Action Pink Pom Pom (Pink Pom Pom): fotografia, recenzie, popis

Hybridná akcia Pink Pom Pom patrí do rodiny hortenzie. Je záhradníkmi oceňovaná pre jej životnosť a nenáročnú starostlivosť. Nádherný vždyzelený ker s obrovským počtom jemne ružových kvetov sa s potešením používa v krajinnom dizajne. Svieži ker koncentruje všetku pozornosť na seba, vyzerá rovnako dobre v skupinových aj samostatných kompozíciách. V záhrade je ústrednou dekoráciou akcia.

Popis akcie Pink Pom Pom

Zelený, rozľahlý ker s dlhými, splývavými kvetmi v tvare koruny, z ktorých každé pozostáva z dvojitého okvetia a piatich špicatých lupienkov. Kvety sú obojpohlavné, malé, asi 2 cm v priemere, ako zvon, nemajú arómu. Okvetné lístky sú froté, zvnútra biele a zvonka ružové.

Husté tmavozelené lístie na jeseň žltne. Hrubé, pretiahnuté listy sú umiestnené oproti sebe. Stonky sú tmavo hnedé, hladké, vo vnútri duté, takže sa ľahko lámu. Kôra na starých konároch má tendenciu sa odlupovať a visieť v handrách.

Akčné kríky Pink Pom Pom sú pomerne veľké - dospelé rastliny dosahujú výšku 2 m, rozpätie koruny má tiež priemer asi 2 m. Rastlina kvitne dlho, je nenáročná na starostlivosť, prispôsobená mestským podmienkam, plynu a odolný voči prachu, ale neznáša chladné počasie. Môže zomrieť počas prvého mrazu. Pri primeranej starostlivosti žije 25 rokov.

Action Pink Pom Pom sa používa na vytváranie záhradných sôch, živých plotov, kvetinových vodopádov, altánkov a parkových uličiek. Amatérski záhradníci praktizujú jednotlivé výsadby. Akcia Pink Pom Pom, zasadená pred dom, vytvára veľkolepé zloženie a jedinečnú chuť.

Ako kvitne akcia Pink Pom Pom

Akcia Pink Pom Pom má dlhé kvitnutie, kvitne neskoro na jar a pri správnej starostlivosti poteší žiarivými kvetmi až do konca leta. Obdobie kvitnutia je ovplyvnené podnebím regiónu, v priemere končí v júli. Ak akcia ustúpi, vytvorí sa guľovitá škatuľa so semenami, ktoré po dozretí prasknú a rozptýlia sa vo vetre.

Dôležité! Kultúra kvitne na vlaňajších výhonkoch. Pri prerezávaní a úkryte na zimu je potrebné opatrne zabrániť možnému poškodeniu.

Chovné vlastnosti

Akciu môžete znásobiť:

  • vrstvenie;
  • odrezky;
  • semená.

Odrezky sa odoberajú zo silnej a zdravej sadenice. Výber vrstvenia sa robí počas kvitnutia, je označený čipkou alebo stužkou. Po odkvitnutí je výhonok ohnutý na zem, v mieste dotyku s ním sa urobí rez, ktorý sa potom pokryje zeminou. Hlavná starostlivosť o neho sa vykonáva spolu s materským kríkom. Na jar sa odrezky zakorenia. Je odrezaný od rodiča a transplantovaný na trvalé miesto.

Rezy je možné robiť so zelenými aj lignifikovanými výhonkami. Zelené odrezky sa zberajú v júni. Výsadba do zeme sa vykonáva okamžite. Po posypaní odrezkov zemou je potrebné ich dobre zaliať a zakryť nádobou.

Po zakorenení rastliny nepotrebujú prístrešie. Na zimu by sa sadenice mali preniesť do skleníka. Na jar budú pripravené na výsadbu v otvorenom teréne.

Lignifikované odrezky sa režú koncom jesene. Vetvy spojené vo zväzkoch, asi 20 cm dlhé, sú pokryté pieskom a umiestnené do skleníka, kde prezimujú až do jari. V skleníku musíte vytvoriť chlad.Keď sa sneh topí a pôda sa zahreje, odrezky sa vysadia šikmo na otvorenom teréne a pokryjú sa netkaným materiálom alebo fóliou. Púčiky, ktoré sa na nich objavia, budú signálom na odstránenie prístrešku.

Po odkvitnutí sa na akcii Pink Pom Pom objavia sférické tobolky obsahujúce semená. Dozrievajú v septembri až októbri. Ľahko sa zbierajú viazaním igelitových vreciek na vetvy, potom sa skladujú v tmavej a suchej miestnosti až do jari.

Na jar sa semená vysievajú do debničiek alebo kvetináčov naplnených pôdou z humusu, piesku a rašeliny. Aby sa zabránilo výskytu tvrdej kôry na povrchu, sú semená zhora pokryté pieskom. Hrnce zakryte fóliou a každý deň zalejte. Sadenice sa objavia za 1-2 mesiace.

Na konci mája môžete transplantovať na trvalé miesto. Krehké mladé sadenice sú veľmi citlivé na chladné počasie, preto ich treba na zimovanie prikryť opatrnejšie ako dospelým jedincom. Akcia Pink Pom Pom namnožená semenami začne kvitnúť o 3 roky.

Výsadba a starostlivosť o akciu Pink Pom Pom

Hlavnou podmienkou výsadby akcie Pink Pom Pom je absencia studeného vetra a prievanu vo vybranej oblasti. Výsadba sa vykonáva v už pripravenej, zahriatej pôde. Ak v okolí nových výsadieb neexistujú prirodzené tieniace podmienky, musí sa vytvoriť umelý polotieň, ktorý ochráni krík pred horiacim poludňajším slnkom. Nesmieme zabudnúť na zimu izolovať sadenicu a správne ju orezať.

Komentujte! Action Pink Pom Pom je veľmi bystrý, ľahko rastie. Kríky zamrznuté v zime rýchlo rastú, ale nebudú tak bohato kvitnúť.

Odporúčané načasovanie

Najlepší čas na vystúpenie je koniec apríla. V tejto dobe je už zem zahriata, ale púčiky stromov nie sú otvorené. Ak počasie v regióne neumožňuje vykonať včas, pristátie sa môže odložiť. Termín výsadby akčných sadeníc je polovica júna. Pred výsadbou na otvorenom teréne sa odporúča sadenice skladovať v miestnosti s teplotou 0 + 2 ° C.

Výber miesta a príprava pôdy

Výber miesta pre akciu je kľúčovým krokom pri výsadbe. Miesto by malo byť osvetlené, veľké a otvorené, pretože koruna kríka môže dosiahnuť až 2 m v priemere, ale zároveň chránená pred vetrom a jasným poludňajším slnkom.

Pôda musí byť vybraná predtým obrábaná, výživná, sypká, s neutrálnou kyslosťou. Pôdu s vysokým pH je možné neutralizovať vápnom, do nedostatočne kyslých pôd možno pridať rašelinu. Hlinená pôda musí byť ochutená pieskom. Podzemná voda by nemala prechádzať bližšie ako v hĺbke 2 - 3 m.

V predvečer výsadby sadeníc by malo byť miesto vykopané, mal by byť pridaný kompost, humus a rašelina.

Ako správne sadiť

Pri výsadbe niekoľkých kríkov v rade sú pre ne vykopané otvory vo vzdialenosti 2,5 - 3 m. Pri výsadbe v blízkosti domu by vzdialenosť od stavby nemala byť menšia ako 2,5 m. Diera je vytvorená minimálne 50 cm do hĺbky. Suché alebo polámané korene rastliny sa musia odrezať a vložiť na deň do stimulátora rastu koreňového systému rozpusteného vo vode.

Pri výsadbe akcie sú korene opatrne narovnané, umiestnené do jamy a pokryté zeminou alebo zmesou humusu, rašeliny a piesku, pričom koreňový krk zostáva na povrchu. Potom by mala byť pôda okolo sadenice mierne podbitá, hojne napojená, uvoľnená do hĺbky 15-20 cm a mulčovaná vrstvou pilín alebo rašeliny. Mulčovanie bude zadržiavať vlhkosť v pôde, chrániť ju pred burinou a teplom.

Rastúce pravidlá

Rastlina je nenáročná, prispôsobená mestskému prostrediu, vyžaduje minimálne úsilie: zalievanie, uvoľňovanie, niekoľko obväzov, odrezávanie prebytočných výhonkov a ukrývanie kríkov na zimu. Pri pozorovaní týchto jednoduchých krokov môžete pestovať nádherný ker, ktorý sa stane hlavnou výzdobou domu.

Fotografia ukazuje pôsobenie Pink Pom Pom počas kvitnutia.

Polievanie

Action Pink Pom Pom je odolný voči suchu. Na zalievanie stačí 1 vedro vody na krík 1 - 2 krát mesačne. V horúčavách spôsobených horúčavami sa počet zálievok zdvojnásobí. Mladé kríky, rovnako ako kvitnúce kríky, je možné navlhčiť viac - až 12-15 litrov vody na jeden krík.

Mulčovanie a kŕmenie

Akčné kríky Pink Pom Pom musíte kŕmiť trikrát za sezónu:

  1. V čase výsadby sadenice (0,5 vedra humusu na ker).
  2. Minerálny obväz (zmes popola, kompostu a zhnitého hnoja v rovnakých častiach) počas obdobia kvitnutia, 0,5 vedra na krík.
  3. Pred jesenným prerezávaním kríkov - 1 vedro zriedené vo vode 1:10 mullein.

Buriny sa podľa potreby vytrhávajú, po každom zalievaní uvoľňujú pôdu do hĺbky 20 - 25 cm Rastliny, ktoré sa po výsadbe mulčujú, nepotrebujú burinu, pretože mulč brzdí rast buriny. Počas sezóny sa odporúča mulčovať ešte dvakrát, zakaždým odstráňte starú vrstvu mulča.

Pravidlá orezávania

Orezanie akcie je povinný postup. Krík to dobre znáša a ľahko dorastá. Musíte orezávať 2 krát ročne - na jeseň a na jar, zatiaľ čo odstránite ¼ koruny.

Jesenné prerezávanie sa vykonáva po vyblednutí kríka. Staré výhonky zahusťujúce krík sú úplne vyrezané, mladé vetvy sú skrátené na úroveň prvého silného púčika.

Pozor! Konáre, ktoré kvitli v aktuálnom roku, sa nedajú odstrániť, inak akcia Pink Pom Pom nebude kvitnúť budúcu jar.

Kríky staršie ako 5 rokov je potrebné každé 3 roky omladiť, zbaviť sa tak 2-3 výhonkov na úrovni terénu. Kvitnutie po omladení príde po dvoch rokoch.

Je veľmi dôležité upraviť akciu včas. Neskoré orezané kríky nebudú mať čas na produkciu nových výhonkov a rastlina bude kvitnúť neskôr alebo nebude kvitnúť vôbec. Dlhodobé zotavenie kríka po zimnom reze odloží jeho kvitnutie na 2 - 3 roky.

Príprava na zimu

Príprava na zimu sa začína koncom leta. V auguste je potrebné zastaviť zalievanie, aby kôra dozrela pred nástupom chladného počasia. Action Pink Pom Pom je citlivý na chladné počasie a od septembra potrebuje prístrešie. Odporúča sa kríky zakryť fóliou, ktorá ich chráni pred chladnými jesennými dažďami.

S nástupom nočných mrazov by mali byť stonky ohnuté k zemi, pokryté netkaným materiálom a suchými listami, potom natreté vrstvou najmenej 15 cm. Keď napadne sneh, prehodí sa cez zakryté kríky. Takýto viacvrstvový kryt dokonale ochráni ker počas chladných zím. Len čo sa sneh roztopí, odstránia sa všetky prístrešky, inak sa rastlina prebalí.

Dôležité! Od veku dvoch rokov sú výhonky akcie Pink Pom Pom vo vnútri duté, dajú sa ľahko zlomiť.

Musíte starostlivo a opatrne ohýbať vetvy na zem. Nedoporučuje sa ohýbať vetvy vysokých kríkov, je lepšie ich opatrne zakryť vrecovinou.

Škodcovia a choroby

Action Pink Pom Pom nie je náchylný na choroby a pre nedostatok arómy je nepríťažlivý pre škodcov. Strach môže predstavovať iba proboscis čmeliaka. Jednorazové ošetrenie kríkov 15% roztokom karbofosu ho navždy vydesí od akcie.

Záver

Hybridná akcia Pink Pom Pom je neuveriteľne krásna rastlina. Nie je ťažké ju pestovať, starostlivosť o kríky je minimálna. Vďaka správne organizovanej starostlivosti bude kultúra tešiť svoju nádheru po dobu 25 rokov.

Ohlasy

Larisa Zver, 35 rokov, Oryol
Pôsobenie odrody Pink Pom Pom rastie v mojej predzáhradke už 10 rokov a láka k domu mnohých okoloidúcich, ktorí chcú obdivovať nádherný krík.
Ruslan Gozhev, 49 rokov, Penza
S manželkou sme sadili sadenice pred 3 rokmi, tento rok kvitla prvýkrát. Kvetov je málo, malé, manželku to rozladilo, ale urazilo ma, že som prišiel o peniaze. Susedia však tvrdili, že to bolo všetko kvôli zlej pôde. Skúsme hnojiť a pozrime sa, ako akcia kvitne budúci rok.
Elmira Fadeeva, 37 rokov, Podolsk
Som veľmi rád, že moju záhradu zdobí akčný kríček, nedávno som na internet zavesil fotografiu na pozadí mnohých jemných ružových kvetov Pink Pom Pom a zaplavili ma otázky, kde som a ako sa táto kráska volá . Teraz je ker vysoký 2 m a bohato kvitne. Starostlivosť o neho je minimálna, čo si nevyžaduje finančné náklady.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia