Cuketa Casanova F1

Len lenivý záhradník na svojom webe nepestuje cuketu. Sú veľmi nenároční a nenároční na starostlivosť. Väčšina odrôd potrebuje pre normálny rast iba pravidelnú zálievku. Existujú však aj odrody, ktoré sa bez toho môžu dobre zaobísť. To je veľmi výhodné pre tých záhradníkov, ktorí prichádzajú na lokalitu iba cez víkendy. Cuketa Casanova F1 je jednou z týchto odrôd.

Cuketa Casanova

Odrodové vlastnosti

Táto odroda patrí k hybridom s ranným dozrievaním. Jeho pololisté kry majú veľké členité listy tmavozelenej farby bez škvŕn a škvŕn. Cuketa Casanova svojím tvarom pripomína valec. Je to elegantné a dlhé. Cuketa zároveň nemá tendenciu byť preťažená. Aj keď si zabudnete nazrieť dozreté ovocie, z toho nevyrastie... Farba zrelých cukiet je heterogénna: na svetlozelenej šupke vyniknú biele bodky strednej veľkosti. Plody tohto hybridu môžu mať v priemere hmotnosť od 0,9 do 1,5 kg. Ich dužina je bledo krémová a dosť hustá a chutná. To im umožňuje úspešné použitie nielen pri varení, ale aj pri konzervovaní.

Casanova F1

Charakteristickým znakom tejto hybridnej odrody je jej tolerancia voči suchu.

Dôležité! Tento hybrid nielen dobre znáša sucho, ale aj ho potrebuje. Pri nadmernej vlhkosti pôdy môže jeho koreňový systém hniť.

Rastúce odporúčania

Napriek skutočnosti, že odroda je veľmi nenáročná na starostlivosť, mali by ste pred jej výsadbou venovať pozornosť pôde. Ideálnym miestom na výsadbu Casanova F1 budú postele, na ktorých rástli:

 • zemiaky;
 • kapusta;
 • luk;
 • strukoviny.

Ak semená nie sú vysadené po týchto plodinách, na novom mieste alebo po iných odrodách tekvice, musí sa pôda pohnojiť. To sa deje na jeseň pri kopaní zeleninovej záhrady. Organické hnojivá sú ideálne:

 • konský trus;
 • divina;
 • vtáčí trus.

Na obohatenie pôdy poskytuje použitie kompostu a zeleného hnoja veľmi dobré výsledky.

Túto hybridnú odrodu je možné pestovať dvoma spôsobmi:

 1. Semená v otvorenom teréne. V tomto prípade sa pristátie uskutoční v mesiaci máj. Optimálna hĺbka sejby je 4 - 6 cm.
 2. Pestovanie sadeníc. Táto metóda sa používa na získanie skoršej úrody. Je lepšie začať s prípravou sadeníc mesiac pred odporúčanou výsadbou, to znamená v apríli.
Dôležité! Semená a sadenice sa musia vysádzať tak, aby medzi susednými kríkmi bola vzdialenosť 60 cm. Bližšia výsadba neumožňuje, aby sa rastliny úplne rozvinuli, a úroda môže byť horšia.

Tento hybrid veľmi dobre reaguje na uvoľnenie a kŕmenie. Ak bola pôda pripravená pred výsadbou, potom je možné tieto postupy vynechať.

Recenzie záhradníkov

Mária, 51 rokov, Jaroslavľ
Casanovu občas vysadím. Páči sa mi ich chuť. Ale v porovnaní s inými odrodami potom vyzerá cuketa Casanova trochu krehko. Nepoužívam ich na točenie. Ale ak ich vyprážate, potom je nemožné odtrhnúť ich. Môžem odporučiť tým, ktorí majú voľné miesto, ktoré nemá čo sadiť. Týmto cuketám by som nepridelil špeciálne lôžko.
Anna, 30 rokov, Bogoroditsk
Casanova F1 kúpila kvôli experimentu. Zasadené ihneď na posteli pod filmom. Všetko vyrástlo až na pár semien. Cuketa začala rýchlo. Odroda sa mi páčila, pretože je nenáročná na polievanie a nevyrastie. Keď sme dorazili k dači po 2 týždňoch neprítomnosti, cukety tejto odrody boli upravené. V iných odrodách niekoľko cukiet prerástlo do niečoho strašného: tiahlo sa to tu, tam to napučalo. Casanova F1 môžem odporučiť cuketu, pre letné sídlo je to práve to.
Oksana, 42 rokov, Vyazniki
Casanova sa mi veľmi nepáčila. Existujú aj ďalšie výhodnejšie odrody.Nie je nijako pozoruhodný, cuketa je ako cuketa. Ale toto je môj názor. Napríklad môjmu susedovi sa to páčilo. Dal som jej skoro všetku cuketu. Môžete ju zasadiť ako vzorku.
Komentáre (1)
 1. Cuketa "Casanova" bola vysadená pred niekoľkými rokmi. Bol som veľmi prekvapený. Nekonečné plodenie. Niekoľko ste odrezali a ďalšie okamžite dorastú! Skvelé množstvo. Jeden krík nás kŕmil celú sezónu!
  Niekoľko rokov som si tieto semienka nemohla znovu kúpiť. Ale dnes sa to podarilo (18.02.21). Radím všetkým

  18. 2.21 o 07:02
  Katarína
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia