Zastrihávač Husqvarna

Krásne, dobre upravené trávniky sa stali známou súčasťou predmestskej oblasti alebo letnej chaty. Hladko orezaná tráva obklopuje kvetinové záhony a stromy, lavičky v parkoch a fontánach - je ťažké si predstaviť moderný dizajn krajiny bez trávnika. Ale tráva nerastie ideálne rovnomerne, náter vyžaduje pravidelnú starostlivosť, respektíve účes.

Na kosenie trávnikov boli vytvorené vyžínače a krovinorezy. Ak je kosa výkonnejším a zložitejším nástrojom na rezanie buriny a kríkov, vyžínač môže upravovať iba mäkkú trávnatú trávu.

O vlastnostiach tohto prístroja, o švédskom modeli Husqvarna a o typoch jeho príslušenstva - v tomto článku.

Čo sú špeciálne

S Husqvarnoy sa pohodlne pracuje - dizajn tohto náradia je tak dobre premyslený, že proces kosenia trávnika je jednoducho potešením.

Vo Švédsku je spoločnosť Husqvarna známa už viac ako sto rokov, jednou z jej aktivít je výroba krovinorezov a vyžínačov.

Náradie švédskej výroby sa považuje za jedno z najspoľahlivejších - vo vyžínači sa prakticky nedá nič pokaziť. Preto zariadenia veľmi zriedka končia v opravovniach, ak sa niečo zasekne, potom s najväčšou pravdepodobnosťou jedna z spotrebných častí (sviečka, rybársky vlasec, nôž, palivový filter).

Je celkom možné vymeniť spotrebný materiál svojpomocne, cena dielov je celkom prijateľná.

Vyžínače Husqvarna sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Po prvé, môžu to byť domáce alebo profesionálne spotrebiče. Na prácu v malom predmestí alebo na letnej chate to úplne stačí nástroj pre domácnosť - líšia sa nižším výkonom, respektíve sú lacnejšie. Po druhé, pre práce veľkého rozsahu - kosenie rozsiahlych trávnikov - je lepšie zaobstarať si nákladnejšiu, ale veľmi výkonnú profesionálny zastrihávač.

Klasifikácia zastrihovača Husqvarna

Rovnako ako všetci výrobcovia, aj spoločnosť vyrába svoje náradie s rôznymi typmi motorov. Jeho výkon, náklady a vzhľad vo veľkej miere závisia od pohonu nástroja.

Rozlišujú teda:

Elektrické zariadenia

Sú napájané zo siete. Takéto zariadenia majú veľa výhod, medzi ktoré patria: tichý chod motora, absencia výfukových plynov, nízka hmotnosť, dostatočný výkon. Jedinou nevýhodou elektrických vyžínačov je napájací kábel. Živý kábel sa stáva nebezpečným spoločníkom prístroja - akýkoľvek neopatrný pohyb môže vodič poškodiť. Ďalšou nuansou je závislosť od zdroja energie. Zastrihávač nebude môcť pracovať ďaleko od domova.

Zastrihávač batérií

Tieto nástroje sú lepšie ovládateľné - nie sú viazané na zásuvky alebo elektrické nosiče. Cena nabíjateľného zariadenia je výrazne vyššia ako pri bežnom elektrickom. Spoločnosť Husqvarna ale vyrába dobré lítium-iónové batérie, nabitie dvojice takýchto batérií stačí na celý deň nepretržitej prevádzky vyžínača. Na nabitie batérie potrebujete špeciálnu nabíjačku a najmenej 35 minút času.

Benzínový vyžínač

Považuje sa to za profesionálnejší nástroj. Výkon zariadenia so spaľovacím motorom často presahuje 1 kW, je na ňom nainštalované dlhšie a hrubšie vedenie, ktoré umožňuje odrezať hrubú trávu, burinu a dokonca kríkov a konáre stromov s hrúbkou do 15 mm.Medzi nevýhody náradia s benzínovým motorom patrí potreba pravidelného tankovania (každých 45 minút nepretržitej prevádzky), vysoká hladina hluku, veľká hmotnosť a prítomnosť výfukových plynov.

Poradenstvo! Je potrebné zvoliť zastrihovač na základe veľkosti miesta a vegetácie na ňom. Zakúpením výkonnejšieho zariadenia môžete získať ďalšie problémy v podobe vysokej úrovne hluku a veľkej hmotnosti náradia.

Modely zastrihovačov Husqvarn

S ohľadom na rôzne potreby zákazníkov spoločnosť vyrába niekoľko modelov vyžínačov. Úplne prvý a najslávnejší z nich je

Husqvarna 128 R

Tento model sa dodáva s niekoľkými typmi vlascov, z ktorých najhrubší je 2 mm. Zastrihávač je považovaný za nástroj pre domácnosť, jeho sila je dostatočná na orezanie trávnika, odstránenie buriny z miesta a orezanie malých kríkov.

Huskvarna 122 LD

Má celý rad prídavných zariadení, ktoré vám umožňujú vykonávať niekoľko rôznych procesov: od rezania konárov po kosenie trávnika. Zastrihávač má kompaktnejšie rozmery a je lacnejší ako základný model. Vďaka delenej lište je možné meniť prílohy

Huskvarna 323 R

Považuje sa za profesionálny model, je menší a produktívnejší. Vyžínač je vybavený systémom mäkkého štartu a výkonným dvojtaktným motorom. Hmotnosť takéhoto nástroja nepresahuje 4,5 kg, je pre nich pohodlné pracovať, a to vďaka ramenným popruhom a ergonomickej rukoväti.

Pridané vlastnosti

Nástroje Husvarn vám umožňujú vykonávať nielen štandardnú operáciu - kosenie trávnika. Pomocou špeciálnych prídavných zariadení sa dá z vyžínača ľahko urobiť multifunkčné zariadenie schopné vykonávať rôzne poľnohospodárske práce.

Niektoré z najbežnejších príloh pre náradie Husqvarn:

  • Hlava s čiarou - štandardné príslušenstvo, ktoré je k dispozícii pre všetky modely zastrihovačov. Je to línia, ktorá kosí mäkkú trávnatú trávu. Čím je čiara silnejšia, tým tvrdšie môže tráva kosiť.
  • Kov 4-tlieskajúci nôž schopný odstrániť malé kríky, orezať burinu, orezať živé ploty.
  • Rezačka tyčí pomáha kontrolovať korunu kríkov a malých stromov, rezať konáre do priemeru 15 mm.
  • Tryska nožnice určené výhradne na strihanie živých plotov
  • Úkosovačka spracúvajú okraje trávnikov, kosia trávu pri stenách domu, pri plotoch a na iných zložitých miestach. Rovnaký nástroj dokáže odstrániť burinu plaziacu sa po zemi.
  • Kultivátor môžete orať malý pozemok určený na výsev trávnatej trávy alebo kvetov.
  • Fúkanie nevyhnutné pre záverečnú fázu zberu - silný prúd vzduchu odstráni lístie a pokosenú trávu z ciest.

Pri výbere modelu vyžínača je potrebné brať do úvahy parametre lokality, predpokladanú frekvenciu náradia, typ vegetácie.

Vyžínače Husqvarna sú spoľahlivé, nákup tohto náradia si môžete byť istí jeho výkonom a bezproblémovou prevádzkou.

Ovládanie prístroja je celkom jednoduché - náradie má pohodlné remene na pripevnenie zastrihávača za chrbtom a rukoväť v podobe riadidiel bicykla.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia