Cibuľová súprava Hercules

Cibuľové sady Hercules sa vysádzajú na jar a po 2,5 až 3 mesiacoch zbierajú ťažké, dlho uložené hlavy. Pri pestovaní vyhovujú požiadavkám poľnohospodárskej technológie, polievajú a kŕmia výsadby. Samotní záhradníci zasievajú značkové hybridné semená, aby získali vysoko kvalitné sadenice.

História šľachtenia odrody

Toto je stredne skorý hybrid holandského výberu od spoločnosti Bejo Zaden B. V. Zaradený do štátneho registra od roku 2006. Odporúča sa pestovať Hercules f1 v regiónoch centrálneho regiónu. Pre svoju vynikajúcu konzerváciu až do jari pestujú fandovia takmer všade rôzne vysoko výnosné cibule.

Opis odrody cibule Hercules

Hybrid v prvej generácii cibule Hercules, tiež nazývaný Hercules, je dvojročná teplomilná kultúra. Na jar sa vysievajú semená, ktoré do jesene tvoria malé cibule, sady, na výsadbu v nasledujúcom teplom období. Koreňový systém odrody je silný, s dlhými výhonkami, vďaka čomu sa kultúra dobre vyvíja v suchých obdobiach, aj keď to znižuje úrodu. Len málo pierok vysokých 35 cm je šťavnaté, tmavozelené. Zrelé hlavy eliptického tvaru, v priemere od 120 do 160 g, s hrdlom normálnej hrúbky. Suché žltozlaté plevy obklopujú žiarovky v troch až štyroch vrstvách. Vnútorné váhy sú šťavnaté a silné, bielej farby, tesne priliehajúce.

Hlavy sú väčšinou jednoramenné, sú tu tiež dva klíčky. Existuje len málo listov, čo prispieva k najlepšiemu prírastku hmotnosti na žiarovke. Hercules je korenistý podľa chuti, ale bez výraznej horkosti. Sušina je 15%. Odroda cibule Hercules je jednou z najlepších na priemyselné pestovanie.

Poradenstvo! Pokiaľ ide o zeleň, z kytice pierok sú vyrezané iba vonkajšie listy alebo ich končeky. Centrálne perie žiarovka potrebuje na to, aby vytvorila plnohodnotné šťavnaté šupiny.

Sevok Hercules: popis

Kvalitná sada Herculesovho hybridu vo veľkosti by nemala presahovať priemer 21-24 mm. Cibuľoviny Sevka Hercules na fotografii vyzerajú ako veľké zaoblené oválne hlavice. Na dne sú koreňové rudimenty, krk je suchý, bez sadeníc. Horné váhy sú zlaté, zložené v niekoľkých vrstvách okolo hlavy súpravy. Žiarovky majú jednotný tvar a veľkosť.

Cibuľové sady Hercules: vlastnosti

Vybrané cibuľové súpravy Hercules so žltými hornými šupinami bez škvŕn a poškodenia poskytujú vysoký výnos veľkých hláv, ktoré sú dlho uložené.

Výťažok

Po výsadbe v apríli alebo máji sa sady Hercules vyvíjajú za 75 - 85 dní. Hlavy sú vykopané, keď listy vyschnú. V závislosti na výživovej hodnote pôdy, včasnom zavlažovaní a obliekaní rastú cibule s hmotnosťou od 80 do 200 g. Pre dobrú úrodu je miesto pripravené na jeseň, do ktorého sa pridávajú potrebné minerály a organické látky. Ak vezmeme do úvahy čas výsadby sady Hercules, v auguste sa vyberie zrelá cibuľa. Odroda dáva od 1 štvorca. m 7-8 kg šťavnatých hláv. Bez obliekania z cibule sa súpravy Hercules f1 podľa recenzií pestujú na 5-6 kg, čo je pôsobivý výsledok.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Hybrid je odolný voči typickým chorobám cibule, takže hlavy sa vyvíjajú dobre. Tiež žiarovky ležia dlho bez toho, aby boli infikované chorobami. Ale ak bolo osivo vysoko výnosnej odrody zakúpené z rúk, malo by sa pred výsadbou namočiť do dezinfekčných roztokov. Procedúra očistí cibuľu od hmyzu a infekcií.Proti škodcom sa bojuje ľudovými prostriedkami. Je dôležité dodržiavať striedanie plodín, nie sadiť rastliny na rovnaké oblasti. Hmyz môže prezimovať v zemi a vyvíjať sa na nových výsadbách.

Výhody a nevýhody odrody

Početné popisy s fotografiami sadov cibule Hercules potvrdzujú, že ide o jednu z najlepších odrôd. Výhody hybridu sú zrejmé:

 • skorá zrelosť;
 • vysoká produktivita;
 • vynikajúci komerčný výkon;
 • doba skladovania;
 • odolnosť proti tvorbe šípov;
 • odolnosť proti suchu;
 • odolnosť voči patogénom.

Letní obyvatelia vo svojich recenziách na cibuľové sady Hercules poukazujú aj na nevýhodu: z hybridu si nemôžete vypestovať vlastné semená, ktoré sú v špecializovaných obchodoch dosť drahé.

Výsadba a starostlivosť o cibuľu

Odroda Hercules odhaľuje svoj potenciál za predpokladu, že je vysadená včas a správne pestovaná. Sevok sa pripravuje na výsadbu namočením do soľných roztokov, manganistanu draselného, ​​síranu meďnatého, priemyselných špeciálnych prípravkov na odstránenie možných patogénov a škodcov. Spory sa môžu dostať k osivu v prípade nesprávneho skladovania v obchode, ak sa sadivový materiál nepredáva v značkových obaloch. Sevok môže byť v predchádzajúcom pozemku napadnutý škodcami, ak je kúpený na trhu.

Berú sa do úvahy aj predchodcovia:

 • cibuľa sa úspešne rozvíja po paradajkách, baklažánoch, zemiakoch, šaláte, špenáte, melónoch a tekviciach;
 • nezasádzajte tam, kde rástol cesnak, kukurica, mrkva, slnečnica.

Dátumy výsadby cibule

Podľa opisu odrody sa sadenice cibule Hercules vysádzajú do záhrady, keď sa pôda zahreje na + 10 ° C - od začiatku apríla do polovice mája.

Je možné zasadiť cibuľu Hercules pred zimou

Sevok tejto odrody sa vysádza na jeseň, aby sa mohla zozbierať do konca júla, začiatkom augusta. Cibuľa Hercules pred zimou sa umiestni na miesto približne 17-20 dní pred nástupom mrazu. Je dôležité zvoliť čas, aby sadenice nezačali klíčiť. V chlade jeho jemné perie zamrzne, čo nepriaznivo ovplyvní stav celej žiarovky. Pre jesenné výsadby odrôd vyberte najmenšiu sadu. Cibuľoviny začnú vyvíjať skoro a zabezpečia dobrú úrodu. Posteľ je mulčovaná suchou trávou, pilinami s vrstvou až 10-12 cm.

Dôležité! Zimný výsev cibule Hercules sa praktizuje iba v oblastiach, kde nie sú silné zimy.

Príprava postelí

Ako zvoliť správne miesto pre odrodu Hercules:

 • pozemok pre nenáročnú, ale teplomilnú cibuľu je vybraný slnečný, netienený;
 • by sa nemali vysádzať v nížinách, kde sa po zrážkach hromadí vlhkosť;
 • cibuľa ako neutrálne piesčité hliny, hliny a voľné černozemy, ľahká, obohatená o živiny;
 • na jesennú výsadbu, pri kopaní miesta, iba 500 g drevného popola na 1 štvorcový. m;
 • na jarné práce na jeseň sa zavádza 35 g superfosfátu, 15 g chloridu draselného, ​​pol vedra humusu, ale nie hnoj;
 • v apríli sa do pôdy pridá 15 g močoviny alebo 12 g dusičnanu amónneho.

Výsadba cibule

Podľa charakteristík cibule Hercules sa hlavy zväčšujú, súpravy sa vysádzajú podľa schémy: medzi radmi 30 cm, otvormi - 15 cm. Namočená súprava sa vysuší a umiestni do hĺbky 5 cm.

Dôležité! Navrch posypte zemou tak, aby sa hrdlo sevky prehĺbilo 2 cm od povrchu.

Pestovanie cibule

Odroda cibule Hercules zo sady podľa recenzií nevyžaduje každodennú údržbu:

 • napojená dvakrát až trikrát týždenne v júni a začiatkom júla;
 • po 16. júli alebo 1. auguste perie chradne, zastavuje sa polievanie;
 • pôda sa uvoľní o 2-3 cm;
 • buriny odstránený.

Odroda Hercules cibule je hnojená 3-4 krát, zalievaním 5 litrov na 1 štvorcový. m:

 1. Na jar, keď sa objavia prvé výhonky, sa 20 g karbamidu rozpustí v 10 litroch vody.
 2. Po 2 týždňoch sa 40 g nitrofosky zriedi v 10 litroch.
 3. Potom sa aplikujú fosforečnanovo-draselné hnojivá.

Zber a skladovanie

Keď krk vyschne a zatvorí sa, cibuľa sa vykopáva vidlami, perie sa odreže. Hlavy sa sušia 4-5 dní, potom sa umiestnia do nádob s voľnými stenami. Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Metódy šľachtenia cibule

Semená odrody sa vysievajú do pôdy na jar, v júli dostanú upravené semeno. Cibuľoviny sa vysušia, zbavia sa zvyškov peria a skladujú sa pri teplotách od + 5 ° C do + 15 ° C. Na jar sa sadenice sadia, aby vytvorili hlávky.

Choroby a škodcovia, metódy kontroly a prevencie

Podľa popisu nie sú cibule Hercules náchylné na choroby. Odrode škodia cibuľové mušky a roztoče, strapky tabaku, ktoré odstrašuje popol alebo soľný roztok, a susedné mrkvy. Na plantážach sa používajú insekticídy. Na profylaxiu sa sadenice ošetria dezinfekčnými infúziami.

Záver

Je dôležité zasadiť cibule sady Hercules včas, ošetrené dezinfekčnými prostriedkami. Zalievanie a kŕmenie zabezpečí tvorbu veľkých hláv. Odroda sa ľahko skladuje, dobre sa skladuje až do jari.

Ohlasy

Rimma Olegovna Radkova, 43 rokov, oblasť Kursk
Túto odrodu cibule som zasadil prvýkrát, som veľmi šťastný. Nikdy som nevidel takúto úrodu! Vypestoval som si ho sám zo semien, v apríli som ho zasial do záhrady, choval som ho v chladnej, ale mrazuvzdornej miestnosti. Semená sú drahé, ale stoja za to. Túto jar kúpim do chovu.
Elena Alekseevna Spasova, 35 rokov, Rjazsk
Semená Hercules som si kúpila v marci. Minulé leto som pri dači obdivoval záhradu tejto cibule u susedky. Moja bola chorá a na záhrade mala perie zelené a šípky neboli vôbec. A aké ťažké hlavy! Cibule skladujem v komore, pri mrazoch. Už sa neviem dočkať, kedy pristane máj!
Lilia Glebovna Grabova, 57 rokov, Rostovská oblasť
Dcéra mi už niekoľko rokov prináša semená tejto odrody. Rastúci dopravník sa nezastaví. Každý rok vysievam semená a sadím semená do záhrady pre repu. Cibule na sadenie vyrastaju dobre, silne, rovnakej velkosti, predavam na trhu. Potom prídu kupci a poďakujú sa hrdinovi za taký úklon.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia