Uhorky Bingo F1: popis odrody, fotografia kríka, výnos, recenzie záhradníkov

Uhorka Bingo F1 je hybridná odroda skorého zrenia partenokarpického typu. Vysoko výnosná odroda sa v skleníku cíti sebaisto, je možné ju pestovať na otvorených posteliach. Hybrid je známy úzkemu okruhu záhradkárov, ale vďaka vysokému výnosu a dobrému vkusu sa stáva populárnym.

Príbeh pôvodu

Hybrid Bingo F1 získali chovatelia spoločnosti „Partner“ v roku 2019. Odroda sa osvedčila dobre a je vhodná na pestovanie v skleníkoch pod holým nebom.

Popis bingo uhoriek

Zelené uhorky bingo majú rovnomerne valcovitý tvar. V priemere veľkosť zrelých plodov dosahuje 7-9 cm, hmotnosť 75-80 g.V štádiu nálevu je priemerná hmotnosť 35-40 g.

Plody sú smaragdovo zelenej farby. Buničina je biela, bez semenných embryí. Koža je primerane rebrovitá, so svetlými malými tŕňmi.

Chuťové vlastnosti hybridných zelentov Bingo F1 sú vynikajúce. Dužina je šťavnatá, sladká, bez horkosti. Ak neberiete dlhší čas, potom uhorky nezožltnú.

Počas prepravy na veľké vzdialenosti nestráca uhorka chuť a predajnosť. Za správnych podmienok sa zelenina skladuje dlho. Odroda je vhodná na výrobu konzerv, morenie, použitie do šalátov.

V procese sterilizácie nestráca zeleň odrody Bingo F1 svoju chuť, netvoria sa v nej dužiny

Charakteristika uhoriek bingo

Kríky bingo tvoria hustý bič, ktorý dosahuje výšku 2–2,3 m. Na silnej stonke sú umiestnené veľké listy tmavozelenej farby. Kvety sú samičie, žltozlatej farby. Opeľovanie sa nevyžaduje.

Výťažok z uhorky bingo

Uhorka Bingo F1 patrí k partenokarpickému typu, má kvet v tvare kytice. Plody sú zviazané po 4–5 kusoch v každej pazuchách listov. Odroda patrí k skorému dozrievaniu. Zber sa začína 42–45 dní od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky. Plodové obdobie trvá 1,5 mesiaca.

Ak sa zber vykonáva v štádiu nálevu, od 1 m2 odstrániť 7-8 kg. Keď dostanú zelenti príležitosť dosiahnuť veľkosť uhorky, produktivita z tej istej oblasti dosiahne 16-18 kg.

Uhorky Bingo F1 sa zbierajú každé 2-3 dni

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Bingo uhorka má imunitu proti väčšine chorôb, ktoré ovplyvňujú zeleninu z rodiny Pumpkin. Hybrid je rezistentný voči uhorkovej mozaike, chorobe kladosporium, múčnatke. Rastlina môže trpieť koreňovou hnilobou, ascochitózou, ako aj napadnutím voškami.

Koreňová hniloba

Prebytočná vlhkosť vedie k hnilobe

Koreňový systém kríka sa stenčuje, listy nadobúdajú žltý odtieň, krík prestáva prinášať ovocie a postupne vysychá.

Na ochranu rastliny pred smrťou sa odporúča dodržiavať plány zavlažovania. Chorú rastlinu nebude možné „vyliečiť“, preto nie je potrebné výsadby polievať každý deň.

Ascochitóza

Odkazuje na infekčné choroby, môže pôsobiť na uhorku v skleníku aj pri kultivácii na otvorenom poli. Prenesené do infikovaného inventára.Na listoch sa objavujú škvrny sivastého odtieňa, ktoré sa postupne zväčšujú. Ako choroba postupuje, hniloba sa prenáša na zelentov. Uhorky sú pokryté vredmi, potom sa farba zmení zo zelenej na čiernu. Plody postihnuté chorobou nie sú vhodné na ľudskú konzumáciu.

Aby sa zabránilo askochitíde uhoriek Bingo, odporúča sa pred výsadbou vykonať dezinfekčné opatrenia pôdy.

Pri použití záhradného náradia je potrebné ho opracovať. Včasné vetranie skleníka pomáha zabrániť zamoreniu.

Voška

Hlavným škodcom uhorky Bingo F1 sú vošky

Škodcovia vysávajú šťavu z listov, kríky spomaľujú ich rast a prestávajú prinášať ovocie. Hmyz je nositeľom infekčných chorôb. Na ochranu kultúry pred inváziou škodcov sa na jar a na jeseň odporúča dezinfikovať pôdu a skleníkové podpery.

Proti napadnutiu voškami môžete bojovať ľudovými metódami alebo insekticídnymi prostriedkami.

Výhody a nevýhody

Akýkoľvek druh uhorky má svoje vlastné výhody a nevýhody. Niektoré nie sú vhodné na solenie, takže pred výberom semien na výsadbu by ste sa mali oboznámiť s vlastnosťami každej odrody.

Samoopelenie vám umožňuje pestovať uhorky bingo v skleníkových podmienkach

Hlavné výhody kultúry:

  • skoré dozrievanie;
  • stabilné plodenie;
  • vynikajúca chuť;
  • odolnosť voči mnohým chorobám;
  • prepraviteľnosť;
  • všestrannosť Zelentsova;
  • vysoká produktivita;
  • počas procesu konzervácie sa vo vnútri ovocia netvoria medzery.

V uhorke Bingo F1 sa nevyskytli žiadne významné nedostatky, ale nebolo by možné zbierať osivo vlastnými rukami. Semená sa preto budú musieť kupovať každý rok. Ďalšie malé mínus - Bush je potrebné zviazať (silná podpora alebo mriežka) a formovať do 1-2 stoniek.

Rastúce vlastnosti

Okurku bingo sa odporúča pestovať v skleníku pomocou štandardných poľnohospodárskych postupov. Osevný materiál nevyžaduje pred sejbu, pretože je testovaný špecialistami výrobcu poľnohospodárskych spoločností.

Semená hybridu sú potiahnuté špeciálnou zlúčeninou. Chráni pred chorobami, stimuluje rast sadeníc. Odrodový materiál tejto odrody sa neodporúča vytvrdzovať, klíčiť alebo upravovať.

Sejba na otvorenom teréne

Na pestovanie uhorky na otvorenom teréne je potrebné zvoliť slnečné, mierne zatienené miesto. Pôda by mala byť úrodná, mierne kyslá alebo neutrálna. Na dosiahnutie vysokého výnosu musí byť pôda ľahká, voľná, s dobrou priepustnosťou pre vodu.

Výsev sa vykonáva najskôr v okamihu, keď sa pôda zahreje na teplotu +15 ° C. Schéma výsadby 50x50 cm alebo 2-3 sadenice na 1 m2.

Pestovanie sadeníc

Koreňový systém uhorky je veľmi jemný, je bolestivé preniesť transplantáciu. Preto je lepšie pestovať hybrid Bingo F1 pre sadenice v samostatných rašelinových pohároch, aby sa pri zbere nezranil koreň. Kontajnery sú naplnené úrodnou pôdou, teplota zmesi pôdy by nemala byť nižšia ako 13–15 ° С.

Semená sa prehĺbia o 1,5–2 cm. Po výsadbe sa odporúča poháre zakryť igelitom alebo pohárom. Teplota v miestnosti by mala byť 22–24 ̊С. Prvé výhonky sa objavia za 3-4 dni, po ktorých je možné prístrešok odstrániť, teplotu možno znížiť na 18 ° С.

Sadenice uhoriek potrebujú 12 hodín denného svetla. Na sadenice sa inštalujú fytolampy. Pri nedostatočnom osvetlení sa klíčky roztiahnu, zoslabnú.

Sadenice uhoriek bingo sa presadia na trvalé miesto po objavení sa 3 - 4 listov

Pravidlá starostlivosti

Starostlivosť o plodiny sa obmedzuje na včasné zavedenie vrchného obväzu, odstránenie buriny, zavlažovanie, kyprenie pôdy. Zárukou dobrých výnosov bude podväzok mihalníc po podporu.

Tvorba kríkov

Hybrid odrody Bingo vytvára kučeravé výhonky. Pre ľahšiu starostlivosť musia byť viazané na treláže. Po vytvorení slučky na 3-4 listoch je stonka nasmerovaná nahor a krúti sa v smere hodinových ručičiek.Výsledné nevlastné deti by sa mali odstrániť, aby rastlina neplytvala energiou na svoj rast, ale aby ju nasmerovala na vaječník a rast zelentov. Po zbere prvej plodiny musia byť spodné listy z kríka odstránené.

Hilling

Ak sú uhorky odrody Bingo F1 vysadené v pôde pokrytej agrofibrom, nie je potrebné sa ich zhlukovať. Postačí pravidelne odstraňovať burinu, ktorá sa objavuje v štrbinách vytvorených pre kríky uhorky.

Ak sú sadenice uhoriek bingo zasadené do zeme, mali by byť zabité. Manipulácie sa uskutočňujú po zalievaní. To sa nedá urobiť so suchou pôdou, pretože existuje veľké riziko poškodenia stonky. Pôda sa naberá smerom k kríkom a okolo sadenice sa vytvára tuberkulóza vysoká 5 - 7 cm.

Polievanie

Bingo uhorky sa zavlažujú najmenej raz týždenne. V horúcom počasí a počas obdobia plodenia sa počet zálievok zvyšuje. Je potrebné zabezpečiť, aby voda nepadala na listy, inak by uhorky Bingo mohli ochorieť. Procedúra sa neodporúča vykonávať počas dňa, keď na kríky dopadá priame slnečné svetlo.

Zavlažovanie uhorky Bingo F1 sa vykonáva teplou usadenou vodou

Od polievania studenou vodou kríky vrhajú vaječník.

Vrchný obväz

Hybrid Bingo kultivovaný v skleníkových podmienkach vyžaduje pravidelné kŕmenie. Výživové doplnky sa pridávajú v intervaloch 1,5–2 týždňov. Na zabezpečenie sadeníc dusíkom, fosforom a draslíkom sa používajú minerálne komplexné hnojivá.

Záver

Cucumber Bingo F1 - vysoko výnosný nenáročný hybrid prvej generácie. Zelentsy dobre znášajú prepravu, sú dlhodobo skladované. Vďaka týmto vlastnostiam si obyvatelia leta a farmy vybrali pestovanie v priemyselnom meradle s následným predajom.

Recenzie záhradníkov o uhorkách Bingo

Margarita, 48 rokov, oblasť Ryazan
Každý rok pestujem na posteliach nové položky vedľa svojich obľúbených odrôd. Tento rok som vyskúšal uhorku Bingo F1. Výsledok ma potešil. Plody sa začali jesť už 1,5 mesiaca po výsadbe. Ako prvé sa konzumovali nakladané uhorky tejto odrody, ktoré sa zbierali na zimu.
Veniamin, 54 rokov, Brjanská oblasť
Na jar som kúpil na odber dve vrecká semien Bingo. Miera klíčenia uhoriek je takmer 100%. Páčilo sa mi, že aj keď zeleň prerastie, nezožltne. Chuťové vlastnosti hodnotila moja rodina ako „vynikajúce“, nie je horkosť, trhané ovocie sa skladovalo v chladničke až dva týždne.
Tatiana, 49 rokov, región Vladimir
Bingo uhorka bola prvýkrát vysadená na jar tohto roku. Čo nás potešilo: nebolo potrebné spracovávať ani od hniloby, ani od škodcov. Uhorky chutili sladko, šťavnato, bez semiačok. Doprava z dachy do mesta bola vynikajúco prenesená na deti.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia