Najlepšie elektrické vyžínače pre letné chaty: recenzie

Každý majiteľ letnej chaty alebo súkromného domu čelí problému výroby sena alebo jednoduchého kosenia buriny. Najlepším pomocníkom v tejto veci je elektrický zastrihávač, ktorý v krátkom čase pomôže vyčistiť oblasť húštín. Vybrať dobrého krovinorezu však nie je také ľahké. Aby sme vlastníkovi v tejto veci pomohli, zostavili sme hodnotenie najviac kupovaných vyžínačov.

Čo potrebujete vedieť o elektrických vyžínačoch

Aby zastrihovač odvádzal prácu dobre, musíte zvoliť správny model. Toto sa nerobí podľa názvu, ale s prihliadnutím na technické vlastnosti.

Typ elektrického motora

Výber zastrihávača, ktorý zohľadňuje iba výkon elektromotora, je veľkou chybou. Najprv musíte venovať pozornosť druhu jedla. Motor môže pracovať na striedavý prúd alebo na batériu. Krovinorez, ktorý pracuje iba zo zásuvky, je výkonnejší a ľahší. Modely batérií sú vhodné pre svoju mobilitu, ale majiteľ bude musieť utrpieť malé straty na výkone a hmotnosti produktu.

Po druhé, pri kúpe krovinorezu je dôležité vziať do úvahy miesto inštalácie motora. S horným umiestnením elektromotora vedie z neho ohybný kábel alebo hriadeľ k nožom. Prenášajú krútiaci moment. Krovinorezy so spodným elektrickým motorom tieto prvky nemajú.

Poradenstvo! Krovinorez s motorom nad hlavou je pohodlnejšie pracovať kvôli proporcionálnemu rozdeleniu hmotnosti.

Dolná poloha motora je typická iba pre slabé vyžínače s výkonom nepresahujúcim 650 W, ako aj pre akumulátorové modely. V druhom prípade je batéria nainštalovaná na vrchu blízko rukoväte. Tým sa dosiahne optimálne vyváženie stroja.

Dôležité! Ak je motor umiestnený dole, pri kosení trávy rosou sa môže dovnútra dostať vlhkosť. To povedie k rýchlej poruche elektromotora.

Tvar tyče, strihací prvok a ďalšie prídavné zariadenia

Jednoduché použitie zastrihávača závisí od tvaru lišty. V zakrivenej verzii sa rotácia pracovnej hlavy vykonáva pomocou pružného kábla. Takýto pohon je menej spoľahlivý, ale kvôli takejto tyči je vhodné dostať trávu pod lavičky a na iné ťažko dostupné miesta. V plochej verzii je krútiaci moment prenášaný hriadeľom. Takýto pohon je spoľahlivejší, ale na to, aby sa krovinorez plazil pod akýkoľvek objekt, sa bude musieť obsluha skloniť.

Rezným prvkom vyžínača je líniový alebo oceľový nôž. Prvá možnosť je iba kosenie trávy. Nože z diskovej ocele môžu rezať tenké puzdrá. Pre letné sídlo je optimálne kúpiť si univerzálny zastrihávač, z ktorého môžete vyrezávač vymeniť.

Rezná línia sa predáva v rôznych tvaroch a veľkostiach. Na vyžínačoch s nízkym výkonom sa zvyčajne používajú struny do hrúbky 1,6 mm. Pre krovinorezy s výkonom 0,5 kW a viac je k dispozícii rybársky vlasec s hrúbkou 2 mm.

Spravidla elektrické vyžínače výrobca dokončuje iba reznými prvkami. Samostatne si môžete kúpiť vybavenie, ktoré výrazne rozširuje funkčnosť jednotky. S vyžínačom batérie sa predáva nástavec na nohy, ktorý vám umožní získať lodný motor. Jeho výkon bude samozrejme obmedzený kvôli kapacite batérie.

Pozor! Akékoľvek voliteľné príslušenstvo je potrebné zvoliť iba v súlade s jeho kompatibilitou s konkrétnym modelom zastrihávača.

Snehová hubica vám v zime pomôže vyčistiť cesty okolo vášho domu.

Pri inštalácii dvoch nožov na vyžínač dostanete kultivátor za rozdávanie. S jeho pomocou môžete uvoľniť pôdu na záhonoch hlbokých až 10 cm.

Upevnenie lišty pomocou motorovej píly vám umožní dostať z vyžínača záhradný oddeľovač. Je pre nich výhodné rezať konáre stromov vo výške.

Hodnotenie popularity elektrického vyžínača

Teraz sa pozrieme na najlepšie modely elektrických krovinorezov, ktorých hodnotenie bolo zostavené na základe používateľských recenzií.

Kľud FSE 52

Zastrihávač trávy pre domácnosť má nízky výkon 0,5 kW. Motor je inštalovaný v spodnej časti výložníka. Závesový mechanizmus umožňuje jeho sklopenie v ľubovoľnom uhle. Cievku s vyžínačom je možné umiestniť aj kolmo na zem. Charakteristickým rysom modelu je absencia ventilačných štrbín. Výrobca sa teda postaral o to, aby sa do motora nedostala voda. Stroj môže kosiť zelenú vegetáciu rosou alebo po daždi.

Ľahký a kompaktný model má nízku hladinu hluku. Teleskopické rameno sa prispôsobuje výške obsluhy. Z dôvodu mechanizmu vykladania elektrického drôtu je vylúčená možnosť vytiahnutia zástrčky zo zásuvky počas prevádzky krovinorezom.

Makita UR3000

Záhradný vyžínač od značky Makita má nižší výkon. Model využíva 450 W motor. Vlastnosti krovinorezu sú totožné s modelom FSE 52 od značky Shtil. Rozdiel je v nedostatku závesného mechanizmu. Motor je upevnený v jednej polohe, čo neumožňuje zmenu uhla sklonu.

Výrobca poskytuje ventilačné otvory na kryte motora. Lepšie chladenie zvyšuje prevádzkovú dobu jednotky. Motor zastrihávača sa neprehrieva, môžete však kosiť iba suchú trávu. Pri prevádzke je krovinorez tichý, veľmi pohodlný vďaka zakrivenému tvaru a rukoväti v tvare D. Dĺžka elektrického kábla je 30 cm, počas prevádzky je potrebné dlhé prenášanie.

Efco 8092

Ďalej vedie naše hodnotenie dôstojný zástupca výrobcu Efco. Model 8092 je schopný kosiť hustú vegetáciu až do výšky 50 m2... Nadzemná poloha motora umožňuje kosiť mokrú vegetáciu vyžínačom po daždi a rose. Veľkým plusom modelu je prítomnosť antivibračného systému. Po dlhej práci s vyžínačom únavu rúk prakticky nepociťujete.

Zakrivená násada s nastaviteľnou rukoväťou zaisťuje pohodlnú prácu s náradím a špeciálna karabína eliminuje náhle trhané pohyby kábla. Kryt rezača má špeciálnu čepeľ na rezanie vlasca. Veľký polomer zaobleného krytu neruší pohodlný pohyb horáka po náročnom teréne.

Patriot ET 1255

Model ЕТ 1255 je univerzálny, pretože rezným prvkom môže byť rybársky vlasec a oceľový nôž. Motor na ramene je namontovaný zhora, čo umožňuje kosiť mokrú trávu. Chladenie prebieha cez ventilačné otvory a ochranný systém vypne motor v prípade prehriatia.

Vďaka plochej tyči sa krútiaci moment prenáša hriadeľom na vyžínači. Prítomnosť prevodovky navyše umožňuje inštaláciu ďalších zariadení, ktoré funkčne rozširujú možnosti krovinorezu. Navijak pracuje s vlascom 2,4 mm a má poloautomatické uvoľnenie po stlačení na zem.

Tsunami TE 1100 PS

Vyžínač je vybavený motorom s výkonom 1,1 kW. Rovná skladacia lišta je zložená z dvoch častí, čo umožňuje rýchle zloženie nástroja na prepravu. Motor sa nachádza na vrchu. To umožňuje obsluhe kosiť mokrú trávu. Proti náhodnému naštartovaniu motora je k dispozícii blokovací systém. Navijak má automatický navíjač vlasca a jeho plášť je vybavený reznou čepeľou.

Podľa záhradkárov sa model TE 1100 PS považuje za veľmi ľahký na používanie, ale na rovnom povrchu. Najčastejšie sa zastrihávač stará o starostlivosť o trávniky. Navijak pracuje s vlascom 2 mm a má šírku záberu 350 mm. Hriadeľ na prenos krútiaceho momentu je sklopný. Krovinorez váži nie viac ako 5,5 kg.

Šampión ЕТ 451

Krovinorez je určený na kosenie zelenej vegetácie nízkych výšok. Spravidla sa používa pri údržbe trávnika. Model ЕТ 451 bude pohodlný pre nežné pohlavie. Rovný výložník neprekáža pri zabezpečení pohodlného kosenia na zložitých miestach. Vďaka nastaviteľnej rukoväti môže operátor nastaviť náradie na svoju výšku.

Elektromotor je umiestnený na hornej časti hriadeľa. Obsahuje všetky ovládacie prvky. Tento dizajn umožňuje kosiť mokrú trávu. Hlavnou výhodou motora sú jeho časti odolné voči opotrebovaniu, ktoré zvyšujú životnosť jednotky.

Bosch ART 23 SL

Táto značka bola dlho známa kvalitou svojej technológie. Krovinorez ART 23 SL nie je výnimkou. Ľahký a šikovný nástroj zaisťuje pohodlnú prácu za akýchkoľvek podmienok. Skladací zastrihávač môžete jednoducho vziať so sebou na chatu v taške. Určené na kosenie mäkkej trávy na malých plochách. Automatická cievka uvoľní vlasec, až keď sa začne točiť. Hmotnosť náradia je iba 1,7 kg.

Kaliber ET-1700V

Docela obľúbený krovinorez medzi obyvateľmi leta. Spravidla sa používa na kosenie zelenej vegetácie v okolí, na záhrade a na trávniku. Fréza je 1,6 mm rybársky vlasec a oceľový nôž. Motor je umiestnený nad hlavou na kosenie mokrej trávy. Výrobca zabezpečil efektívny ventilačný systém. Motor sa nebude rýchlo prehrievať, ani keď budete na zimu seno pre zvieratá. Poloautomatický navijak má systém rýchlej výmeny vlasca. Jednotka váži asi 5,9 kg.

Gardenlux GT1300D

Krovinorez bol pôvodne vyvinutý pre domáce použitie. Schopnosť pracovať s líniovými a oceľovými nožmi určuje všestrannosť nástroja. Zastrihávač dokáže kosiť nielen mokrú trávu, ale aj mladé kríky. Pohodlná rukoväť a lišta vám umožňujú pracovať na ťažko dostupných miestach pod lavičkou, okolo stromov a stĺpov.

Motor s výkonom 1,3 kW je dvojito izolovaný, takže bezpečnosť práce je zaručená výrobcom. Výložník sa dá ľahko rozobrať, čo je veľmi výhodné pre častú prepravu.

Video poskytuje rady pri výbere krovinorezov:

Ohlasy

Poďme sa teraz pozrieť na zopár recenzií záhradkárov.

Vladimír, 57 rokov
V minulej sezóne som si kúpil Hyundai GC 1400. Nikdy som si nemyslel, že by elektrický skúter mohol mať toľko sily. Celá vegetácia v krajine kosí bez problémov. Dokonca som odrezal konáre kríkov. Nástroj je ľahký, pohodlný, ruky sa neunavia. K poruchám zatiaľ nedošlo.
Alexey Ivanovič, 73 rokov
Kúpa vyžínača Vitals Master EZT 124vs mi ušetrila problémy s ručným kosením trávy. Najprv sa musíte tomuto autu prispôsobiť. Pri maximálnych otáčkach za minútu pri malom zaťažení sú vibrácie pociťované, keď čiara vychádza z hlavy. Problém zmizne pri kosení hustej trávy, to znamená pri spustení nákladu. Všeobecne je model výkonný a spoľahlivý. Zatiaľ neexistujú žiadne sťažnosti.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia