Záhradnícky lunárny kalendár na apríl 2020

Moderný záhradník nevkročí, bez kontroly lunárneho kalendára. Veda dokázala, že satelit Zeme má významný vplyv na prírodu, rastliny a dokonca aj na blaho ľudí. V mesačnom cykle sú priaznivé, neutrálne a nepriaznivé dni pre každý druh záhradníckych prác. Môžete tomu veriť alebo nie, ale prax ukazuje, že ten, kto dodržiava odporúčania, vždy dosiahne najlepší výsledok. Preto si mesačný kalendár záhradníka na apríl 2020 určite zaslúži pozornosť.

Fázy Mesiaca v apríli 2020

Satelit Zeme nebeží len okolo veľkej planéty, Mesiac má vážny dopad na mnoho aspektov nášho života: je zodpovedný za príliv a odliv v oceánoch, môže urýchliť alebo spomaliť rast vlasov, ovplyvniť krvný tlak a ďalšie. aspekty zdravia. Ale pre záhradkárov a záhradníkov je oveľa dôležitejšia iná schopnosť Mesiaca - ovplyvňovať rastliny.

Pri záhradníctve existujú štyri hlavné fázy mesiaca, napríklad:

 • nový mesiac;
 • spln;
 • Voskovanie polmesiaca;
 • ubúdajúci mesiac.

V každej fáze sa odporúča venovať sa iba niektorým typom záhradníckych prác. V ktoromkoľvek mesiaci v roku sú dni, keď je pre majiteľa lepšie iba odpočívať a k rastlinám sa ani len nepribližovať.

V apríli 2020 sa mesačné fázy budú striedať v tomto poradí:

Pozor! „Predpisy“ Mesiaca sú univerzálnym sprievodcom pre všetkých obyvateľov Ruska. Stojí však za zváženie obrovská veľkosť krajiny a prítomnosť rôznych časových pásiem v nej. Preto sa záhradníkom z východu odporúča pridať si do kalendára jeden deň.

Čo robiť pre záhradkárov podľa lunárneho kalendára v apríli 2020

V apríli nebudú mať záhradkári čas na nudu. Uprostred jari už slnko hreje, zem sa topí - prichádza čas na prípravné práce na mieste a výsev skorých plodín. Skôr ako urobíte čokoľvek, musíte si skontrolovať lunárny kalendár záhradníka na apríl 2020. Podľa fáz satelitu sú odporúčania pre tento mesiac nasledujúce:

 1. Počas nového mesiaca musíte minulý rok upratať buriny, kultivácia pôdy pesticídmi a herbicídmi, zovretie sadeníc, povrchové kyprenie pôdy, malá zálievka. V dnešnej dobe nemôžete zasiať a vysadiť žiadne kultivované rastliny, hlboko kultivovať pôdu.
 2. Na rastúcom mesiaci kalendár odporúča dobre prekopať pôdu, zasiať, vysadiť a presadiť tie plodiny, ktoré prinášajú ovocie nad zemou. V rastovej fáze je vplyv satelitu na podzemie, koreň, časť rastlín minimálny. V tých istých dňoch musíte kŕmiť pôdu minerálnymi hnojivami, polievať záhradu a sadenice.
 3. Za splnu je podľa kalendára potrebné preriediť výsadbu, odburiniť záhradné záhony, „vyhlásiť vojnu“ burinám a škodcom. V dňoch splnu (tri dni pred splnom a tri dni po ňom) by ste nemali štipnúť sadenice a štipkať rastliny v skleníkoch.
 4. Ubúdajúci mesiac má priaznivý vplyv na koreňovú časť rastlín. Preto by ste v tejto fáze kalendára mali začať s výsadbou okopanín, strukovín, cibuľovitých plodín. Je čas zriediť sadenice, zahájiť kontrolu škodcov, kŕmiť záhradné rastliny a sadenice organickými látkami.

Komentujte! Ešte väčšie výsledky možno dosiahnuť, ak sa pri záhradných prácach zohľadňuje znamenie zverokruhu, v ktorom sa Mesiac v konkrétny deň nachádza. Je známe, že existujú plodnejšie znaky, ako sú Škorpión, Ryby (1. - 3. apríla) a Rak (11 - 12).

Priaznivé dni

Pri výsadbe rastlín by sa mala venovať osobitná pozornosť kalendáru výsevu a jeho odporúčaniam. Aby semená dobre klíčili, sadenice sú priateľské a zdravé a úroda je štedrá, na výsev semien by sa mali zvoliť iba priaznivé dni lunárneho cyklu.

Kalendár mesačnej výsadby na apríl možno rozdeliť podľa typu rastliny. Skúsení záhradníci vedia, že v období úpadku (tretia a štvrtá fáza) satelit stimuluje rastliny, aby sa dostali dole - aby vyvinuli koreňový systém. V súčasnosti môžete robiť také práce:

 • zasiať reďkovky, cibuľu do skleníka;
 • dostať sadenie zemiakov na vernalizáciu;
 • rastlinné plodiny, ktoré sú odolné voči chladu (mrkva, daikon, cesnak, koreňový petržlen) pod filmom.

V prvej a druhej fáze (rastové obdobie) má Mesiac priaznivý vplyv na nadzemnú časť rastlín: všetka zeleň sa akoby tiahne nahor. Preto kalendár odporúča záhradníkom, aby sa popasovali s tými plodinami, ktoré prinášajú ovocie nad pôdou. Toto obdobie mesiaca je skvelým obdobím pre nasledujúce zamestnania:

 • siatie sadeníc paradajok, papriky, baklažánu;
 • potápanie a štipka zeleninových plodín v skleníku;
 • sejba zelene, kapusty, žeruchy pod film.

Zlé dni

Rastlinný lunárny kalendár na apríl 2020 dáva záhradníkom „zelenú“ takmer na každý deň v mesiaci. V tomto cykle nebudú žiadne nepriaznivé obdobia. Ale v dňoch nového mesiaca a úplného mesiaca aprílový mesiac neodporúča vykonávať také záhradné práce ako:

 • siatie semien;
 • výsadba sadeníc do zeme;
 • ponor sadeníc;
 • presádzanie akýchkoľvek rastlín.

Poradenstvo! Nemali by ste sa snažiť klamať prírodu. Môžete si oddýchnuť dva dni v mesiaci. Ak naozaj chcete pracovať na záhrade, je lepšie urobiť niečo neutrálne: vytrhávanie buriny, mulčovanie, hnojenie.

Kalendár lunárneho výsevu na apríl 2020

V apríli je čas začať potápať sadenice, siať zelenú farbu, černice do zahriatej pôdy, sadiť skoré odrody zemiakov - nebudete musieť nečinne sedieť! Každá záhradná rastlina má svoje „obľúbené“ lunárne dni, preto je pre majiteľa lepšie dodržiavať odporúčania z tabuľky.

Rastlina

Deň v mesiaci

Uhorky

7, 11, 12, 18

Šalát a zelenina

8, 12, 18

Paradajky

8, 11, 18

Paprika

7, 12, 18

Baklažán

8, 11, 12

Squash, tekvica, cuketa

7, 12, 18

Zemiaky

2, 3, 21, 24, 26, 29, 30

Reďkovka, daikon, reďkovka

2, 20, 23, 25, 26, 29

Cvikla, mrkva

3, 20, 21, 24, 25, 30

Melóny a tekvice

7, 11, 12, 18

Strukoviny

8, 11, 12, 18

Kapusta

7, 8, 11, 12, 18

Luk

2, 3, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 29, 30

Čo by mali záhradníci robiť podľa lunárneho kalendára v apríli 2020

Tí, ktorí majú radšej záhradu ako záhradu, nebudú nečinne sedieť ani v apríli. Práce v záhrade sa začínajú prvým teplom jari: akonáhle sa topí sneh a zem sa topí, je čas na orezávač a hrable.

Lunárny kalendár záhradníka a záhradníka na apríl 2020 upravuje tento harmonogram:

 1. Od 9. do 16. obdobia je priaznivé obdobie na zakorenenie fúzov do jahôd, vrstvenie malín a ríbezlí, ale aj pučiacich ovocných stromov.
 2. V dňoch 4. - 16. apríla a 18. - 20. apríla môže záhradník urobiť vytrhávanie buriny, riedenie a orezávanie nepotrebných fúzov.
 3. 4. a 6. lunárny kalendár predpisuje tvorbu koruniek a kríkov (orezávanie záhrady), rednutie konárov, zovretie mladých výhonkov.
 4. Od 9. apríla do 16. apríla môžete aplikovať hnojivá pri koreni. Stromy a kry sa zalievajú roztokom minerálnych komplexov alebo sa používajú organické látky.
 5. Čísla 1-3 a 23-30 - obdobia, v ktorých lunárny kalendár dáva záhradníkom zelenú pre akékoľvek listové kŕmenie.
 6. V období od 9. do 16. apríla podporuje satelit všetky terénne práce (obrábanie pôdy, kopanie záhrady, kopanie kríkov a mladých stromov, orba trávnikov).
 7. Do polovice apríla lunárny kalendár odporúča robiť trávnik (vysievať novú trávu a kosiť starú).

Družica umožňuje výsadbu nových stromov a kríkov v záhrade v prvej polovici mesiaca - od 9. do 16. dňa.Vo fáze rastu sa akékoľvek rastliny lepšie zakoreňujú, rýchlejšie sa zakoreňujú a menej často hynú.

Dôležité! Podľa lunárneho kalendára budú pre záhradníka v apríli najpriaznivejšie dni: 8, 11 a 12 - pre ovocné stromy, 7, 8 a 12 - pre prácu s kríkmi a bobuľovými plodinami.

Priaznivé dni na štepenie a štepenie rastlín

Záhradkári vedia, že najťažšou časťou ich práce je štepenie a rezanie stromov, hrozna a kríkov. Rozmnožovanie kultúrnych rastlín takýmto spôsobom si vyžaduje značné skúsenosti, hlboké znalosti a podiel šťastia. Mesačný kalendár a podľa neho zvolený deň môže záhradníkovi priniesť šťastie.

V apríli 2020 budú najvýhodnejším obdobím pre vrúbľovanie a vrúbľovanie dni od 9. do 16. dňa. Satelit Zeme zaručuje, že v tomto čase sa rastliny najlepšie zakorenia, pretože vitalita plodín v tomto období mesiaca je na vrchole.

Priaznivé dni na odpočinok

Záhradník a záhradník nebudú mať v apríli čas na odpočinok - tento mesiac je veľmi priaznivý pre akýkoľvek druh prác na stavenisku. Kalendár pristátia na Mesiac na apríl 2020 ukazuje, že na zemi môžete pracovať takmer každý deň.

Majiteľ zeleninovej záhrady alebo záhrady môže relaxovať iba v dňoch nového a splnu.

Záver

Lunárny kalendár záhradníka na apríl 2020 bude vynikajúcim pomocníkom pre dobrého majiteľa. V dňoch, keď má spoločník podporu, sa rastliny lepšie zakoreňujú, rýchlejšie rastú, lepšie absorbujú hnojivá z pôdy, ľahšie znášajú pučanie, štepenie a zovretie. Znalý priaznivých a nepriaznivých dní v mesiaci a dodržiavanie odporúčaní lunárneho kalendára bude záhradník schopný dosiahnuť vynikajúce výsledky na svojom webe.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia