DIY snehová škrabka + kresba

S príchodom zimy je dopyt po ručnom náradí na odpratávanie snehu. Do tejto kategórie patria všetky druhy lopat, škrabiek a iných zariadení. Môžete si ich kúpiť v ktoromkoľvek železiarstve alebo zostaviť svoj vlastný exkluzívny dizajn. Aby ste pomohli remeselníkom, odporúčame vám, aby ste sa s nimi oboznámili ako na to snehová škrabka a prehľad existujúcich ručných nástrojov.

Aké parametre zvoliť škrabka

Konštrukcia ručnej snehovej škrabky môže byť odlišná. Podmienečne také nástroj možno rozdeliť na manuálne a mechanické modely. Prvou možnosťou sú obyčajné lopaty na sneh alebo škrabky s rukoväťou, ktoré musíte tlačiť rukami pred sebou. Mechanické škrabky je tiež potrebné tlačiť ručne, ale majú kolieska alebo lyže. Vďaka tomu sa nástroj ľahšie pohybuje. Okrem pridania podvozku sú mechanické modely často namiesto lopatky vybavené malou čepeľou, ktorá umožňuje posun snehu do strany.

Pre akýkoľvek dizajn škrabky existujú tri dôležité požiadavky:

  • nízka hmotnosť;
  • štrukturálna pevnosť;
  • pohodlná rukoväť.
Poradenstvo! Všetky požiadavky na škrabku sú spojené v domácej hliníkovej konštrukcii.

Je potrebné mať na pamäti, že akýkoľvek zakúpený ručný nástroj na odhŕňanie snehu nie vždy svojimi vlastnosťami prekoná domáce náprotivky. V niektorých prípadoch je dokonca horšia kvalita.

Najjednoduchšie je zostaviť lopatu rýchlou rukou. Ak je k dispozícii hliníkový plech, vyreže sa z neho obdĺžnikový fragment so stranami nie väčšími ako 50 cm. Zadná strana lopatky je ohnutá 10 cm vysoká a bočné strany majú tvar trojuholníkov, ktoré sa smerom k výške zmenšujú. predná časť lopatky. Rukoväť je prevzatá zo starej lopaty. Prechádza otvorom predvŕtaným v strede zadného okraja lopatky. Koniec rukoväte, vyrezaný pod uhlom, je upevnený pomocou samoreznej skrutky a kovovej platne v strede lopatky.

Podľa podobného princípu je vyrobená drevená preglejková lopata. Z dosky sú vyrezané iba boky. Pracovná hrana lopatky je opláštená oceľovým pásom. Chráni preglejku pred oderom o zem. Rukoväť je zhora pripevnená k zadnej doske, vystužená kovovou lištou.

Príklad schémy, pomocou ktorej môžete vyrobiť drevenú lopatu, je uvedený na fotografii. Tento projekt má malé zlepšenie. Spodná časť dverí batožinového priestoru je polkruhová. To umožňuje pohodlný zakrivený tvar lopatky.

Možnosti výroby škrabiek

Lopata je dobrá vec, ale s takýmto náradím je ťažké odhadzovať sneh. Poďme sa pozrieť na možnosti vylepšených továrenských a domácich škrabiek.

Škrabka na kolieskach

Mechanická škrabka na nože bude vyžadovať dvojkolesie s kovovým rámom. Odkiaľ sa dá vziať, existuje veľa možností. Akýkoľvek kočík alebo vozík na prepravu tašiek postačí.

Najprv musíte urobiť skládku, to znamená samotnú škrabku. Je ťažké ohýbať oceľový plech hrubý 2 mm, preto by bolo dobré nájsť rúrku s priemerom 270 mm. Najskôr odrežte kúsok o 10–15 cm dlhší ako je šírka rámu. Skládka by mala pokrývať pás tak, aby sa kolesá po prevrátení cez uvoľnenú oblasť prevrátili.

Poradenstvo! Príliš široká čepeľ by sa nemala robiť kvôli zvýšenému zaťaženiu rúk počas práce.

Pozdĺž kúska rúry je vyrezaný segment o niečo menší ako polkruh.Aby ste zabránili poškriabaniu čepele od dlaždíc alebo asfaltu, je na spodnú časť priskrutkovaný dopravný pás.

Pri výrobe rámu je vozík zmenený tak, že sú vytvorené štyri zarážky pre čepeľ: 2 hore a 2 dole. Na spodných dorazoch na zadnej strane je pripevnený pár kolies a rukoväť v tvare písmena U. Horná časť sa zaráža súčasne. Sú priskrutkované jedným koncom k rukoväti a druhým k pántom na zadnej strane čepele. Na prednej strane sú druhé konce dolných dorazov tiež pripevnené k pántom čepele.

Konečným výsledkom je škrabka, ako je to znázornené na diagrame. Všetky pripojenia musia byť iba priskrutkované. Potom, pri akomkoľvek naklonení rukoväti, sa počas prevádzky čepeľ neustále spúšťa na zem.

Škrabka vylepšená štetcom

Takýto zaujímavý nástroj nájdete v obchode alebo si ho môžete vyrobiť sami. Škrabka s kefou vám umožní vyčistiť sneh od dlažobných dosiek. Vo verzii obchodu to môže byť plastová lopata s odnímateľnou kefou. Domáci dizajn je škrabka akejkoľvek konfigurácie. Jednoducho pripevnite kefu s tuhými štetinami na zadnú časť čepele alebo lopatku Počas prevádzky zametá zvyšný sneh, ktorý potom ľahko odstráni lopatou.

Továrenská plastová škrabka

Podľa princípu činnosti plastová škrabka pripomína čepeľ, len nemá kolieska. Základom nástroja je obdĺžniková rovina s výstužami. V strede škrabky v hornej časti je pripevnená rukoväť. Počas práce človek jednoducho odhŕňa sneh od seba plastovým prvkom alebo sa na seba naberá.

Oceľová škrabka na lyžiach

Najjednoduchšia konštrukcia oceľovej škrabky je uvedená na fotografii. Skladá sa z obdĺžnikového hliníkového plechu, ku ktorému je pripevnená rukoväť v tvare písmena U. Nevýhodou modelu sú vysoké náklady na pracovnú silu.

Náradie môžete vylepšiť nasadením na lyže. Za týmto účelom sú na spodnú časť rukoväte v tvare U pripevnené bežce z oceľového rohu dlhého 1 m. Konce musia byť ohnuté nahor, aby vyzerali ako lyže. Škrabka je pripevnená k rukoväti tak, aby spodný koniec hliníkového plechu bol na bežcoch.

Video hovorí o rýchlej výrobe škrabky:

Škrabka na sneh

Na predloženom výkrese škrabky vidíte, že ide o konvenčnú škrabku s rukoväťou v tvare písmena U. Vedro je podobné ako lopata, len s vysokými stranami. Odpratávanie snehu sa vykonáva zatlačením škrabky pred seba. Šikmý dizajn rukoväte znižuje namáhanie rúk a chrbta. Tu človek ide najviac k nohám človeka. Čím viac snehu je vo vedre, tým ťažšie sa chodí tlačiť.

DIY snehová škrabka môžu byť vyrobené z rovnakej preglejky. Ale drevený nástroj nasýtený vlhkosťou je veľmi ťažký. Navyše, preglejka sa pri trení o asfalt rýchlo opotrebuje. Tu nájdete dve východiská: zo spodu na preglejku, pribite pozinkovaný plech alebo vedro ihneď ohnite z hliníkového plechu.

Záver

Zo všetkých možností pre škrabky sa domáce modely považujú za najpohodlnejšie, pretože majiteľ ich pôvodne vyrába podľa svojich požiadaviek.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia