Ručná snehová škrabka Fiskars 143000

S príchodom zimy je vždy problém s odpratávaním snehu. Majitelia súkromných domov spravidla používajú lopatu. Práca s ním je však nielen nepohodlná, ale aj únavná. Opýtajte sa akejkoľvek osoby, ktorá niekedy po snežení čistila dvor a okolie dvora. Každý sa bude sťažovať na únavu a bolesti celého tela.

Môžete si samozrejme kúpiť snehovú frézu, ale nie každý Rus si môže dovoliť také vybavenie. Ponúkame alternatívu k lopate - manuálnu škrabku na sneh Fiskars 143000. A bude pohodlnejšie pracovať, a na rozdiel od snehových fréz cena nehryzie. Samozrejme, aby ste si mohli vybrať, musíte pochopiť, koľko snehu budete musieť odhŕňať. Dúfame, že náš materiál bude pre vás užitočný.

Pár slov o výrobcovi

Fiskars je výrobca s dlhou históriou. Začalo sa to späť v roku 1649. Stalo sa to tak, že v tých časoch vládli vo fínskych krajinách Švédi, ktorí sa snažili ovládnuť čo najviac územia. Založili tiež malú osadu Fiscari. Na juhu Fínska boli bohaté náleziská rudy, takže sa najskôr organizovala výroba na jej ťažbu.

O niečo neskôr vznikla rovnomenná spoločnosť na spracovanie kovov. Majitelia Fiskars sa dve storočia neustále menili, čo samozrejme nemohlo negatívne ovplyvniť jeho vývoj. Podniku mnohokrát hrozil bankrot. Spásou a stabilitou paradoxne bolo pripojenie fínskeho územia k Rusku. Bola to cárska vláda, ktorá sa usilovala zachovať hutnícku spoločnosť Fiskars, vdýchla nový život.

Dnes je to najmodernejší podnik známy na celom svete. Medzi jej značky patrí záhradné náradie Fiskars, ktoré je medzi Rusmi zaslúžene populárne. Sortiment je taký rozsiahly, že je takmer nemožné o ňom hovoriť v jednom článku. Preto sa zameriame na ručné škrabky Fiskars.

Dôležité! Výrobky Fiskars sú patentované a majú príslušné certifikáty kvality. Ruskí díleri majú podobný dokument.

Čo sú škrabky

Pred začatím rozhovoru o manuálnych škrabkách Fiskars si najskôr ujasnime, čo sú tieto nástroje, aké sú ich vlastnosti a ako fungujú.

Ručné škrabky vyzerajú ako lopata. Ale tu asi podobnosti končia. Pre názornosť vám ponúkame tabuľku, ktorá uľahčí porovnanie požadovaných parametrov a vyvodenie záveru.

Lopata

Ručná škrabka

Ťahanie škrabky

Odhadzovanie snehu do strany otočením trupu.

Presuňte sa na správne miesto bez zdvíhania závažia

Môžete premiestňovať veľké snehové bloky, pracovať vo dvojici.

Skladá sa z čepele a drevenej rukoväte.

Má vedro a držiak. Vďaka malému vedierku je držiak ergonomický, na konci má špeciálnu rukoväť. Ak je šírka vedra veľká, potom bude mať držiak tvar U a jeho konce sú kvôli väčšej pevnosti pripevnené k okrajom vedra.

Veľké vedro vyrobené z odolného kovu. Poloha držiakov je ergonomická.

Držiak je vždy drevený.

Držiak je drevený alebo ľahký z hliníka pokrytý odolným plastom.

Držiak je vyrobený z odolného kovu, pripevňuje sa k držiaku pomocou samorezných skrutiek.

Škrabka je určená na čistenie malých plôch od snehovej pokrývky.

Pomocou škrabky možno za krátku dobu bez väčšej námahy odstrániť veľké plochy nielen v súkromných domoch, ale aj v okolí kancelárií a obchodov.

Účel - čistenie oblastí akejkoľvek veľkosti, a to aj po dlhom snežení.

Pozor! Škrabky Fiskars majú ostrú hliníkovú hranu, ktorá je vystužená oceľovým čapom, takže životnosť je slušná.

Ale nielen vyššie uvedené ukazovatele ručných škrabiek od firmy Fiskars lákajú Rusov. O nákladoch sme už hovorili, ale ruského ducha sme nespomenuli. Mnoho majiteľov súkromných domov alebo letných chát rád trávi čas v mrazivom vzduchu. Ukazuje sa, že keď budete mať ručnú škrabku od spoločnosti Fiskars, bude dvor nielen čistý, ale aj zdravie sa zvýši!

Stručný prehľad nástrojov na odhŕňanie snehu:

Škrabky Fiskars v skratke

Aby ste si mohli zvoliť „svoj“ nástroj na odhŕňanie snehu, musíte zistiť jeho stručné vlastnosti. V tejto prehľadnej tabuľke sú uvedené:

Názov nástrojov

Všeobecné charakteristiky

Ručná škrabka 143000

Široké vedro - 53 cm vyrobené z polyetylénového plastu, vákuovo tvarované. Na čepeli je pre spevnenie oceľová hrana. Nie je pozorovaná žiadna adhézia na mokrom snehu.

Ručná škrabka Fiskars145020

Lopatka široká 55 cm. Hliníková rukoväť s ergonomickým plastovým krytom. Nástroj je ľahký, takže sa človek pri čistení prakticky neunaví. Môžete spolupracovať. Materiál a dizajn škrabáka sú identické s predchádzajúcim modelom. Sneh, ktorý práve napadol alebo sa roztopil, sa na vedre neprilepí.

Škrabadlo Fiskars 143020.

Sneh sa nelepí na širokú čepeľ (72 cm) z polyetylénového plastu (vákuové tvarovanie).

Každý si môže slobodne zvoliť nástroje na odpratávanie snehu, ktoré uprednostňuje, a čo je najdôležitejšie, podľa jeho finančných možností. Teraz sa pozrime bližšie na škrabku Fiskars 143000.

Ručná škrabka 143000

Pre rastliny bez snehovej pokrývky je to ťažké, pretože pre nich je to akási deka, ktorá živým organizmom zachráni pred zamrznutím. Sneh však spôsobuje obyvateľom veľa problémov. Napokon, cez snehové záveje je ťažké prejsť aj pešo a o autách nie je čo povedať. O nástroje na rýchle odpratávanie snehu sa musíte starať natoľko, aby ste nevyvíjali veľké úsilie.

Popis

Ideálnou voľbou pre majiteľov súkromných domov je ručná škrabka Fiskars 143000. Výrobcom nástrojov na odhŕňanie snehu je Fínsko. Zariadenie je určené pre individuálne potreby.

Aby ste sa zorientovali vo výbere zariadenia na odhŕňanie snehu, musíte sa oboznámiť s informáciami:

  1. Škrabka Fiskars je ľahká (iba 1 kg 230 g), ženy a deti s ňou môžu bezpečne pracovať, pretože sneh nie je zdvihnutý do výšky na odhodenie, ale je jednoducho tlačený správnym smerom.
  2. Škrabka lyžice Fiskars 143000 má šírku 0,53 m, dĺžka držiaka je 1 m 50 cm, čo umožňuje odstraňovať veľké plochy pokryté snehom.
  3. Držiak škrabky je hrubý a je vyrobený z brezových odrezkov. Toto drevo je odolné. Po brúsení je rezanie pokryté čiernym lakom, ktorý dlho vydrží, počas práce sa neutiera.
  4. Čepeľ je vo vzťahu k držiaku v určitom uhle, čo pomáha predchádzať napätiu svalov chrbta a predlaktia. Prirodzená poloha tela počas práce napokon nevyžaduje, aby ste sa znova ohýbali.
  5. Na výrobu ručnej škrabky Fiskars 14300 sa používa mrazuvzdorný vystužený plast získaný vákuovým tvarovaním.
  6. Robustný držiak, ktorý sa bezpečne pripevní k vedierku, má zaoblenú rukoväť. Nie je ťažké obsluhovať takúto škrabku.
  7. Čepeľ lopaty je ostrá a je navyše vystužená oceľovou hranou (z kalenej nehrdzavejúcej ocele) pre lepšie škrabanie snehu. Špeciálne potrubie zabraňuje odieraniu lopatky.
  8. S manuálnou škrabkou Fiskars 143000 je tiež vhodné pracovať, pretože mokrý sneh sa na vedre nelepí.
Komentujte! Stručne povedané - fínsky produkt na odpratávanie snehu je spoľahlivý, odolný a ľahko použiteľný.

Aby ste sa ubezpečili a porozumeli vlastnostiam práce s manuálnou škrabkou Fiskars 143000, pozrite si video:

Hodnotenia zákazníkov

Andrey, 21 rokov, Oblasť Ivanovo
Veľmi sa mi páči škrabka Fiskars 143000. Otec ju kúpil pred dvoma rokmi. Odvtedy neboli žiadne problémy s upratovaním dvora po snehu. Rád sa zohrievam na dvore. Pri čistení zostáva asi 4 milimetrová vrstva snehu. To je veľmi výhodné, pretože zem na topánkach sa nevťahuje do domu. Najčastejšie si nedávam ani palčiaky, pretože z drevenej rukoväte sála teplo. Všeobecne super vec.
Vladimír, 48 rokov, Serpuchova
Výrobcovia škrabiek všetko premysleli do najmenších detailov. Toto je charakteristická vlastnosť spoločnosti Fiskars. Po snežení u nás nie sú neobvyklé topenia. Pri odpratávaní snehu bežnou lopatou ho musíte odhryznúť vždy, keď zamrzne. A s ručnou škrabkou Fiskars 143000 nie sú také problémy. Vedro aj kovová tyč zostávajú prakticky čisté. Takúto lopatu majú aj priatelia, ale zbierali ju v Rusku. Tu má nevýhodu (ľahko odnímateľnú) - slabo utiahnite skrutky na držiaku držiaka.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia