Zastrihávač "Makita"

Elektrické a benzínové vyžínače si medzi používateľmi získal popularitu vďaka ľahkému použitiu. Toto náradie je vhodné na kosenie trávy na ťažko prístupných miestach, kde to kosačka nezvláda. Trh ponúka spotrebiteľovi obrovský výber modelov od rôznych spoločností. Dnes budeme zastrihovače Makita považovať za jednu z najobľúbenejších značiek, ktoré kombinujú dôležitý ukazovateľ - cena / kvalita.

Aká je výhoda zastrihávača

Keď kupujúci čelí úlohe výberu vyžínača alebo kosačky na trávu, je potrebné študovať možnosti každého náradia. Kosačka na trávu je vhodná na kosenie trávy vo veľkom rovnomernom teréne. Všetky ostatné oblasti musia byť zverené do činnosti vyžínačom. Výkonný a ľahko ovládateľný nástroj si poradí s každou húštinou trávy. Špeciálne kovové disky ľahko odrežú aj mladý rast kríkov.

Poradenstvo! Ak neexistujú skúsenosti s používaním zariadenia s benzínovým motorom, je lepšie uprednostniť elektrické náradie. Elektrický vyžínač je ľahko ovládateľný a ľahký. Môže pre nich pracovať aj žena alebo tínedžer.

Pozrime sa na hlavné výhody vyžínača oproti kosačke na trávu:

  • Hlavnou výhodou zastrihávača je jeho ľahké použitie. Náradie zvládne miesta v blízkosti cesty, kosí trávu na malých kvetinových záhonoch, v blízkosti krajnice, na kopcovitých plochách s nerovným povrchom. Všeobecne si zastrihávač poradí, keď sa kosačka nezasekne.
  • Prenosnosť nástroja umožňuje jeho prenášanie kamkoľvek. Vyžínač sa dá dokonca prepravovať na bicykli a dá sa s ním vyšplhať do vysokých nadmorských výšok.

Ak už má farma kosačku na trávu, nebude vyžínač nadbytočný, pretože musíte ešte pokosiť zvyšné plochy trávy.

Odrody vyžínačov "Makita"

Pri kúpe zastrihovača Makita sa predajca určite opýta, na aký účel je nástroj potrebný. Napriek skutočnosti, že všeobecný pohľad na jednotku predstavuje hliníková rúrka, na ktorej vrchnej strane je motor a na spodnej strane rezacieho mechanizmu, majú vyžínače Makita veľa rozdielov. Náradie sa líši výkonom, hmotnosťou, typom napájania, funkciami, rozmermi atď. Rezným prvkom je vlasec alebo kovový nôž. Sú nevyhnutne pokryté ochranným krytom.

Poradenstvo! Použitie rybárskeho vlasca je opodstatnené na ťažko dostupných miestach, kde sa nôž môže zdeformovať, napríklad na krajnici. Z úderov rybárskeho vlasca nebudú žiadne stopy ani po plote z vlnitej lepenky. S kovovým diskom so spájkami môžete odrezať mladý rast kríkov.

Vyžínače "Makita", rovnako ako všetky podobné nástroje, sú rozdelené do troch typov:

  • Benzínový nástroj nazývaný aj krovinorez. Jednotka je vybavená dvojtaktným motorom a pracuje na princípe motorovej píly.
  • Elektrická jednotka funguje zo siete 220 voltov. Náradie je vybavené elektromotorom, ktorý je oveľa ľahší ako benzínový náprotivok.
  • Akumulátorový zastrihávač - ide o ten istý elektrický model, iba je vybavený batériou. Po nabití batérie môže elektrická kosa fungovať bez toho, aby bola pripútaná k zásuvke.

Aby sme správne určili výber vhodného zastrihávača Makita, poďme sa v krátkosti pozrieť na výhody a nevýhody rôznych modelov.

Plynová rezačka "Makita"

Pokiaľ ide o popularitu, benzínové kosačky prekonávajú elektrické náprotivky. Od skorej jari do neskorej jesene môžete na ulici počuť verejné služby, ktoré pracujú na ekologizácii ulíc. Zamestnanci používajú benzínové vyžínače.

Poďme zistiť, čo je výhodou benzínovej rezačky Makita:

  • Benzínová rezačka nie je pripojená k výstupu. Jednotku je možné prevádzkovať v ktorejkoľvek oblasti, hlavné je, že na sklade je vždy palivo.
  • Benzínový motor je oveľa výkonnejší ako elektrický analóg, čo znamená, že produktivita nástroja je vyššia.
  • Podľa pravidiel používania sa benzínové modely vyznačujú svojou odolnosťou, ľahkým používaním a ľahkou údržbou.

Bez nevýhod sa nezaobídete a sú to:

  • Ak chcete natankovať motor, musíte si kúpiť benzín a olej. To sú ďalšie náklady. Kvalitný značkový olej Makita pre benzínové rezačky je navyše veľmi drahý.
  • Prevádzku náradia sprevádza veľa hluku a spalín. Dlhodobá práca s prístrojom ovplyvňuje pohodu človeka.

Ďalšou nevýhodou je hmotnosť nástroja. Ak porovnáme elektrický a benzínový zastrihovač "Makita" podľa hmotnosti, v tomto ohľade vyhráva prvý.

Podľa recenzií používateľov je najlepším krovinorezom Makita model EM2500U. Jednotka váži menej ako 5 kg, ľahko sa používa a udržiava. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené v blízkosti pohodlných riadidiel, ktoré pripomínajú volant. Náradie je vybavené 1 litrovým motorom. od. Ako rezací prvok sa používa vlasec alebo kovový nôž.

Elektrické opletenie "Makita"

V mnohých ohľadoch prekonáva elektrický zastrihovač benzínový náprotivok. Jednotka je ľahšia, pracuje tichšie, nevyžaduje tankovanie benzínu a drahého oleja. Pracujúci človek nedýcha výfukové plyny. Jedinou nevýhodou je pripevnenie k zásuvke. Áno, a samotný predlžovací kábel musí byť neustále vláčený so sebou, okrem toho musíte sledovať, aby ste ho náhodou neprerušili.

Vedúci, podľa recenzií letných obyvateľov, medzi elektrickými brzdami "Makita" je model UR350. Jednotka je vybavená 1 kW elektromotorom umiestneným v blízkosti rukoväte s nastavovacím mechanizmom. Rýchlosť otáčania noža - 7200 ot./min. S elektrickou kosou sa dá ľahko pracovať, pretože váži iba 4,3 kg.

Akumulátorové vyžínače "Makita"

Akumulátorové modely kombinujú všetky najlepšie vlastnosti benzínových a elektrických vyžínačov. Zaobchádzajú sa bez tankovania, nie sú pripojení k zásuvke, pracujú ticho a nevypúšťajú výfukové plyny. Akumulátory sú však menej populárne kvôli veľkej hmotnosti batérie, ktorú je potrebné neustále opotrebovávať, a vysokej cene. Batériové modely zvyčajne majú nízku spotrebu a nie sú vhodné na zníženie rastu.

Spomedzi používateľov bezdrôtových vyžínačov Makita má najlepšie recenzie model BBC231 UZ. Japonská jednotka je vybavená Li-Ion batériou s kapacitou 2,6 A / h a napätím 36 voltov. Sada navyše obsahuje 2 batérie. Rýchlosť otáčania noža - 7300 ot./min. S náradím môže pracovať iba silná osoba, pretože hmotnosť jednotky je 7,1 kg.

Recenzia dvoch populárnych elektrických vyžínačov Makita

Orezávač Makita je viac žiadaný obyvateľmi leta. Podľa početných recenzií vedú 2 modely, ktoré teraz zvážime.

Model UR3000

Tento elektrický oplet je schopný konkurovať známemu modelu FSE 52 vyrobenému spoločnosťou Shtil. S výkonom motora 450 W si elektrická kosa bez problémov poradí s malou trávou. Šírka záberu je 300 mm. Počas kosenia však musí byť vegetácia suchá bez rosenia. Neodporúča sa prevádzkovať jednotku v hmlistom počasí. Pevný motor neumožňuje z dôvodu pohodlia zmeniť uhol sklonu. Hmotnosť náradia je iba 2,6 kg.

Pozor! Prítomnosť ventilačných otvorov na tele zaisťuje intenzívne chladenie elektromotora, čo umožňuje dlhodobé používanie vyžínača.

Video zobrazuje prehľad modelu UR3000:

Model UR 3501

Elektrická kosa sa ľahko používa vďaka ohnutému hriadeľu, ktorý umožňuje kosenie na ťažko prístupných miestach. Výkonný motor s výkonom 1 kW bez námahy zvládne práce na záhrade okolo stromov. Elektrická kosa váži 4,3 kg. Šírka záberu - 350 mm.

Záver

Elektrické vyžínače "Makita" sa osvedčili z tej najlepšej strany ako najspoľahlivejší nástroj.Hlavnou vecou je zvoliť ten správny model pre očakávaný rozsah práce.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia