šírkou 70 cm a výškou 20 cm a ich povrch je vyrovnaný. Po zahriatí vzduchu na +18 ⁰С a pôdy na +15 ⁰С začnú siať. V strede hrebeňa je hlboká 3 cm hlboká drážka, ktorá sa vyleje horúcim roztokom manganistanu draselného. Semená sú rozložené v intervaloch 25 cm, pokryté pôdou s vrstvou 3 cm. Na vrchole sú umiestnené oblúky a pokryté agrofibrom alebo filmom. Optimálny čas sejby pre uhorky Cedric v strednom pruhu je koniec mája. Mali by byť upravené v závislosti od klimatických podmienok regiónu. Najlepším predchodcom cedrických uhoriek sú zemiaky, reďkovka, paprika, hrášok a kapusta.

Dôležité! Fóliové prístrešky musia byť pravidelne otvorené kvôli ventilácii.

Cedrické uhorky nepestujte po tekvici alebo mrkve

Metóda sadeníc

Na urýchlenie zberu cédrových uhoriek sa používa spôsob pestovania pomocou sadeníc.Ako nádoby sa považujú rašelinové poháre, tablety, kazety alebo plastové nádoby. Fungujú podľa algoritmu:

 1. Nádoba je naplnená vlhkou pôdnou zmesou pozostávajúcou z piesku, humusu a záhradnej pôdy, odobratej v pomere 1: 2: 2.
 2. Semená sú zapečatené po jednom do hĺbky 1,5-2 cm.
 3. Zhora prikryte sklom alebo filmom a preneste na teplé miesto (+25 ° C).

Po 5-6 dňoch sa objavia prvé výhonky. Kontajnery so sadenicami uhoriek Cedric sa prenesú na dobre osvetlené miesto. Teplota vzduchu sa postupne znižuje na 15-18 ° C.

Dôležité! Pri nedostatočnom osvetlení sú sadenice osvetlené špeciálnymi lampami, čím sa denné svetlo predlžuje o niekoľko hodín.

Sadenice cedrických uhoriek sa polievajú čistou teplou vodou najmenej dvakrát týždenne

Transplantácia na trvalé miesto sa uskutoční, keď sa na rastlinách vyvinú štyri pravé listy. Zasadené v skleníku podľa schémy 20x50 cm, umiestnenie na 1 m2 najmenej tri rastliny. Uhorky sú napojené, mierne napučané, vytvárajú oporu pre vertikálny rast.

Pravidlá starostlivosti o cedrickú uhorku

Pre úspešnú vegetáciu a plodenie cédrových uhoriek musíte:

 1. V skleníku udržiavajte konštantnú teplotu +20 ° C.
 2. Zalejeme usadenou vodou.
 3. Pravidelne sa uvoľňuje, odstraňuje burinu z koreňa.
 4. Správne vytvarujte a zaviažte kríky o mrežu.
 5. Pravidelne prihnojujte.

Uhorky Cedric sú kŕmené niekoľkokrát - pred kvitnutím komplexným minerálnym hnojivom, počas neho - superfosfátom a močovinou, trikrát síranom draselným a Agricolou počas obdobia plodenia.

Rastliny odrody Cedric musia byť správne tvarované:

 1. Oslňte prvých päť listových dutín.
 2. Odstráňte nevlastné deti na hlavnej stonke a nechajte vaječníky.
 3. Vrchol po dosiahnutí výšky 2 - 3 m zovrite.

Zažltnuté spodné listy je potrebné pravidelne rezať a odstraňovať.

Záver

Uhorka Cedric je mladá, sľubná skorá odroda, ktorá nespôsobuje väčšie ťažkosti pri raste. Skúsení a začínajúci záhradníci si ju čoraz viac vyberajú, pretože na získanie vysoko kvalitnej zeleniny v krátkom čase stačí minimálna starostlivosť.

Recenzie záhradníkov o cedrických uhorkách

Panina Elena, Smolenská oblasť
Semená uhorky odrody Cedric kúpil pred dvoma rokmi náhodou, na radu priateľa. Prvé prekvapenie ma čakalo, keď sa všetkých desať semien z obalu ukázalo ako životaschopných, poskytlo dobré, silné sadenice. Keď nabudúce odroda zasiahla o mesiac neskôr - objavili sa prvé zelené - malé, uhrovité, chrumkavé a neobvykle chutné. Odvtedy je to moja obľúbená odroda.
Smirnov Nikolay, Kirov
Pestujem odrodu Cedric v polykarbonátovom skleníku. Koncom apríla sadím sadenice a o mesiac nato oberám prvé uhorky. Prinášajú ovocie dlho. Dosť na prípravu na zimu a na čerstvú konzumáciu.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia