Rybník pre domácich majstrov v krajine: foto

Koncentrované myslenie je jedným z najlepších spôsobov, ako urobiť informované rozhodnutie. Ale to nie je vždy možné kvôli rozptýleniu. Najlepšie je myslieť na niečo obklopené zeleňou alebo jazierkom alebo potokom. Takýto individuálny kútik si môžete vytvoriť sami vybudovaním umelej nádrže v krajine. Vždy poteší oči vašej rodiny. Existuje niekoľko možností, ako sa dá postaviť a aké materiály na to použiť. V skutočnosti to môže byť oveľa lacnejšie, ako sa zdá na prvý pohľad.

Výber miesta

Mať malú vodnú plochu v blízkosti vášho domova nie je pre ľudí prirodzené. Bolo to skôr požičané od susedov. Moslimovia a Číňania už dávno poznajú výhody meditácie a pozorovania v blízkosti vodnej plochy. Prvý menovaní uprednostňovali na svojich uzavretých dvoroch fontány a malé jazierka pravidelného tvaru. Najčastejšie bol pre nádrž zvolený kruh alebo ovál. A umiestnili nádrž na miesto, ktoré bolo vždy na očiach. Východní mudrci radšej neporušovali harmóniu prírody, preto opakovali jej riadky a neprijímali umelé kontúry. Čínske parky pripomínajú panenskú, ale dobre upravenú prírodu.

Nádrže, ktoré sa nachádzali v takýchto záhradách, by sa len ťažko dali nazvať malými. V niektorých prípadoch bolo ľahké plaviť sa loďou po vode. Povinným atribútom, ktorý sa nachádzal nad vodou, bol malý most v tvare oblúka, ktorý bol zapletený rôznymi rastlinami. V japonských tradíciách sú aj vodné plochy. Tí, ktorí boli v Japonsku aspoň raz, sa možno čudovali nad veľkosťou bývania a iných priestorov. Táto národnosť vždy tiahla k minimalizmu. Preto túto vlastnosť odrážajú vodné útvary a rôzne rybníky. Sú malé, ale prepracované a nezabudnuteľné.

Ak chcete nastaviť správnu náladu pre nádrž v krajine, musíte premýšľať o tom, kde a ako sa bude nachádzať. Aby ste to dosiahli, musíte si vziať nástroj, do ktorého ste zvyknutí zapisovať si svoje nápady alebo myšlienky a zapisovať si niekoľko bodov:

 • na ktorú stranu dvora je väčšinou cez deň slnko;
 • existuje miesto bez stromov;
 • aká plocha je k dispozícii pre nádrž;
 • budú v rybníku ryby;
 • aký druh vegetácie by bolo dobré dať do jazierka;
 • plánuje sa rozšírenie nádrže v budúcnosti;
 • je možné do rybníka dodávať elektrinu;
 • či sa v blízkosti nádrže plánuje rekreačná oblasť.

Svetlo je dobré a malo by ho stačiť, nie však príliš veľa pri jazierku. Vodná plocha je skvelým miestom pre rast a vývoj rias. Pozitívne prispievajú k celkovému ekosystému nádrže, ale keď ich je príliš veľa, potom bude voda obsahovať menej kyslíka, čo bude mať negatívny vplyv napríklad na ryby. Rovnako nie je príliš príjemné uvažovať nad zeleným povrchom nádrže namiesto nad čistým. Preto stojí za to zvoliť také miesto nádrže, ktorá bude slnečnými lúčmi obdarovaná najviac 6 hodín za celý deň. Okrem vývoja rias to bude mať za následok rýchle odparovanie vody z jazierka. Negatívne to tiež ovplyvní vegetáciu, zvieratá a rozpočet, pretože voda v jazierku bude musieť byť neustále doplňovaná.

Pozor! Jazierko môže byť v rôznych hĺbkach. Ak ste pre svoju hĺbku vybrali 2 a viac metrov a chcete, aby tam boli ryby, potom môže zostať na slnku dlhšie, pretože voda sa ohrieva pomalšie.Ale je potrebné pripomenúť, že pri zvyšovaní teploty vody v rybníku klesá množstvo kyslíka, čo môže viesť k úhynu rýb.

Stromy poskytujú tieň a vy si v nich môžete oddýchnuť v dusný deň. Je to tiež dôležité pre jazierko, ale budete musieť správne zvoliť vzdialenosť nádrže od rastlín. Ak to nie je vopred predpokladané, potom bude potrebné rezervoár neustále čistiť od padajúcich listov a konárov. Takýto odpad sa usadí na dne rybníka a spôsobí hnilobu, ktorá bude mať zlý vplyv na nádrž. Ďalšou nevýhodou bezprostredného umiestnenia stromov alebo kríkov k nádrži sú ich korene. Ako viete, vždy siahajú po vlhkosti. A v jazierku je toho veľa. Koreňový systém preto môže poškodiť hydroizoláciu nádrže. Môže to byť ťažké všimnúť si hneď, ale voda z rybníka bude klesať vysokou rýchlosťou, čo spôsobí ďalšie problémy pre nádrž a majiteľa.

Veľkosť je individuálna voľba. Všetko bude závisieť od vašich preferencií. Čím je rezervoár väčší, tým viac bude treba vyvinúť úsilie, aby sa nám to vybavilo. Ale väčšie jazierko môže vyzerať oveľa zaujímavejšie, okolo neho môžete zušľachtiť oblasť na odpočinok altánkom alebo ležadlami. Vyberte miesto pre umiestnenie rybníka, ktoré je dobre viditeľné z okna, potom si ho môžete vychutnať nielen na ulici. Ak sa stromy a kríky neodrážajú vo vode rybníka, potom bude vždy možné vidieť oblohu s prechádzajúcimi mrakmi.

Zvážte filtračný systém pre jazierko. Jazierko môžete vždy vyčistiť ručne, ale ak je možné ho zrealizovať, tak prečo to neurobiť. Ale ďalším problémom pre takéto jazierko je systém napájania. Je potrebné zvážiť, či budú materiály pre linku k dispozícii a či zvládne požadované zaťaženie. Nádrž nemusí byť jednoúrovňová, ale so šmýkačkou, z ktorej bude odtekať voda. Pre takéto riešenie budete tiež potrebovať čerpadlo.

Poradenstvo! Pre správnu organizáciu povrchu nádrže pre ryby je potrebné dbať na špeciálne prehĺbenie pre zimovanie.

V takom prípade by mala byť v rybníku diera umiestnená pod úrovňou mrazu pôdy. Práve tam sa budú môcť ryby počas chladného obdobia schovať. Jeho objem by mal byť minimálne pätina celkového objemu jazierka.

Výber štýlu

Vyriešená otázka umiestnenia rybníka automaticky nerieši problém terénnych úprav a voľby štýlu nádrže. Na určenie vzhľadu budúcej nádrže je potrebné analyzovať niekoľko bodov:

 • ktorý tvar lepšie zapadá do celkového exteriéru;
 • budú v tom prísne čiary;
 • ak by jeho brehy boli vyššie ako povrch zeme;
 • či bude mať viac úrovní.

Vo fáze určovania štýlu nádrže stojí za zváženie vegetácia rybníka. Každá rastlina má svoj vlastný výklenok a je prispôsobená konkrétnej hĺbke jazierka. Existujú rastliny, ktoré sú určené na to, aby hĺbka rybníka nebola väčšia ako 40 cm. Hovorí sa im aj pobrežná vegetácia. Iné budú potrebovať viac priestoru a hĺbku až 1 m. Takýmto rastlinám sa hovorí aj plytké rastliny. Čokoľvek hlbšie ako 1 meter sa nazýva hlbokomorská rastlina. Ak chcete, aby boli prítomné všetky uvedené typy, budete sa musieť postarať o štýl stupňovitého dna.

Všetky prírodné nádrže majú tendenciu sa samočistiť. Dokonca aj najviac znečistené jazierko, ktoré má určitý stupeň cirkulácie tekutín, je schopné umývať alebo recyklovať trosky a škodlivé látky, ktoré sa doň dostávajú. Ale kvôli tomu bude musieť byť takáto nádrž niekedy osamelá niekedy aj desiatky rokov. Rovnaký systém by mal byť aj v umelom jazierku. Aby ste to dosiahli, musíte správne vyvážiť všetko, čo bude v nádrži. Je dôležité mať na pamäti, že rastliny by nemali zaberať viac ako 50% nádrže, inak môžu živé tvory zomrieť a voda zhorší ich vlastnosti.

Ak sú dom a dvor vyrobené s prísnymi líniami v štýle „high-tech“, potom by vynikajúcim riešením bol pravidelný výhľad na rybník. Takáto vodná plocha predstavuje pravidelné geometrické tvary, či už je to štvorec, obdĺžnik, trojuholník alebo iný mnohouholník. Ak má dvor rozmanitú vegetáciu a je blízko prírodných výsadieb, mali by ste premýšľať o krajinnom jazierku. Nemá prísne obrysy. Všetky vedenia nádrže majú hladké ohyby a znevýhodnenie. Rybník nespôsobuje rozpory vo vnímaní. Niekto uprednostňuje, aby sa hladina nádrže nezhodovala s celkovou úrovňou zemského povrchu. Snažia sa preto, aby boli jeho banky o niečo vyššie. Tento prístup umožňuje inštalovať ďalšiu fontánu. Venujte pozornosť krajine, ktorá už existuje. Možno sa to dá využiť na maximum. Napríklad, ak má povrch určitý sklon k jednej strane, potom bude veľmi ľahké usporiadať nádrž s niekoľkými krokmi kvapiek.

Zaobchádzanie s materiálmi

Hlavnou úlohou, ktorá spočíva vo vytvorení rybníka, je zabrániť tomu, aby voda klesla do zeme. Je dobré, ak sa na danom mieste už nachádza malé prírodné jazierko. Takáto vodná plocha sa dá ľahko rafinovať a zmeniť na nádherné miesto. Nemusíte sa báť naplniť jazierko v pravidelných intervaloch. Ak však chcete vytvoriť rezervoár úplne od začiatku, môžete použiť nasledujúce materiály:

 • liatinová alebo kovová kúpeľňa;
 • plastový sud;
 • špeciálne hotové plastové nádoby;
 • vyplnenie oblasti betónom;
 • obyčajný plastový obal;
 • plošina obložená kameňom.

Ako vidíte, pre jazierko alebo inú nádrž môžete použiť akékoľvek nádoby, ktoré sa používajú v domácnosti, ale už stratili potrebu. Každý typ rybníka si vyžaduje počas implementácie vlastný prístup, ale v procese budovania nádrže je veľa podobných princípov. Ďalej zvážime možnosti rezervoárov, ktoré je možné vykonať krok za krokom vlastnými rukami v krajine alebo vo vidieckom dome. Budú poskytnuté fotografie príkladov takýchto nádrží, aby sme si jasnejšie predstavili, ako by taká krása mohla vyzerať.

Pozor! Pred použitím akéhokoľvek materiálu pre letnú chatu stojí za to dobre vedieť o spôsobe jeho výroby a toxicite. Ak má výrobok škodlivé emisie, povedie to k smrti vegetácie a živých tvorov nádrže.

Možnosti implementácie

Pri príprave na prácu na nádrži stojí za to získať nástroj, ktorý bude v každom prípade potrebný:

 • bajonet a lopata;
 • fúrik na odvoz zeminy;
 • Majster v poriadku;
 • ruleta;
 • ručné, benzínové alebo elektrické kladivo.

Ak chcete dokončiť všetky práce na organizácii rybníka včas a efektívne, budete musieť byť trpezliví. Nie všetko môže ísť pri prácach na príprave povrchu jazierka tak, ako chcete. Tento proces môže vyžadovať zmeny v závislosti od toho, aká sa ukáže pôda.

Pomocou hotovej nádoby

Rybník na letnej chate sa dá ľahko vyrobiť pomocou špeciálnych nádob, ktoré sú v predaji. Materiálom pre ne môže byť plast z PVC alebo polypropylén. Každá z nich je odolná proti korózii, takže sa nemusíte obávať, že nádrž nebude dlho žiť. Pozitívom týchto výrobkov pre nádrž je tiež udržiavateľnosť. Ak dôjde z nedbanlivosti k poškodeniu dna nádrže, je ľahké ho spájkovať natvrdo a jazierko získa späť svoju krásu. Hotové nádoby na jazierko môžu mať rôzne veľkosti a tvary. Ich kapacita sa pohybuje od niekoľkých desiatok litrov do niekoľkých ton vody.

Poradenstvo! Získajte jazierkový tvar, ktorý je vystužený sklenenými vláknami a gumovou základňou. Sú odolné a majú dlhú životnosť.

Problémy môžu nastať iba pri preprave.Ak je jazierko skutočne veľké, bude potrebné nakladacie zariadenie na prepravu aj na následnú inštaláciu. Jedna z najťažších etáp prác na inštalácii takejto nádrže bude hlinená. Faktom je, že jama pre takúto nádrž musí byť vykopaná blízko tvaru nádoby. Hĺbka jamy by mala byť taká, aby bola nádoba v jednej rovine alebo mierne v jednej rovine. Okraje takýchto kúpeľov často nie sú navrhnuté tak, aby vytvárali rezervoár, ktorý bude vyššie ako úroveň zeme. Potom, čo je misa umiestnená na miesto budúceho zásobníka, musí byť vyrovnaná. Za týmto účelom dajte na okraje niekoľko úrovní bublín a nalejte pod dno, aby ste dosiahli ideálny výsledok. Ďalšie informácie o inštalácii takejto nádrže na zásobník nájdete na videu:

Pozor! V prípade, že je nádrž skutočne veľká, ale je známe, že spodné vrstvy pôdy majú určitú nestabilitu, bude potrebné ju dodatočne spevniť.

Na to sa položí vrstva drveného kameňa zo strednej frakcie. Výška vrstvy je 20 cm. Na vrch sa naleje piesok s rovnakou vrstvou a je dobre vrazený.

Keď je nastavená poloha nádrže, potom sa vytvorí pieskové lôžko strednej zrnitosti. Jama nádrže by mala byť o niečo širšia, aby ste mohli podhýbať piesok pod stupňami, ak existujú. V opačnom prípade sa pod ťarchou vody jednoducho zlomia. Ďalej je možné piesok navlhčiť vodou, aby sa vyplnili všetky medzery. Požadované rastliny sa vysadia okolo nádrže. Pred vložením rýb do jazierka je potrebné nechať rastliny zvyknúť si na vodu, ako aj zhromaždiť do jazierka potrebné mikroelementy.

Aplikácia polyetylénovej fólie

Výroba zásobníka pomocou polyetylénovej alebo PVC fólie môže byť časovo náročnejšia úloha ako predchádzajúca možnosť. Faktom je, že jazierková jama bude musieť byť vytvorená nezávisle. Aby ste to dosiahli, pred začatím práce je potrebné načrtnúť územie budúcej nádrže. Na uľahčenie je vytvorená cesta z niekoľkých tvarov, napríklad kruhov alebo obdĺžnikov. Na miestach, kde sa ich čiary budú dotýkať, sa zobrazuje požadovaný tvar nádrže. K tomu môžete použiť biely piesok, múku alebo strúhanú kriedu. Dobre vyniknú oproti tráve a tmavším kučerám.

V procese výkopu pre jazierko bude potrebné zhutniť bočné steny. K tomu je možné ich vraziť špeciálnym nástrojom. Pomôže to neskôr upratať rybársku vložku. Ak ste zvedaví, ktorý materiál vydrží dlhšie, potom z polyetylénu môžete počítať s obdobím až 5 rokov, PVC fólia vydrží 10 rokov alebo dlhšie. Butylkaučuk je lídrom v zásobníkoch. Plechový výrobok vyrobený z tohto materiálu vám umožní zabudnúť na potrebu údržbárskych alebo opravárenských prác v nádrži 50 rokov, ale je tiež nákladovo nákladnejší.

Poradenstvo! Môžete ľahko ušetriť na nákupe PVC jazierkových obliečok. K tomu stačí kontaktovať reklamnú agentúru a zistiť, či existujú staré bannery.

Môžete si vziať výrobky rôznych veľkostí, pretože pomocou špeciálneho lepidla sa dajú ľahko spojiť do jednej roviny.

Keď je rybníková jamka pripravená, môžete položiť film. Musí opakovať všetky vymyslené kontúry. Môže byť ťažké nájsť kúsky presne požadovanej veľkosti. V takom prípade bude postačujúce zabezpečiť prekrytie 50 - 70 cm medzi susednými komponentmi. Potom sú lepené spolu so špeciálnou vodotesnou zmesou. Šev sa nerozdelí pod tlakom vody v jazierku. Dno a okraje môžete zjemniť tak, aby film nebol viditeľný pomocou veľkých kamienkov alebo malých kamienkov. Niekto dáva prednosť namontovaniu špeciálnej drevenej plošiny po obvode, na ktorej je vhodné odpočívať a ktorá skrýva všetky chyby rybníka. Vo videu je viac informácií o inštalačných prácach na takomto jazierku:

Betónové jazierko

Betónový základ rybníka je jedným z ťažko realizovateľných projektov.Bude to vyžadovať ďalší odpad z betónových komponentov, ako aj ďalšie zariadenie na miešanie. Ale také jazierko bude vhodné nielen pre ryby, ale aj na kúpanie. Jama je vyrobená v rovnakom poradí, ako je opísané vyššie. Stojí za to začať od stien a ísť hlbšie do stredu, takže bude pohodlnejšie vykopať pôdu. Potom sú všetky povrchy budúceho rybníka dobre zhutnené. Betón má póry, takže z neho môže postupne unikať voda. Aby ste tomu zabránili, budete sa musieť postarať o hydroizoláciu jazierka.

Na tieto účely je vhodný jeden z typov podkladu, ktorý bol uvedený v predchádzajúcich verziách. Film pre jazierko je úhľadne rozložený pozdĺž obrysu s presahom 60 cm na hornej strane. Ďalej je rám pre jazierko vyrobený z kovovej výstuže. Je dobré, ak sleduje tvar stien. Bunky v mriežke by mali byť v krokoch po 10 centimetroch alebo menej. Po položení základne rybníka sa pripraví riešenie. Každé vrece cementu bude vyžadovať 200 kg piesku, pri kladení dna sa použije jemné štrkové plnivo. Požadovaná konzistencia betónu pre jazierko by mala byť podobná veľmi hustej kyslej smotane. Ak je tenší, potom jednoducho odtečie dole.

Ak sú voly plánované s uhlom väčším ako 45 stupňov, potom bude potrebné namontovať debnenie, ktoré bude slúžiť ako podpera pre betón, kým nestvrdne. Prvým krokom je vyplnenie stien rybníka. Počiatočná vrstva by nemala presiahnuť 7 cm, Vyrovnanie sa vykonáva pomocou stierky a iných nástrojov. Potom sa položí dno. Celý obvod musí byť položený s prvou vrstvou čo najrýchlejšie, aby po vytvrdení vytvoril jednu veľkú nádobu pre jazierko. Ak tieto podmienky nie sú splnené, objavia sa praskliny a voda odíde.

Po vytvrdnutí sa položí ďalšia vrstva betónu pre jazierko. Dodá ďalšiu silu, aby sa nič nezrútilo pod váhou. Po úplnom súbore sily vyžaduje povrch budúceho rybníka ďalšie spracovanie. K tomu je možné použiť bitúmenové tmely, ktoré však môžu byť dosť toxické, ale tekuté sklo je ideálnym uchádzačom. Povrch rybníka je zbavený zvyškov v podobe zvyškov betónu, piesku a prachu. Na spevnenie vrchného náteru sa nanáša základný náter. Môže byť potrebných viac vrstiev. Po zaschnutí stien jazierka sa nanáša tekuté sklo. Jeho vrstva by mala byť najmenej 3 cm Po dokončení všetkých prác môžete začať plniť a rafinovať. Ak chcete jasne vidieť proces inštalácie takéhoto jazierka, pozrite si video:

Pozor! Do pohára na vodu v jazierku môžete pridať požadované farbivo. Potom bude dno takéhoto jazierka vyzerať príjemnejšie a jasnejšie.

Používame starý kúpeľ a sud

Ak ste nedávno vymenili starú vaňu za novú, potom by ste nemali odpisovať prvú a rýchlo ju odovzdať kovu. Bude to perfektný základ pre organizáciu malého jazierka. Existuje niekoľko spôsobov, ako to zariadiť. Môže byť napríklad súčasťou kaskádového jazierka. Môže byť tiež zapustený do zeme, ako je to v prípade zakúpenej plastovej nádoby. Z kúpeľa je ľahké vyrobiť jazierko so zdvihnutými brehmi. Aby ste to dosiahli, nemali by ste ho hrabať, ale radšej ho krásne aranžovať a zdobiť. Okolo nej môžete položiť malú kôpku kameňa, ktorá uzavrie bočné steny. Vonkajšiu časť je lepšie ošetriť špeciálnym základným náterom, aby kov netrpel hrdzou.

Sudový rybník má rovnaký inštalačný algoritmus. Jedinou podmienkou je, aby ste pre nádrž nepoužívali železné sudy. Zlyhávajú veľmi rýchlo a môžete sa na nich neskôr zraniť. Ak sa rozhodnete pre to, postarajte sa o niekoľko vrstiev antikorózneho náteru.

Rastliny

Stavba rybníka je iba polovica procesu. Do jazierka je potrebné zvoliť správne rastliny. Ich účelom nie je iba potešiť oko. Je dôležité si uvedomiť, že všetku vegetáciu nádrže možno pripísať jednej z kategórií:

 • na okysličenie;
 • na čistenie vody;
 • dekoratívne.

Zvýšenie hladiny kyslíka v zásobníku má veľký význam nielen pre samotné rastliny, ale aj pre živé tvory. V nádrži sa takéto rastliny zvyčajne usadzujú vo vodnom stĺpci, len mierne ukazujú svoje okvetné lístky alebo kvety nad hladinou. Voľba môže padnúť na jednu z nich: urut, fontinalis, turcha, rdest, močiar, elodea, močiar a ďalšie. Budú potrebovať pôdu. Preto je na ich umiestnenie do zásobníka najskôr potrebné zasadiť ich do kvetináčov. Je lepšie to urobiť v máji, keď je už dosť teplé počasie. V tejto skupine sú aj rastliny nádrže, ktoré zabezpečia jej čistotu. Môže to byť napríklad hornwort alebo calamus. Vynikajúci výhľad v pobrežnej oblasti nádrže vám vytvoria orobinec a kaluzhitsa.

Atraktívnejšie sú hlbokomorské plávajúce rastliny nádrže, ktoré obdivuje každý, kto sa ocitne pri rybníku alebo jazere. Môžu to byť rôzne druhy lekien, dvojhlavý aponogeton, brazeniya, plávajúce jazierko a iné. Veľké listy týchto rastlín znižujú teplotu vody. Poskytujú tieň a blokujú slnečné svetlo. Mali by ste sa k nim rozumne priblížiť tak, že ich vysadíte do rybníka. Takéto rastliny pre rezervoár budú musieť byť občas preriedené. Rýchlo získajú rast a vyplnia priestor.

Služby

Umelá nádrž nebude schopná sama o sebe úplne udržiavať čistotu vody, bude preto potrebné úsilie zo strany majiteľa. Niekto napríklad používa na odstránenie škodlivých nečistôt z vody komerčné filtre. Iní dávajú prednosť tomu, aby si takýto výrobok sami postavili pre rezervoár. Za týmto účelom musí byť na dne umiestnené odtokové čerpadlo. Môže to byť nehrdzavejúca oceľ alebo liatina. Pravidelne musí poháňať vodu cez sud, do ktorého budú ukladané filtračné materiály v niekoľkých vrstvách. Ako posledný pre nádrž môžete použiť štrk, okruhliaky, piesok, drevené uhlie a aktívne uhlie. Video o výrobe jazierkového filtra je uvedené nižšie.

V lete nie je potrebné sa o jazierko starať. Bude stačiť vyslobodiť nádrž zo zajatia rias vo forme vlákien, ktoré môžu rýchlo rásť, a tiež pridať vodu. Na jeseň bude potrebné s veľkou frekvenciou zachytávať popadané lístie a konáre z nádrže. Na jar sa strihajú sušené stonky a konáre rastlín. Na konci zimy, keď dôjde na otepľovanie, môžete odstrániť hornú vrstvu ľadu a vytiahnuť ju z nádrže. Hromadí sa v ňom veľké množstvo škodlivých látok. Okrem toho môžu byť pre zásobník potrebné prevzdušňovače. Môžu byť vyrobené z rotujúcich nožov alebo položené na dne hadicami s fľaškami na koncoch, v ktorých bude vytvorených veľa malých otvorov. Potom kompresor dodáva vzduch na nasýtenie nádrže kyslíkom. Video pokyny na výrobu spodného prevzdušňovača pre jazierko sú uvedené nižšie:

Záver

Vytvorenie vlastného rybníka v niektorých momentoch môže byť veľmi ťažké, ale celkom zaujímavá úloha. Výhody rybníka v blízkosti domu možno len ťažko preceniť. Je v blízkosti takej nádrže, kde môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle so svojím blízkym alebo členmi rodiny. Rybník nemusí byť obrovský, oko poteší aj malá nádrž.

Komentáre (1)
 1. Ďakujeme za všetko! Mnoho zaujímavých záhradných nápadov

  31.05.2018 o 08:05
  Marína
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia