Lunárny kalendár záhradníka na august 2020

August nie je len posledný teplý mesiac, ale aj čas na intenzívne práce v záhrade. To je zber a príprava konzervácie, príprava záhonov pre zimné výsadby. A aby práca priniesla pozitívne výsledky, musíte starostlivo preštudovať lunárny kalendár záhradníka na august 2019.

Lunárny kalendár záhradníka a záhradníka na august 2019

V posledných letných dňoch obyvatelia leta vyzberajú vypestovanú plodinu, pretože ak prídete neskoro so zberom, prezreté ovocie, zelenina, byliny a okopaniny sa rýchlo zhoršia, menej sa skladujú a strácajú svoju prezentáciu.

V auguste zbierajú:

 • skoré zrelé ovocné odrody;
 • uhorky, baklažány, paprika;
 • zeleň;
 • bobule;
 • paradajky;
 • zemiaky;
 • cuketa, tekvica, tekvica;
 • cibuľový cesnak.

Aj v auguste sa dajú do poriadku záhony, seje sa zelený hnoj, sadia sa viacročné plodiny, zušľachťujú sa stromy a kríky.

Pri práci na záhrade je potrebné brať do úvahy prosperujúce augustové dni podľa lunárneho kalendára.

Fázy mesiaca

1. augusta - nový mesiac. V tejto dobe si záhradníci berú deň voľna.

Od 2 do 14 sa počas mesačného rastu odporúča vykonávať:

 • transplantácia okrasných a bobuľových kríkov;
 • zber bobúľ a ovocia;
 • siatie skoro zrejúcich zelených, reďkovky, daikonu a čínskej kapusty;
 • zbierka korenistých, liečivých bylín a semien na skladovanie;
 • sanitárne prerezávanie kríkov;
 • príprava odrezkov na rozmnožovanie.

15. augusta - spln mesiaca. Tento deň slúži na oddych a zábavu.

16-29 - odchádzajúci mesiac. V tento deň sa konajú tieto udalosti:

 • príprava postelí;
 • zber koreňov a bobúľ;
 • príprava konzerv na zimu;
 • zastrihávanie fúzov, transplantácia jahôd a jahôd;
 • zber zemiakov;
 • výsadby sa ošetria škodcami a chorobami;
 • reprodukcia odrôd, ktoré sa vám páčia, pomocou štepenia;
 • zber zozbieraných koreňových plodín na skladovanie.

30. augusta - nový mesiac. V tejto dobe záhradkári odpočívajú.

31. augusta - oživujúci sa mesiac. V tejto chvíli môžete minúť:

 • sejba zeleného hnoja;
 • spracovanie stromov a kríkov;
 • prerezávanie ruží;
 • zakorenenie odrezkov;
 • sanitárne prerezávanie;
 • vykopať pôdu;
 • mulčovacie jahodové postele;
 • výsadba mladých sadeníc.

Spln a nov - vrcholný deň mesiaca. Počas tohto obdobia je potrebné opustiť prácu na letnej chate, pretože to nebude prospešné, ale naopak, povedie to k vädnutiu rastlín a ich smrti.

Rastúci mesiac - v tomto čase dostávajú rastliny vitalitu. Táto fáza priaznivo ovplyvňuje úrodu bobúľ, obilnín a strukovín, zeleniny.

Ubúdajúci mesiac - má pozitívny vplyv na rastliny, ktoré plodia koreňovými plodinami.

Tabuľka priaznivých a nepriaznivých augustových dní

Na opätovné vypestovanie stačí zasiať iba rýchlo dozrievajúce odrody a zohľadniť poveternostné podmienky. Kalendár výsadby semien na august 2019:

Kultúra

Priaznivé dni na výsadbu v auguste

Modré, paradajky, zelené a papriky

8, 9, 16-18, 27, 28

Cruciferous

1, 4, 5, 8, 9, 27, 28, 31

Luk

4, 5, 8, 9, 14, 21-23

Cesnak

8, 9, 21-23, 27, 28

Dôležité! Zelentsy, paprika, modrá a paradajky sú vysadené iba v skleníkoch alebo pod prístreškom pre film, pretože v auguste zostávajú dni teplé a noci chladné.

Nepriaznivé dni pre prácu na záhrade sú: 10-12, 26.

Ľudové znaky:

 1. Ak je 1. augusta oblačno, bude pršať celý mesiac.
 2. Daždivé počasie 2., 14. augusta a 27. septembra sľubuje v nasledujúcej sezóne bohaté ovocie.

Lunárny kalendár záhradníka na august 2019

V posledných teplých dňoch, po oboznámení sa s kalendárom pre záhradkárov, obyvatelia leta pokračujú v sejacích prácach. Na to sa používajú plodiny s skorým obdobím dozrievania a pri výsadbe je potrebné dodržiavať predpoveď počasia.

Kalendár mesačného výsevu na august 2019

V auguste obyvatelia leta opätovne vysievajú kôpor, reďkovku, šalát a čínsku kapustu. Pretože čím kratšie sú denné hodiny a chladnejšia noc, tým rýchlejšie klíčia semená a je možné zbierať dobrú úrodu. Kôpor, rastúci v chladnejšom počasí, rastie bujne, voňavo a dlho nekvitne. Strihanie sa vykonáva včas, pretože na konci leta sa na plodinách môže vyskytnúť múčnatka a chorá rastlina sa nemôže skladovať.

Ak má rodina deti, je možné podľa kalendára lunárneho výsevu na august zasadiť skorý zrelý sladký hrášok. Poteší to nielen domácnosť, ale aj obohatí pôdu o mikroživiny.

Aj v auguste, berúc do úvahy lunárny kalendár, môžete vysadiť odrody uhoriek s veľmi skorým dozrievaním. Ale na konci mesiaca sú z dôvodu ochrany plodín pred poklesom teploty pokryté agrofibrom alebo filmom.

Dôležité! Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní kalendára výsevu na august 2019, potom bude výsledná úroda ležať dlho, obyvatelia leta budú môcť zasadiť novú várku plodín so skorým dozrievaním a pripraviť chutné a zdravé prípravky.

Ak sa úroda pozbiera, záhon zostáva prázdny, potom je august obdobím, keď potrebujete zasiať zelené hnojenie. Ak je miesto určené na skorý výsev, jarnej zeleniny, potom sa vysieva jačmeňom, ovsom alebo phaceliou. Môžete tiež použiť strukoviny. Výsadba horčice by sa mala odložiť na neskoršie obdobie, keď utíchne útok blechy.

Dôležité! Horčica sa neseje na záhonoch, kde v budúcnosti vyrastie reďkovka, daikon a kapusta.

Posledný teplý mesiac je čas na prípravu zimného cesnakového záhonu. Na to miesto, kde predtým rástli zemiaky, strukoviny, uhorky, krížniky a paradajky. Je dôležité, aby lokalita nebola topená počas topenia snehu a bola umiestnená na kopci. Ak je posteľ voľná a cesnak je zasadený koncom septembra, je možné ho využiť s výhodou. Za týmto účelom pestujte sideráty, ktoré budú mať čas dozrieť pred nástupom mrazu: fazuľa, hrášok alebo cícer. Ak nie je čas na ich výsadbu, potom je záhradné lôžko počas kopania naplnené kompostom, superfosfátom a síranom draselným. Dávka sa počíta striktne podľa pokynov.

Záhradnícky lunárny kalendár na august 2019

August je čas na zber bobúľ, ovocia, zeleniny, bylín a okopanín. Na konci mesiaca prestávajú prinášať ovocie takmer všetky ovocné a bobuľové plodiny. Ak vezmeme do úvahy kalendár lunárnej výsadby na august, v záhrade sa zberajú jablká, hrušky, čerešňové slivky, egreše, ríbezle, rakytník a oveľa viac. Tipy pre začínajúcich záhradníkov:

 1. Jablká a hrušky - na dlhodobé skladovanie sa plody zbierajú nedozreté. Na prípravu konzerv na zimu musia byť v úplnej zrelosti.
 2. Slivka a čerešňa sa odstránia skoro ráno, zatiaľ čo plody sa oddelia spolu so stopkou. Nazbierané ovocie je potrebné ihneď jesť čerstvé alebo pripraviť na zimu.

Okrem zberu je pred zimou ešte veľa práce. Napríklad:

 1. Starostlivosť o jahody. 15. augusta je ukončený zber remontantných odrôd a začína výsadba rezaných fúzov. Po zbere sa zo starých kríkov odstránia poškodené listy, odstránia sa nadbytočné fúzy, vykoná sa hnojenie draslíkom a fosforom, záhony sa mulčujú slamou alebo suchým lístím.
 2. Prerezávanie malín. Neopravované odrody to potrebujú. Všetky ovocné, poškodené a suché výhonky sa skracujú pod pňom s veľkosťou najviac 10 cm. Aby ste nepreťažili krík a nezískali veľa bobúľ na ďalší rok, musíte nechať najviac 15 silných, zdravých, mladé výhonky.
 3. Ošetrenie záhrady pred škodcami a chorobami.

Priaznivé dni na množenie plodov ovocia a bobúľ

V auguste sa z útulku odstránia zakorenené odrezky ríbezlí a egrešov, po ktorých nasleduje výsadba na trvalom mieste. Miesto pristátia by malo byť slnečné a chránené pred nárazovým vetrom. Aj tento mesiac sa vykonáva zakorenenie konárov a reprodukcia rozdelením kríkov.

Začiatkom mesiaca sa tiež kôstkové ovocné stromy množia štepením. Najbežnejšia metóda je v tvare písmena T. Na konci mesiaca sa skontroluje miera prežitia a strom sa začne pripravovať na dlhé zimovanie.

Aby bolo zakorenenie úspešné, musíte sa oboznámiť s kalendárom lunárneho výsevu na august. Priaznivé dni na rozmnožovanie bobuľových kríkov: 2., 3., 14., 15. augusta.

Dni priaznivé na odpočinok

August je bohatý na pravoslávne sviatky, počas ktorých je potrebné odložiť prácu v záhrade a na záhrade. Aké prázdniny čakajú agronómov v poslednom letnom mesiaci:

 1. 14. augusta. Prvé kúpele - pri práci na záhrade bude výsledok nulový.
 2. 19. augusta. Druhý Spasiteľ - v tento deň si musíte oddýchnuť a zabaviť sa a tiež zabudnúť na prácu v záhrade. Tento sviatok je zahalený ľudovými znameniami: ak si dáte jablko a vážite si želanie, splní sa vám to. Akékoľvek počasie (jasné alebo oblačné) bude v tomto čase, to isté sa dá očakávať aj v januári, ak je daždivý deň, potom bude väčšina zimných dní oblačná.
 3. 28. augusta. Dormition - týmto dňom sa podľa lunárneho kalendára začína „mladé babie leto“. Počas tohto sviatku si záhradkári oddýchnu a modlia sa za dobrú úrodu. Ak je slnečné počasie, september bude oblačný a daždivý. Ak v tento deň pomôžete tým, ktorí to potrebujú, potom si zhromaždené plody zachovajú svoje prospešné vlastnosti a budú dlho ležať.

Záver

Lunárny kalendár záhradníka na august 2019 je nepostrádateľným pomocníkom letných obyvateľov, ktorí pestujú plodiny. Ak sadíte v priaznivých dňoch, potom nezostanete bez úrody. A ak ignorujete fázu novu a splnu, potom bude všetka práca zbytočná. Je tiež potrebné pamätať na to, že rastúci mesiac má priaznivý vplyv na rastliny, ktoré produkujú nadzemné plodiny, a klesajúci mesiac má priaznivý vplyv na okopaniny.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia