Ako postaviť fontánu v krajine vlastnými rukami

Moderné krajinné vzory zahŕňajú veľké množstvo všetkých druhov budov a prvkov, ktoré vám umožňujú vytvoriť kúsok raja v miestnej oblasti. Napríklad fontána, aj tá najmenšia, dodá vášmu miestu určitú originalitu. Ak uvažujete o realizácii takéhoto projektu, nemali by ste sa tým nechať zastrašiť. Je celkom možné vyrobiť fontánu pre letné sídlo sami. Aby ste to dosiahli, musíte použiť trochu dôvtipu a trochu túžby. Tento článok bol tiež pripravený pomôcť. Z nej sa môžete naučiť, ako postaviť fontánu vlastnými rukami.

Prečo potrebujete fontánu

Hlavne fontána robí nezmazateľný dojem na všetkých ľudí v krajine. Koniec koncov, každý pozná skutočnosť, že môžete sledovať tok vody celé hodiny. Preto, ak pravidelne máte hostí vo svojej dači, potom takáto štruktúra dodá vašej komunikácii väčšiu úprimnosť. To je iba nekonečné šumenie vody.

Navyše, relaxácia pri vode je prospešná. Vodný prvok vás naplní pozitívnou energiou na vytváranie nových nápadov. Voda tiež zmierňuje stres, únavu a dodáva pokoj a pohodu. Skutočne sa budete cítiť v súlade s okolitým svetom. A ak túto budovu v krajine doplníte originálnym osvetlením, krásnymi figúrkami atď., Potom získate veľmi originálny obrázok. Len si to predstavte, v noci alebo večer padá voda a trbliece sa v rôznych farbách. Toto je skutočne hypnotizujúci pohľad. Zdá sa, že tieto dôvody stačia na to, aby ste pochopili - fontána bude v krajine!

Kam inštalovať

Ak vás napádajú nápady na vytvorenie fontány, musíte si v prvom rade určiť miesto, kde bude namontovaná. Nemal by byť inštalovaný na priamom slnku. V opačnom prípade to môže viesť k tomu, že voda jednoducho začne kvitnúť. A kvôli častým zmenám sa tiež výrazne zvýši spotreba vody. To je dobré, ak máte autonómny zdroj vody a ak máte mestský zdroj.

Okrem iného sa neodporúča umiestňovať stromy v blízkosti tejto nádrže, respektíve naopak. Padajúce lístie a konáre zo stromu rýchlo znečistia vašu fontánu. Najhoršie je, že korene stromov môžu zničiť celú štruktúru nádrže. Z tohto dôvodu zvoľte miesto čo najďalej od stromov.

Je lepšie umiestniť dekoratívnu fontánu pre letné sídlo v rekreačnej oblasti. Je veľmi dobré, ak sa pouličná fontána nachádza v takej časti záhrady, kde bude úplne viditeľná. Takže ak ste sa už rozhodli pre umiestnenie budúcej fontány, mali by ste venovať pozornosť dekoratívnemu aspektu.

Tvar fontány

Fontány pre domácich majstrov v krajine na fotografii v tomto článku sú prezentované v rôznych formách a tvaroch. Ak hovoríme o najbežnejších fontánach pre domácnosť, sú to tryskové fontány. To znamená fontánu, v ktorej je prúd smerovaný nahor a možno ho rozdeliť na niekoľko prúdov. Toto je klasická a najjednoduchšia verzia toho, ako v krajine usporiadať mini rybník s fontánou.

Fontána pre rybník v krajine môže mať prísny štvorcový tvar alebo okrúhly. Môžu byť tiež oválne alebo s viacerými uhlami. Pokiaľ ide o ďalšie ozdobné figúrky, nie vždy to potrebuje. Zvyčajne bude stačiť označiť jeho hranice krásnou stranou. Navyše je dôležité, aby táto štruktúra krásne zapadala do celkového krajinného dizajnu a zodpovedala štýlu v krajine.To znamená, že ak je vaše susedné územie vo vašom vidieckom dome veľmi malé, potom by ste nemali stavať obrovskú fontánu, ktorá sústredí všetku vašu pozornosť na seba. Mal by dopĺňať celý obraz.

Odrody

Predtým, ako urobíte fontánu v krajine vlastnými rukami, musíte tiež rozhodnúť o jej vzhľade. Dnes existujú 3 hlavné odrody:

  1. Ponoriteľné.
  2. Stacionárne.
  3. „Padajúca voda“.

Najjednoduchšie zo všetkého vyššie uvedeného je ponorné. Líši sa tým, že prúd vody bije priamo z nádrže. Ponorné čerpadlo je spustené na dno nádrže a dýzy na vytvorenie prúdu môžu byť veľmi odlišné. Výška prúdu je určená výkonom čerpacej jednotky. Takáto fontána môže mať malú veľkosť.

Pokiaľ ide o stacionárny, je oveľa ťažšie ho postaviť. Typicky takáto budova obsahuje sochy, sochy a všetky druhy dekoratívnych prvkov. Samozrejme, sťažiť to, vizuálne, bude samozrejme oveľa pôsobivejšie ako malá ponorná fontána v krajine.

„Padajúca voda“ znamená kombinovanú kompozíciu, ktorá obsahuje malý vodopád a fontánu. To znamená, že prúd vody nespadá iba na vodu, ale smeruje do kaskády kameňov. Prostredníctvom nich sa voda vracia späť a cirkuluje okolo čerpadla a celej nádrže.

Prípravné činnosti

Je dôležité pochopiť, že fontána pre domácich majstrov bez čerpadla v krajine je veľmi ťažké urobiť. Z tohto dôvodu je v prvom rade potrebné zvoliť vhodné čerpadlo, ktoré dokáže prečerpať požadovaný objem vody. Pokiaľ ide o výber čerpadla, je dôležité vziať do úvahy niektoré funkcie. Ak je nádrž v krajine malá, nemali by ste si kupovať veľmi výkonné čerpadlo. V opačnom prípade stúpne vodný lúč veľmi vysoko a rozstrekuje sa po okolí. Na druhej strane príliš slabé čerpadlo vo veľkej nádrži vytvorí malý prúd, ale v skutočnosti je možné viac.

Okrem čerpadla je potrebný aj ďalší materiál. Napríklad polyetylén, ktorý sa šíri pozdĺž celého dna nádrže. Tiež sú potrebné riečne okruhliaky, pomocou ktorých môžete vyložiť dno a okraje. Podľa vášho nápadu môže byť potrebný aj piesok. V skutočnosti existuje pomerne veľa nápadov. V tomto článku nájdete fontány v krajine na fotografii v rôznych prevedeniach. Tu môžete použiť staré gumené pneumatiky pre automobily, keramiku, sklo a oveľa viac.

Poradenstvo! Vybraný materiál na výrobu fontány v krajine vlastnými rukami musí byť odolný voči náhlym zmenám teploty.

Okrem iného je potrebný špeciálny zásobník pre hydraulické zariadenia a vodu. Nádrž je možné kúpiť hotovú alebo si ju môžete vyrobiť sami. Za týmto účelom sa všetky práce vykonávajú v nasledujúcom poradí:

  • Vykopajte jamu vhodného tvaru.
  • Na dno jamy nasypte malú vrstvu piesku a jej bočné steny spevnite tehlami.
  • Potom by mala byť celá jama pokrytá igelitom. Je dôležité, aby bol film pevný.
  • Je potrebné dočasne zafixovať film pozdĺž horného okraja. Potom zakryte dno jamy ozdobnými kamienkami. Polyetylén bude teda bezpečne pripevnený. Neodporúča sa používať kamene s ostrými hranami. Môžu poškodiť film.
Poradenstvo! Aby sa zabránilo zvýšeniu hladiny vody v nádrži, je nevyhnutné vybudovať núdzový odtok vody.

Inštalácia čerpacieho zariadenia

Takže ak je jama úplne pripravená, mali by ste pokračovať v inštalácii čerpacej jednotky. Princíp činnosti čerpadla je tu veľmi jednoduchý. Voda sa vrhá do nádrže cez trysku, vstupuje do potrubia, podrobuje sa hrubému a jemnému čisteniu a potom vyčistená voda opäť prechádza tryskou.

Spôsob inštalácie čerpadla závisí od typu zariadenia. Čerpadlo pre fontánu v krajine môže byť ponorné. V takom prípade sa nachádza v strede nádrže. Nie je potrebné ho nijako fixovať, pretože má určitú váhu. Je ideálny pre malé fontány v krajine.Nachádza sa tu aj povrchová fontána. Už z jeho názvu je zrejmé, že by nemal byť ponorený do vody. Nachádza sa na povrchu v tesnej blízkosti nádrže a fontány pri letnej chate. Pripojenie čerpadla by sa mali vykonávať v súlade s existujúcimi pokynmi výrobcu. Podľa tejto schémy sa v krajine vyrába dekoratívna fontána. Teraz vás pozývame, aby ste zvážili ďalšie originálne riešenie pre výrobu fontány.

Polystone fontána

Polystone je umelý kameň. Súčasne kombinuje ladnosť a sofistikovanosť, vďaka čomu je tento materiál požadovaný pri výrobe fontány. Väčšinou sa na trhu alebo v obchode predávajú hotové figúrky z ich polystonu. Mali by ste si zvoliť vhodný a doručiť ho na svoj pozemok.

Pre inštaláciu je vyrobená aj špeciálna nádrž. Takže hotová figúrka môže byť inštalovaná v strede nádrže. Je nevyhnutné, aby bol na čerpacom zariadení nainštalovaný filter, ktorý udrží vodu čistú a nebude mať nepríjemný zápach. Záhradné fontány Polystone pre letné chaty sa stanú skutočnou ozdobou celého krajinného dizajnu.

Záver

Takže, ako sme videli, vyrobená fontána v krajine bude skvelým doplnkom krajinného dizajnu. Môžete to urobiť sami. V tejto práci vám pomôže aj pripravené video, ktoré je na konci tohto článku. Dúfame, že vám tento materiál pomohol vyvrátiť mýtus, že v krajine nie je možné vyrobiť fontánu vlastnými rukami!

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia