Panicle hortenzie pre moskovský región: najlepšie odrody s fotografiami

Najlepšie odrody hortenzie laty pre moskovský región sú populárne medzi záhradníkmi, ktorí snívajú o zdobení svojej záhrady. Lákajú ich nielen neobvykle nádherné kvety, ale aj ľahká starostlivosť, dobrá miera prežitia sadeníc a doba kvitnutia.

Aký druh hortenzie zasadiť na záhrade v moskovskom regióne

Existuje veľké množstvo druhov kvetov: panikulárne, horolezecké, zúbkované a iné. Pretože v moskovskom regióne sú v zime nepriaznivé klimatické podmienky, v tejto oblasti sa nesmie pestovať všetky odrody rastlín na otvorenom teréne.

Druhy hortenzie dostupné na výsadbu v tomto regióne:

  1. Paniculata... Vyznačuje sa kvetenstvami vo forme metliny, pozostávajúcej z mnohých malých kvetov. Čím viac neúrodných kvetov sa vytvorí na výhonkoch, tým veľkolepejšie a krajšie ker vyzerá. Väčšina druhov je schopná meniť farbu kvetenstva: od bielej po šedozelenú a čerešňovú.

    Pri správnej starostlivosti o ker môže zostať životne dôležitý 60 rokov.

  2. Broadleaf... Tento druh sa získal v hortenzii vo Francúzsku, hoci jeho domovinou je Japonsko. Okrasný ker, známy krásnymi listovými doskami, ktoré môžu meniť farbu niekoľkokrát za sezónu. Kvetenstvo vo forme štítu, väčšinou ružového, sú tu však trvalky a modré, biele odtiene.

    Je potrebné mať na pamäti, že sú to hortenzie listnaté, ktoré majú výraznú schopnosť: farba ich kvetov naznačuje kyslosť pôdy.

  3. Lezenie... V moskovskom regióne nie je rozšírený, hoci je odolný voči klimatickým podmienkam regiónu. Navonok je podobný liane zdobenej latkami štítnej žľazy. Odtieň kvetenstva od bielej po ružovkastú.

    Rastlina sa môže krútiť na vodorovných aj zvislých plochách a dosahovať dĺžku až 25

Najčastejšie však uprednostňujú pestovanie latnatých hortenzií v moskovskom regióne: široká škála odrôd s jasnými kvetmi neobvyklého tvaru priťahuje pozornosť záhradných dizajnérov.

Najkrajšie hortenzie laty pre moskovský región

Pre moskovský región sa odporúča zvoliť zimovzdorné odrody hortenzií: teplota v regióne môže klesnúť pod -30 ° C, takže rastliny milujúce teplo môžu zomrieť. Chovatelia neustále vyvíjajú druhy, ktoré dobre znášajú klimatické zmeny a dlho ich potešia krásnymi kvetenstvami.

Hortenzia pastelovo zelená

Charakteristickým rysom tejto odrody okrem iných hortenzií pre moskovský región je jej neobvyklá farba. Počas celého obdobia kvitnutia sa odtieň okvetných lístkov niekoľkokrát mení. Spočiatku sú kvety biele, ale postupne sa sfarbia do zelena, získajú pistáciovú farbu a potom môžu mať ružovú alebo vínovú farbu. Prechod farby je veľmi hladký, čo umožňuje kríku pôsobiť harmonicky.

V jednej sezóne je rastlina schopná zmeniť farbu dvakrát až sedemkrát.

Kvetenstvo je veľké, kužeľovitého tvaru, ktorého dĺžka dosahuje 20 cm. Kvety sú malé, vo forme štvorlístku.Listové dosky zeleného odtieňa, v tvare slzy.

Dôležité! Medzi výhody pastelovej zelenej patrí schopnosť rýchleho rastu, ktorú dizajnéri berú do úvahy pri zdobení záhrady.

Dospelý ker dorastá až do 1,5 m, šíri sa do strany o 1-1,3 m. Rozmery sa považujú za kompaktné, preto záhradníci uprednostňujú odrodu, ak vlastnia malé plochy. Pastel Green je možné zasadiť aj do kvetináča pre neskoršie pestovanie na balkóne.

Dôležité! Púčiky sa tvoria od júna do septembra, ale ak je počasie priaznivé, potom sa obdobie predlžuje až do októbra.

Panicle hortenzia Sviečky

Trvalka je ker s hustou korunou, dorastá až do 1,5 m. Jeho vetvy sú veľmi silné, na vrchu sú namaľované bordovým odtieňom. Výrazným dekoratívnym prvkom sviečok je nádherné lístie: podlhovastý tvar so zubatými okrajmi, tmavozelenej farby.

Napriek tomu, že sa vytrvalé stonky vyznačujú dobrou silou, môžu sa počas obdobia tvorby púčikov zlomiť. Aby sa tomu zabránilo, majitelia záhrady nedovolia, aby ker dorástol nad 60 cm

Odtieň okvetných lístkov trvalky sa porovnáva s mesačným svitom: majú krémovo zlatistú farbu.

Kvetenstvo vo forme kužeľa, v dĺžke dosahuje 30-35 cm

Na konci leta sa okvetné lístky rastliny sfarbujú do jasne červenej farby. Pľuzgierové púčiky sa tvoria od polovice leta do konca októbra.

Dôležité! Odroda Candlelight má zvláštnosť: môže na kvetinách súčasnej sezóny vytvárať kvetenstvo.

Hortenzie sa nebojí mrazov v moskovskom regióne, vydrží až - 35 ° C, zachováva si svoju životne dôležitú činnosť po dobu 50 rokov.

Panicle hortenzia ružová a ružová

Jedna z mladých odrôd, okrúhly ker, dosahuje výšku 1,3 m, priemer až 1,2 m. Jeho vetvy sú veľmi silné, takže kvetenstvo neklesá.

Odrodu sme dostali v Holandsku, kde chovatelia dosiahli mrazuvzdornosť: koreňový systém a výhonky sa nepoškodia, ak teplota nie je nižšia ako - 29 ° C.

Kvetenstvo odrody je veľké, husté, so širokým pyramídovým tvarom. Na jar sú novo vytvorené púčiky biele, ale potom sú zdola nahor maľované v šťavnatých ružových odtieňoch. Z ľahkého kvetu zostáva iba vrchol kvetenstva. V jesenných mesiacoch sa púčiky stávajú úplne karmínovými, čo dáva trvalke zvláštny dekoratívny efekt.

Kvetenstvo sa objavuje od júla do októbra, ak to poveternostné podmienky umožňujú

Maximálnu dekoratívnosť je možné dosiahnuť, ak kríku poskytnete polotieň alebo slnečné miesto na stanovišti. Pôda by mala byť nielen dobre priepustná, ale aj vlhká.

Vysoké odrody hortenzie laty pre moskovský región

Na vytvorenie živých plotov sa najčastejšie používajú vysoké odrody, sú vysadené pozdĺž domov alebo plotov. Pomocou latových hortenzií je možné vytvoriť kvetinové aranžmány v záhrade s nízko rastúcimi trvalkami.

Hydrangea Grandiflora

V moskovskom regióne sa často vyskytuje ako jedna z odskúšaných odrôd, ktoré záhradníci milujú pre svoje vlastnosti. Jeho koruna je vo forme gule, v priemere je od 2 do 2,5 m, dorastá až do výšky 2,5 - 3 m. Koreňový systém sa šíri a je dobre vyvinutý, ale nachádza sa blízko povrchu.

Listy sú oválne, veľké, kvôli páperiu mierne drsné, zelené. Kvetenstvo je kužeľovité, dlhé až 20 cm, kvety sú malé, spočiatku biele, ale postupne krémové, potom ružové a nazelenalé s tmavočerveným odtieňom.

Dôležité! Na predmestiach kvitne hortenzia paniculate 4 roky po výsadbe. Púčiky sa tvoria od júna do septembra alebo októbra.

Životnosť kríka je na jednom mieste 30 - 40 rokov

Hortenziovitá hortenzia Kjúšú

Hortenzia sa používa pre jednotlivé aj skupinové kompozície. Ker je silný, mrazuvzdorný, vyzerá ako bonsai, preto je vynikajúci na tvorbu živého plotu alebo ako podklad pre iné rastliny.

Výška hortenzie laty pestovanej v moskovskej oblasti sa pohybuje od 2,5 do 3 m.Listy sú v tvare srdca so zahrotenou špičkou, tmavozelené s leskom na vrchu a svetlejšie na spodku. Husté laty sú kvetenstvo, dlhé 30 - 35 cm, okvetné lístky kvetov rýchlo opadávajú, počas kvitnutia sú bielo krémové, uprostred kvitnutia sa ich odtieň stáva bielym a potom ružovým a zeleným s rôznymi odtieňmi modrej.

Púčiky sa objavujú 3-4 roky po výsadbe na otvorenom teréne

Hortenziovitá hortenzia Wim's Red

Odroda bola vyšľachtená šľachtiteľom z Nemecka a rýchlo sa rozšírila do celého sveta. Ker kvitne veľmi bohato a kvitne dlho. Púčiky sú vytvorené vo forme pyramídy, ktorej dĺžka dosahuje 35 cm.

Iba kvitnúce kvety sú biele, ale potom sa ich odtieň zmení na ružovú, ktorú zase nahradí sýta bordová.

Púčiky sa tvoria od júla do septembra. Ak sú jesenné mesiace v moskovskom regióne teplé, potom môžu byť kvety obdivované až do októbra.

Dôležité! Wim's Red má príjemnú vôňu podobnú medu.

Ker je veľmi bujný, husto listnatý a dosahuje výšku 2 m. Každý rok sa dĺžka výhonkov zvyšuje o 20 - 25 cm. Mladé hortenzie hortenzie vo veku 3 - 4 rokov nepotrebujú rez, v budúcnosti treba formovať rastlinu.

Výhonky sú elastické a dosť husté, hnedočervenej farby, čo dáva trvalkám ďalší dekoratívny efekt. Listové dosky sú vajcovité.

Púčiky sú ťažké, preto sa niektoré výhonky pod ich váhou ohýbajú, čo dáva kríku sférický vzhľad

Hydrangea paniculata pre Moskovskú oblasť Biela dáma

Rýchlo rastúci ker, ktorý môže dorásť až do výšky 3 m. Jeho koruna sa šíri bez jasného tvaru. Výhonky sú tmavohnedej farby so šupinatou kôrou. Listové platne sú drsné, vajcovité, pozdĺž okraja s malými zubáčmi.

Dlhý kvet: od júna do septembra. Kvetenstvo je voľné, vo forme pyramídy, pozostávajúcej z veľkých a malých kvetov. Iba kvitnúce púčiky sú biele, potom ružové a v jesenných mesiacoch sú sýto ružové.

Odroda je mrazuvzdorná, ale v poveternostných podmienkach moskovského regiónu sa odporúča pokryť kruh blízkeho kmeňa pilinami, aby sa zabránilo zamrznutiu koreňového systému

Panicle Hydrangea Pinky Winky

Trvalka, keď sa pestuje v moskovskom regióne, je schopná dosiahnuť 2,5 m, ale zároveň má kompaktný zaoblený tvar. Sivohnedé vetvy smerujú nahor.

Kvetenstvo hortenzie laty má tvar kužeľa, dosahuje dĺžku 30 cm, pozostáva z malých, príjemne voňajúcich kvetov. Spočiatku sú ich farby krémové, postupne sa však menia na horko ružové. Po nástupe mrazu nie sú púčiky odrezané: dodávajú leteným kríkom dekoratívny vzhľad.

Počas jesenných mesiacov sa svetlozelené listové dosky sfarbia dočervena, čo krajinní dizajnéri používajú na ozdobenie lokality. Okrem iných hortenzií pre moskovský región je odroda Pinky Winky známa intenzívnym tempom rastu: počas sezóny sa výhonky predlžujú o 20 - 35 cm, čo si vyžaduje rez.

Tvorbu púčikov možno pozorovať od júna do októbra

Najlepšie nízko rastúce odrody hortenzie paniculata pre moskovský región

Na malých záhradných pozemkoch krajinní dizajnéri uprednostňujú použitie kompaktných rastlín. Nízko rastúce mrazuvzdorné odrody hortenzie, vhodné na pestovanie v moskovskom regióne, sa cítia dobre nielen na otvorenom poli, ale aj v kvetináčoch, na kvetinových záhonoch.

Hortenzia latnatá Dharuma

Táto trvalka sa vyznačuje svojou nenáročnosťou a neobvyklým dekoratívnym vzhľadom: má vejárovitý tvar. Dosahuje výšku 1,5 m. Výhonky sú priame, stromovité, červenej farby.

Listové dosky sú podlhovasté, úzke vajcovité, nasýtené zelené. Kvetenstvo je malé, jemné, zahŕňajú stredne veľké až 2 cm kvety. Spočiatku sú krémové, postupne nadobúdajú sýtu ružovú farbu.

Kvôli kompaktnosti trvalky sa v moskovskom regióne môže tento ker pestovať aj doma.

Hortenzia latnatá malá Lime

Medzi ďalšími predstaviteľmi rodiny Hortensievovcov bol tento druh získaný náhodou.Rastlina je poddimenzovaná, jej výška je 0,7-0,8 m. Ker je kompaktný, na horných výhonkoch sú kvetinové kefy príjemného, ​​svetlozeleného odtieňa. Na jasnom slnečnom svetle blednú a sú takmer biele. V jesenných mesiacoch sa vráti pôvodný odtieň, okolo okrajov okvetných lístkov však môžete vidieť ružovú farbu. Púčiky sa tvoria v takom veľkom počte, že listy sú od júna až do nástupu mrazu prakticky neviditeľné.

Listové dosky sú zelené, so zamatovým povrchom, vajcovité, pripevnené k silným výhonkom.

Malé druhy vápna môžu trpieť silným vetrom, na ktorý by ste mali myslieť pri výbere miesta na záhrade

Panicle hortenzia Sundae Fraise

Tento zástupca rodiny Hortensievovcov bol chovaný chovateľmi v roku 2010. Na základe ich práce bol získaný veľmi kompaktný, až 1,3 m vysoký, ker. Má sférický tvar, ktorý nie je potrebné tvarovať. Koruna tmavozelených tónov s dlhými, až 12 cm, listovými doskami.

Lanovku tvoria veľké kvety, s priemerom do 2,5 cm, spočiatku bielej a potom fialovej farby. Trvanie tvorby púčikov je od júna do októbra.

Rastlinu je možné bezpečne pestovať na predmestí, ak jej poskytnete prístrešok na zimu: mrazy pod -25 ° C sú pre ňu nebezpečné

Záver

Najlepšie odrody hortenzie laty pre moskovský región sú trvalky, ktoré môžu zdobiť každú záhradu. Rôzne typy vám umožňujú zvoliť si najlepšiu voľbu pre váš web. Niektoré odrody je možné pestovať nielen na otvorenom poli, ale aj doma v kvetináčoch.

Recenzie najlepších odrôd hortenzie paniculata pre moskovský región

Litvinova Irina Vasilievna, 31 rokov, Rjazaň
Výsadba všetkých rastlín v rade nestačí na ozdobenie vašej záhrady. V moskovskom regióne sú populárne panikulárne trvalky z čeľade Hortensievovcov: sú nenáročné, majú pestrú farebnú škálu a dobre koexistujú s inými rastlinami. Na určenie typu stačí študovať jeho vlastnosti.
Karlova Ekaterina Olegovna, 51 rokov, Moskva
V moskovskom regióne studené zimy, takže nie všetky trvalky rastú úspešne a potešia kvitnutím. Už niekoľko rokov na mojom webe úspešne potešia púčiky odrôd Candlelight a Sunda Fraise. Kombinácia vysokých a krátkych kríkov umožňuje vytvárať zaujímavé kvetinové aranžmány. Pozitívnou kvalitou druhu je dekoratívnosť samotných kríkov.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia