Hortenzia: čo hnojiť v auguste, júni a júli

Hnojenie záhradných kvetov je dôležitou súčasťou starostlivosti o ne. Ak chcete získať zelenú hmotu a položiť veľké množstvo púčikov, je potrebné kŕmiť hortenziu v júni, júli a auguste. V lete potrebujú plodiny najmä komplexné hnojivá pre dobrý rast a bohaté kvitnutie.

Musím v lete kŕmiť hortenziu

S nástupom teplých letných dní začnú všetky druhy tejto kultúry, panikulárne, stromovité, veľkolisté, zakladať púčiky a v južných oblastiach už úplne kvitnú. Tento proces vyčerpá rastlinu, vezme z nej veľké množstvo energie, potrebuje výživné kŕmenie.

Je lepšie používať zakúpené komplexné hnojivá, ktoré obsahujú všetky potrebné stopové prvky

Ak v pôde chýbajú potrebné látky, kvety vyblednú, pučia sa zastavia a na krík môžu zaútočiť škodcovia a rôzne choroby.

Ak v pôde nie je dostatok železa, kvety tejto kultúry menia farbu a chloróza ovplyvňuje listy v auguste.

Kedy v lete kŕmiť hortenzie

Dôležitými krokmi na hnojenie sú: začiatok rastu, proces tvorby púčikov a samotné obdobie kvitnutia. Po prenesení sadenice na zem sa po 2 rokoch aplikuje prvý vrchný obväz. Rastlina má na toto obdobie spravidla dostatok výživných látok, ktoré obohacujú pôdu počas výsadby.

Letný obväz sa nanáša minimálne 1 - 2-krát mesačne. Organické a minerálne hnojivá sa striedajú. Môžu sa použiť na kŕmenie hortenzie v auguste, ale stojí za to zvoliť prípravky bez dusíka. V tomto období sa kultúra pripravuje na zimu a nepotrebuje nadmernú stimuláciu.

Ako v lete hnojiť hortenziu

Doplnky výživy by mali obsahovať maximálne množstvo fosforu a draslíka. V období od začiatku leta do augusta sa kvety kŕmia roztokmi superfosfátu a síranu draselného, ​​nitroammofosky.

Horný obväz hortenzie v lete s ľudovými prostriedkami

Záhradná kvetina sa v júni a auguste kŕmi hotovými zakúpenými minerálnymi hnojivami aj ľudovými prostriedkami. Rastlina dobre reaguje na kyslú pôdu. K jeho výrobe pomôže riešenie z fermentovaných mliečnych výrobkov: srvátka, jogurt alebo kefír. Zriedia sa vodou v pomere 1: 1.

Až do augusta môžete kŕmiť zatuchnutý čierny chlieb, vrátane hortenzie, akúkoľvek kvitnúcu kultúru.

Produkt sa rozdrví a naleje do vody v pomere 1: 1, trvá na tom jeden deň

Výsledný roztok sa môže použiť na kŕmenie kvetu, a to v júni aj v auguste. Zalievanie chlebom sa vykonáva každé 2 týždne.

Kvitnúcu plodinu môžete nakŕmiť kvasinkami v období aktívneho pučania - v júni. Pol polievková lyžica pekárskeho droždia sa zmieša s 3 lyžicami. l. cukor, zalejeme pohárom teplej vody. Hneď ako roztok začne peniť a vrieť, zriedi sa vodou, čím sa celkový objem upraví na 10 litrov. Ker je kŕmený kvasinkami dvakrát, v júni a auguste.

So slabým roztokom manganistanu draselného sa krík kŕmi raz v júni, júli a auguste

Látka dezinfikuje pôdu, robí výhonky a koreňové procesy silné, ale pružné.

Ako pôdne oxidanty sa používajú sérum, kefír, slabo kyslý roztok octu alebo kyseliny citrónovej, ktorou sa rastlina môže kŕmiť od júna do augusta.

Hnojenie hortenzií v lete minerálnymi hnojivami

V júni, v prvom desaťročí, zavádzajú komplexné hnojenie pre kvitnúce plodiny. Počas tohto mesiaca je dôležité používať formulácie obsahujúce dusík. Stimulujú metabolické a biologické procesy, pripravujú krík na kvitnutie. Dusíkom sa môže kvetine dodávať až do polovice júla, nie však v auguste.

V polovici júna možno krík kŕmiť látkami s draslíkom a fosforom. Používa sa tiež Nitrofoska a Agricola.

Hneď ako sa otvoria prvé kvety, aplikujú sa výživné postreky.

Na zlepšenie kvitnutia je vhodný prípravok "Bud", zriedi sa v súlade s pokynmi a nastrieka sa zelenou časťou rastliny.

V júli môžete kŕmiť hortenziu komplexnými doplnkami draslíka a fosforu. Je dobré, ak sú do zloženia takýchto hnojív zahrnuté ďalšie živiny, malo by v nich byť minimálne množstvo dusíka.

Krík môžete podľa pokynov nakŕmiť v auguste hnojivom Kemira Flower. Používa sa tiež slabý roztok manganistanu draselného, ​​vedro pre každý krík.

Uprostred leta je ker kŕmený kašičkou a nitroammofosom.

Hnojenie hortenzií v auguste sa vykonáva po skončení kvitnutia. Je dôležité vyrábať hnojivá, ktoré neobsahujú dusík. Krík potrebuje v tomto období draslík, horčík, fosfor, pretože práve v auguste sú položené kvetné púčiky budúceho roka.

V auguste sú kvety zalievané roztokom superfosfátu a síranu draselného (1 polievková lyžica na vedro vody). Každé puzdro je potrebné napájať 10 litrami roztoku.

Načasovanie vrchného obväzu sa môže líšiť v dôsledku klimatických vlastností a celkového stavu rastliny. V každom prípade je dôležité brať do úvahy obdobia rastu, pučania, kvitnutia. Kŕmenie hortenzií na konci augusta možno úplne vylúčiť.

Nadbytok minerálov vedie k množine zelenej hmoty a kvetné puky budúceho roka nebudú počať

Ako kŕmiť hortenzie v lete

Počas obdobia kvitnutia sa odporúča krík kŕmiť každé 2 týždne. Je dôležité dodržiavať harmonogram hnojenia od júla do augusta. Od toho závisí nádhera púčikov a doba kvitnutia.

Ako správne kŕmiť rastlinu:

 1. Začiatok leta je obdobím tvorby vaječníkov. Ak chcete zvýšiť ich počet a trvanie kvitnutia, pripravte roztok z 10 litrov vody, 1 polievková lyžica. l. znamená „Agricola“ a rovnaký objem nitroammofosky. S týmto množstvom výživných látok môžete kŕmiť 1 kvitnúci krík 2 krát mesačne.
 2. Júl je obdobím aktívneho kvitnutia. Na predĺženie procesu je možné krík kŕmiť roztokom Kemira kvetinový, zriedeným v 10 litroch vody. Vrchný obväz sa nanáša dvakrát mesačne.
 3. V auguste sa odporúča kŕmiť kvitnúcu kultúru roztokom superfosfátu (1 polievková lyžica. L.) A síranom draselným (1 polievková lyžica. L.), Látky sa rozpustia vo vedre s vodou. Dusíkaté zmesi sú v auguste vylúčené. Stimulujú rast zelenej časti rastliny, čo vedie k deformácii kríka.
 4. Dvakrát za sezónu od júna do augusta sa kvetina postrieka a nakŕmi Ferovitom. Vykompenzuje nedostatok železa a zabráni rozvoju chlorózy.

Týždeň po zavedení minerálnych hnojív je rastlina kŕmená organickými látkami. Použite na to trus vtákov, kravský hnoj alebo zvyšky rastlín.

Pol litra odpadu sa rozpustí vo vedre s vodou, výsledná kvapalina sa odporúča nakŕmiť kvetinu až do začiatku augusta

Tipy od ostrieľaných záhradníkov

Je dôležité správne kŕmiť kvitnúci ker od júna do augusta, bez toho, aby ste poškodili rastlinu. Je potrebné pamätať na to, že nadmerné množstvo hnojív má škodlivý vplyv na rast kultúry, môže viesť k deformácii a rozpadu jej oddenky.

Užitočné rady:

 1. V lete nemusíte krík kŕmiť viac ako dvakrát mesačne, najmä v auguste.
 2. Lepšie je striedať minerálne obväzy s organickými. Ale nemôžete neustále používať ľudové metódy. Hortenzia netoleruje neustále zavádzanie organických látok, od augusta by sa od nich malo úplne upustiť.
 3. Medzi zálievkou je dobré použiť kyslé roztoky, vďaka ktorým sú kvetné puky svieže a žiarivé.
 4. Hnojivá sa aplikujú iba na kyprú, dobre navlhčenú pôdu. Za týmto účelom je deň pred kŕmením hortenzie hojne napojená. Ak deň predtým pršalo, vodné procedúry v júni a auguste možno vylúčiť. Vlhkosť v pôde nedovolí, aby účinné látky komplexných a organických hnojív spálili korene rastliny.
 5. Kvetinu môžete kŕmiť od júla do augusta hnojivom Pokon. Malé množstvo prášku sa naleje okolo kríka začiatkom júna, jeho účinok vydrží až do konca augusta.

  Určené pre rododendrony a azalky, ale ideálne pre hortenzie

 6. S roztokom kyseliny citrónovej (10 g na 10 l vody) sa hortenzie zalievajú dvakrát počas leta, v júni a v auguste. Táto metóda posilní rastlinu, urobí jej vetvy pružnými, nerozlomia sa pod váhou pukov.
 7. Aby boli púčiky modré, je Bush napojený začiatkom júna špeciálnym roztokom. Vezmite 2 lyžice. l. síranom draselným a amónnym sa látky rozpustia vo vedre s vodou.
 8. Začiatkom júna sa odporúča zmiešať vápno a popol v rovnakých častiach, posypať kmeňový kruh práškom.

  Vďaka popolu budú púčiky žiarivo ružové

Hortenzia vďačne reaguje na vrchný obväz od júna do augusta. Pri správnom prístupe bude kvitnutie kríka svieže a dlhotrvajúce.

Záver

Pre pestovateľov kvetov je dôležité nezabudnúť v júni na kŕmenie hortenzie. Toto je dôležitý postup, ktorý ovplyvňuje ďalší rast kultúry, nastavenie púčikov a trvanie kvitnutia. Vrchný obväz sa nanáša mesačne do konca augusta. A začiatkom septembra začínajú s prípravami na zimovanie.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia