Záhradnícky lunárny kalendár na máj 2020

Lunárny kalendár záhradníka na máj 2020 je veľmi užitočným pomocníkom pri plánovaní jarných prác. Dodržiavaním jeho odporúčaní je pre záhradkárov oveľa jednoduchšie starať sa o plodiny, vykonávať všetky agrotechnické opatrenia včas. Zostavenie kalendára je založené na poznatkoch mladej vedy o biodynamike, ktorá študuje prirodzené rytmy organizmov. Lunárny kalendár vychádza každý rok, takže nebude ťažké rozhodnúť sa o prácach v máji 2020. Publikácia zohľadňuje nielen stáročnú skúsenosť poľnohospodárov, ale aj moderné vedecké poznatky o vplyve mesačných fáz na vývoj rastlín.

Fázy Mesiaca v máji 2020

Aby ste pochopili, aký vplyv má Mesiac na záhradné plodiny, musíte poznať niektoré základné informácie. Rastliny sa vyvíjajú v rôznych rytmoch v závislosti od zverokruhu, v ktorom sa nachádza Svietidlo. Dni splnu, Nového mesiaca a tiež zatmenia boli pre záhradné aktivity označené ako neúspešné. Mimochodom, zatmenia sa berú do úvahy nielen mesačné, ale aj slnečné. Sú to významné dni, v ktorých sa mení žiarenie Mesiaca, takže rastliny sú nútené sa znovu stavať. Veľa energie sa vynakladá na reštrukturalizáciu rytmov a rýchlosť rastu klesá. Ak v súčasnosti vykonávate obvyklé postupy - sejbu, výsadbu sadeníc alebo presádzanie, potom rastliny pocítia dvojnásobné zaťaženie.

Od okamihu, keď „nový“ mesiac začne do opačnej fázy, úplňku, dôjde na Zemi k prílivu tekutín alebo k príťažlivosti vody smerom nahor. U rastlín je pozorovaný tok miazgy z koreňov do nadzemných častí. Keď je mesiac v splne, plodiny majú najväčší výbuch energie. Vykazujú dobrú odolnosť voči nepriaznivým účinkom, majú najväčší prísun živín vo všetkých vegetatívnych orgánoch. Preto sa maximálny výnos nadzemných plodov odstraňuje v dňoch samotného splnu a o ďalší deň neskôr.

Ďalšia fáza demonštruje spätný pohyb kvapaliny - zhora nadol. Najväčšia akumulácia vitálnej energie rastliny padá na koreňový systém. Preto sú akékoľvek kroky ovplyvňujúce korene veľmi nežiaduce. Záhradkári sa v dnešnej dobe vyhýbajú výsadbe alebo opätovnej výsadbe plodín. Citlivosť koreňov je zvýšená, nevydržia ani najmenšie poškodenie. V tento deň by ste sa mali zdržať sadenia.

 

Tabuľka priaznivých a nepriaznivých dní

Kalendár mesačného výsevu na máj je vynikajúcim nástrojom pre poľnohospodárov. Na stránkach sa pracuje každý deň. Preto znalosť priaznivých dní podľa lunárneho kalendára umožňuje nielen ušetriť drahocenný čas, ale aj kompetentne zaobchádzať s rastlinami. Povedomie o nepriaznivých dňoch pomáha chrániť záhradné plodiny pred zbytočnými šokmi a záhradníka pred nepredvídanými stratami. Počas jedného cyklu Mesiac prechádza z jedného znamenia zverokruhu do druhého. Niektoré z nich brzdia procesy v rastlinách, zatiaľ čo iné ich aktivujú. Najnepriaznivejšie sú v máji 2020 dni splnu a novu. S odporúčaniami kalendára mesačného výsevu na máj 2020 by sa malo zaobchádzať bez fanatizmu. Samozrejme, nemali by ste si myslieť, že v dnešnej dobe sa nedá nič robiť. Musíte len obmedziť aktivitu, počas prvých 12 hodín po udalosti musíte byť zvlášť opatrní. Okrem týchto dátumov sú 12. a 26. mája podľa lunárneho kalendára nepriaznivé, a to dni konca prvého a tretieho štvrťroka.

Tabuľka lunárneho kalendára na máj 2020 obsahuje aj pokyny v priaznivých dňoch pre záhradkárov a poľnohospodárov nákladných automobilov. 9. mája, 14. mája, 24. mája a 29. mája môžete vykonávať akúkoľvek prácu bez obáv z poškodenia rastlín.

Kalendár pristátia na mesiac máj 2020

Ďalej bude predstavené, ktoré postupy sa odporúčajú vykonať v konkrétnych májových dňoch a ktoré je lepšie odmietnuť. V prírode existuje úžasný vzťah medzi všetkými udalosťami. Pri pozorovaní vplyvu planét alebo súhvezdí na vývoj rastlín môžete zoskupiť odporúčania pre záhradníkov. Podľa toho, v ktorom znamení zverokruhu sa mesiac nachádza, môžete vykonávať určité práce:

 1. Baran neodporúča menovať výsadby v ich dňoch, ale práca s dospelými rastlinami bude plodná.
 2. Býk uprednostňuje výsadbu ovocných stromov, kríkov, ako aj cibuľovitých plodín.
 3. Dvojčatá vytvárajú priaznivé prostredie pre ničenie škodcov, pestujú strukoviny.
 4. Rak radí nezačať so zberom, je to však veľmi priaznivé pre každú výsadbu alebo starostlivosť o rastliny.
 5. Lev umožňuje odbúravanie buriny a uvoľňovanie, ale odporúča odložiť ďalšie postupy.
 6. Panna spolupracuje s Levom, zavádza rovnaké obmedzenia.
 7. Váhy sú najpriaznivejším znamením pre poľnohospodárov. Môžete sadiť, čistiť.
 8. Škorpión ponúka viac na naplánovanie zberu ako na výsadbu.
 9. Kozorožec je vhodný na prácu s koreňmi a strukovinami.
 10. Vodnár úplne zakazuje výsadbu akýchkoľvek plodín.
 11. Ryby nesmú vo svojich dňoch presádzať a sadiť rastliny.

Toto je hlavná hodnota kalendára. Umožňuje vopred naplánovať celý rozsah práce na mesiac, berúc do úvahy vplyv mesiaca. Dobre premyslený harmonogram vás zachráni pred nepredvídanými situáciami.

Lunárny kalendár na máj 2020 pre záhradkárov

Hlavnou jarnou prácou pre záhradkárov je výsadba, presádzanie, rez a spracovanie rastlín. Ak chcete správne naplánovať každú akciu, mali by ste dbať na odporúčania záhradníckeho lunárneho kalendára na máj.

 

Informácie sú zreteľnejšie vnímané v tabuľke zostavenej podľa lunárneho kalendára:

 

Znamenie zverokruhu, v ktorom sa nachádza mesiac

Povolené práce

 

Ryby

Je povolené sadiť hrozno, jahody, maliny, černice, bobuľovité kríky, odstraňovať fúzy z jahôd a sadiť stromy.

Neodporúča sa kultúry orezávať a spracovávať pomocou liekov.

 

Baran

Môže byť ošetrený proti škodcom a chorobám, obmedziť rast.

Nepolievajte, nekŕmte, nerežte záhradné plodiny.

 

Nový mesiac

Odporúča sa odložiť práce na záhrade.

 

Dvojicky

Sanitárny rez, štepenie rastlín a výsadba jahôd sa zaobídu bez problémov. Toto sú postupy, ktoré môže záhradník robiť bez obmedzenia.

 

Rakovina

Transplantácia a výsadba stromov alebo kríkov bude úspešná. Môžete si urobiť minerálny obväz, polievať záhradu.

Na ošetrenie však nemožno použiť pesticídy.

 

Lev

Neodporúča sa transplantovať, kŕmiť, polievať.

 

Panna

Dobré dni na výsadbu šípok, hrozna, ovocných stromov. Kroviny sa ľahko množia vrstvením alebo odrezkami.

Orezávanie sa neodporúča.

 

Váhy

Zakorenenie jahodových a jahodových fúzov, vrstvenie kríkov.

Nemalo by sa liečiť chorobami a škodcami, štepením alebo prerezávaním.

 

Škorpión

V týchto dňoch by sa mali vysádzať ovocné stromy, kríky, štepiť, zakoreniť jahodové fúzy, rozmnožovať kríky vrstvením, zelené odrezky.

Rastliny nestrihajte ani neštipnite.

 

Spln

Deň odpočinku pre záhradníka

 

Strelec

Môžete vymenovať výsadbu hrozna, zakorenenie odrezkov, vytrhávanie buriny na záhradnom pozemku.

Rastliny nepolievajte ani ich nestrihajte.

 

Kozorožec

Priaznivý čas na výsadbu, sanitárny rez alebo štepenie.

Nie je vhodné narúšať korene.

 

Vodnár

Najoptimálnejšou činnosťou je prerezávanie, rezanie kríkov, vyrezávanie prerastania.

Na záhrade nie je potrebné polievať a kŕmiť.

 

teľa

Výsadba, kontrola škodcov a chorôb, množenie rastlín vrstvením, zakorenenie jahodových fúzov bude úspešné.

Uvoľňovanie v koreňovej zóne je nežiaduce.

Dni priaznivé na odpočinok

Medzi dňami mája 2020 sú týmito dňami dni novu a splnu, konkrétne 5. a 19. deň. Záhradkári musia vedieť, že by nemali rušiť rastliny jeden deň pred a jeden deň po novom mesiaci. Počas tohto obdobia sú stále oslabené a netolerujú žiadne zásahy do životne dôležitých činností. Oddych v splne trvá jeden deň.

Záver

Lunárny kalendár záhradníka na máj 2020 je nielen užitočný, ale aj nevyhnutným pomocníkom pri plánovaní práce. Vzhľadom na jeho odporúčania je veľmi ľahké vyhnúť sa mnohým problémom. Ak vykonávate činnosti v priaznivých dňoch, rastliny ich ľahko tolerujú, dobre reagujte na každú činnosť záhradníka.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia