Hydrangea Magical Pinkerbell: recenzie, popis, fotografie

Strom hortenzie Magical Pinkerbell je pomerne nedávno vyšľachtená kvetinová odroda. Napriek tomu sa rastlina už stala široko použiteľnou v záhradníckej krajine v rôznych krajinách. Medzi pozitívne vlastnosti Magic Pinkerbell patrí bohatá karmínová farba kvetov, veľké kvetenstvo a silné výhonky. Efektívny rast a krásne kvitnutie sa dá dosiahnuť dodržiavaním pravidiel výsadby a starostlivosti.

Popis hortenzie ružovej

Hydrangea Magic Pinkerbell je listnatý vytrvalý ker, ktorý môže dorásť až do výšky 140 - 150 cm. Magický ružový zvonček Arborescens rýchlo rastie a kvitne v júli až septembri, napríklad hortenzia latnatá. Koruna je guľovitá.

Výhonky hortenzie sú silné, čo umožňuje Magic Pinkerbell tolerovať daždivé a veterné počasie a udržiavať mohutné kvetenstvo bez vážneho poškodenia. Táto odroda je jednou z najodolnejších medzi ružovými hortenziami.

Hortenzia by sa mala kupovať skoro na jar alebo začiatkom septembra

Listy hortenzie majú tvar elipsy alebo oválu. V lete sa lístie stáva svetlozeleným a na jeseň žltne.

Kvetenstvo kvetu je veľké, dosahuje priemer 20 - 30 cm. Nádoba má tiež veľkú veľkosť, okvetné lístky sú široké, majú jasnú karmínovú alebo fialovú farbu. Na rozdiel od hortenzie veľkolistej farba okvetných lístkov nezávisí od kyslosti pôdy.

Pozor! Na slnku môže sýtosť farieb klesať aj pri dostatočnej vlhkosti pôdy.

Vôňa hortenzie Magic Pinkerbell je slabá, sotva vnímateľná, ale príjemná a svieža.

Hortenzia Magický ružový zvonček v krajinnom dizajne

Hydrangea Magic Pinkerbell je okrasná rastlina, ktorá sa používa pri terénnych úpravách a živých plotoch. Krík poskytne harmonický vzhľad ako pre jednotlivé, tak pre skupinové výsadby.

Zimná odolnosť hortenzie Magic Pinkerbell

Magic Pinkerbell je klasifikovaný ako mrazuvzdorná hortenzia - môže prežiť až do -30 -35 ° C. Pri klasifikácii oblastí z hľadiska zimnej odolnosti zodpovedá tento teplotný limit zóne 3b.

Výsadba a starostlivosť o hortenziu Magic Pinkerbell

Magický ružový zvonček podobný hortenzii nebol nadarmo pestovaný v kráľovských záhradách - svojou krásou dokáže ohromiť kohokoľvek. To sa však dá dosiahnuť iba dodržiavaním pravidiel starostlivosti a výsadby.

Výber a príprava miesta pristátia

Hortenzie je možné pestovať vonku alebo v kvetináči či nádobe. Bez ohľadu na miesto pristátia by mal byť Magic Pinkerbell v polotieni.

Pôda by mala byť mierne okyslená. Mali by ste si dať pozor aj na vápenatú alebo močaristú pôdu.

Pre hortenzie sú vhodné jamy s priemerom a hĺbkou 45 - 55 cm, deň pred výsadbou sa dôkladne zalejú vodou.

Dôležité! Vykopanie veľkej jamy tiež zjemní a uvoľní pôdu, čo je pre Magic Pinkerbell veľmi prospešné.

Pred výsadbou je lepšie pôdu kompostovať alebo hnojiť rašelinou, najmä ak pôda nie je bohatá na živiny a vlhkosť.

Prehľad toho, ako zasadiť sadenice Magic Pinkerbell:

https://www.youtube.com/watch?v=U3YXIBLMqvE

Pravidlá pristátia

Výsadba hortenzií sa najlepšie organizuje začiatkom jesene, v teplých oblastiach sa to dá urobiť na jar.

Pri výsadbe kvetu stojí za to vyrobiť hnojivá, ako je superfosfát a síran draselný. V žiadnom prípade by ste nemali pridávať kriedu, popol, kôru stromov alebo vápno, pretože to nepriaznivo ovplyvní vývoj sadenice.

Ker sa pred výsadbou vysadí do črepníka alebo nádoby, aby sa koreňový systém úplne rozložil, a potom sa spolu s hrudkou zeme umiestni do pripravenej jamy. Kvet je pokrytý oplodnenou pôdou, pričom časť koreňového krčka ponecháva nad pôdnou vrstvou, a hojne sa zalieva. Kmeň kmeňa je mulčený pilinami alebo stromovou kôrou.

Polievanie a kŕmenie

Magic Pinkerbell je náročná na výber vody. Kvapalina musí byť usadená, ale nesmie stagnovať, inak koreňový systém zhnije. Tiež by mala mať izbovú teplotu.

Dôležité! Na zavlažovanie nepoužívajte vodu obsahujúcu chlór, pretože môže spôsobiť chlorózu, ktorá je typická pre hortenzie.

Zalievanie sa vykonáva 1 - 2 krát týždenne, podľa toho, či pršalo. Do každého kríka sa naleje 3-5 vedier.

Rastlinu zalejte 1-2 krát týždenne vodou pri izbovej teplote.

Pre krásny a efektívny rast a vývoj by sa malo vykonať niekoľko obväzov:

  1. Keď dôjde k opuchu obličiek, pridáva sa močovina v množstve 10 g látky na 5 litrov.
  2. Organické hnojivá sa zavádzajú v lete.
  3. Keď rastliny pučia, pôda sa uvoľní, oplodní sa síranom draselným a superfosfátom a zaleje sa, aby voda neklesla na púčiky a listy.
  4. Pri poklese lístia sa rastline podávajú minerálne hnojivá.

Prerezávanie stromu hortenzie Magical Pinkerbell

Proces prerezávania je nevyhnutný, pretože kvetina aktívne rastie. Spravuje sa spravidla na jeseň. Počas celého procesu pestovania sa vykonáva sanitárny rez - odstraňujú sa staré sušené konáre a kvetenstvo.

Okrem toho sú stonky staršie ako 4 roky odrezané. Ker je zriedený, odstraňuje slabé výhonky.

V poslednej zákrute sú všetky výhonky skrátené na 6 - 8 púčikov, okrem stoniek aktuálneho roka.

Príprava na zimu

Hydrangea Magic Pinkerbell nebude môcť dať svieže kvetenstvo, ak v zime zamrzne. Preto by mal byť pripravený na zimu. Za týmto účelom odstráňte zriedené výhonky a vetvy, "pozerajte sa" do stredu kríka. Spadnuté listy sa zbierajú.

Vetvy kríka sú rozdelené na časti a ohnuté k zemi, upevnené drôtom. Na rastlinu sa položí netkaná textília, posype sa suchým lístím a potom sa pokryje filmom a ťažkým materiálom, aby prístrešok neodfúkol silný mrazivý vietor.

Rozmnožovanie

Záhradkári považujú jednu z najefektívnejších metód chovu pri použití odrezkov. V takom prípade, keď sa objavia mladé stonky, odrezky by mali byť rezané nie dlhšie ako 10 cm, rez musí byť namazaný stimulátorom rastu a po umiestnení sadivového materiálu do skleníka alebo skleníka. Keď sa kríky posilnia, vysadia sa na trvalé miesto.

Na šírenie môžete tiež použiť metódu vrstvenia. Na jar vykopávajú a vyrovnávajú pôdu v blízkosti kríkov, potom sa v tejto oblasti vytvoria brázdy, do nich sa umiestnia výhonky prvého roka a pokryjú sa pôdou. Keď stonky dorastú do 50 - 55 cm, vrstvy sa oddelia od materského kríka a vysadia sa.

Okrem odrezkov a rozmnožovania vrstvením je medzi záhradníkmi bežné aj delenie kríkov. Hortenzia je vykopaná a rozdelená na časti, aby mierne poškodila koreňový systém. Dcérske kríky sa vysádzajú oddelene od seba.

Choroby a škodcovia

Medzi chorobami stromu hortenzie sa choroby rozlišujú kvôli:

  • zhoršený metabolizmus;
  • huba;
  • vírus.

V prípade metabolických porúch sa môžu objaviť čierne škvrny na listoch a ich opadnutie, mokré sčernanie a chloróza. Všetky tieto choroby vznikajú z nedodržiavania pravidiel starostlivosti o rastlinu, preto je na prevenciu dôležité správne organizovať pestovanie kríkov.

Šedá hniloba je plesňové ochorenie, pri ktorom je lístie mäkké a vodnaté s tvorbou rôznych priehlbín. Choré časti kríkov sa odstránia a výsadba sa ošetrí fondazolom.

Sivá hniloba sa lieči ťažko

Pri peronosporóze sa pozoruje výskyt žltých a zelených mastných škvŕn, ktoré môžu časom stmavnúť. V takom prípade by mal byť Magic Pinkerbell ošetrený mydlovým roztokom s prídavkom síranu meďnatého.

Múčnatka sa objavuje so žltými a zelenými škvrnami na listoch, na spodnej strane sa vytvára sivý kvet, ker vädne. Hortenzia sa postrieka prípravkom Fitosporin-B, Topaz a Skor.

Príznakom septorie sú škvrny, ktoré sú svetlé v strede a tmavnú smerom k okraju listu. V tomto prípade je rastlina ošetrená síranom meďnatým.

Zamokrenie a prebytok dusíkatých hnojív sú faktorom prispievajúcim k rozvoju choroby

Krúžková škvrna je vyjadrená ako škvrnité škvrny. Na túto chorobu neexistuje žiadny liek; choré kríky sa odstránia a spália, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

Hmyz ako koreňový červ, vošky a roztoče budú pre hortenzie nebezpečné.

Ak sa medzi listom a stonkou objaví pavučina malej hrúbky, potom je zasiahnutý roztočom. Kleschevit, Fitoverm, Taurus, Neoron a ďalší sa považujú za účinné v boji proti tomuto škodcovi.

Vošky listové vysávajú šťavu z lístia a spôsobujú jej vysušenie. V tomto prípade sú kríky ošetrené mydlovou vodou. V zanedbanej situácii môžete použiť "Fitoverm", "Iskra", "Zubr" a ďalšie.

Porážka háďatka koreňového vedie k vysušeniu hortenzie. V tomto prípade sú korene pokryté loptami. Pri liečbe pomáha "Bassamil", "Nematorin" alebo "Nematofagin BT".

Záver

Strom hortenzie Magical Pinkerbell je krásna rastlina, ktorá si už niekoľko rokov získala lásku záhradkárov na trhu so sadenicami. Dôvodom boli veľké súkvetia a odolnosť proti nepriaznivému počasiu s vetrom a dažďom. Niet divu, že medzi ľuďmi, ktorí pestujú kvety, je bežné aj iné pomenovanie kríkov - fialové slnko.

Recenzie na hortenziu magického stromu Pinkerbell

Marina Tamanova, 39 rokov, Ufa.
V našej záhrade už dlho rastie nádherná hortenzia Magic Pinkerbell. Mám z nej radosť. Kvitne dlho, dobre prežíva zimu a podmáčanú pôdu. Okrem toho je kvetina jednoducho veľmi krásna.
Uljana Morozová, 48 rokov, Pskov.
Chcem vám povedať o jednej z mojich obľúbených rastlín - hortenzii Magic Pinkerbell. Tieto kríky kvitnú a každý rok ma potešia od júla do októbra. Rastlina je trváca - to je dobrá správa. Veľké kvety vyzerajú veľkolepo ako na kríkoch, tak aj v kytici. Pre mňa bolo pri šľachtení hortenzie Magical Pinkerbell ťažké vybrať si miesto, kde by sa rastlina mohla zakoreniť. Hortenziu odporúčam ako úžasnú rastlinu na ozdobenie vašej záhrady.
Daria Arsenyeva, 44 rokov, Saratov.
Táto nádherná hortenzia si navždy získala moju lásku a uznanie za jej jemnú krásu, ľahkú starostlivosť a dlhé kvitnutie. Kvetiny potešujú krásou a sviežosťou po dlhú dobu.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia