Ako zvoliť lopatu na sneh na kolieskach

V zime majú majitelia súkromných domov a prímestských častí odpočinok: všetky práce na záhrade a na záhrade sa zastavia. Jediná vec, ktorú musí každý obyvateľ Ruska pravidelne robiť, je vyčistiť dvor od snehu. Zimy sú rôzne: niekedy stačí metla alebo metla, v inom roku musíte zaobstarať špeciálnu lopatu na sneh so širokým vedrom. Alebo to možno nestačí, potom sa vám bude hodiť špeciálne zariadenie na odhŕňanie snehu.

Najjednoduchšiemu mechanizovanému zariadeniu na odpratávanie snehu - lopate na kolesách - sa budeme venovať v tomto článku.

Čo sú lopaty na sneh

Samozrejme, za najproduktívnejšiu možnosť sa považuje buldozér alebo minitraktor schopný zvládnuť obrovské snehové masy v priebehu niekoľkých minút, čo sa dá dosiahnuť prakticky bez akejkoľvek námahy zo strany človeka. V súkromných domácnostiach je však traktor na odhŕňanie snehu skôr prehnaným opatrením, pretože územie je tu dosť obmedzené.

Obyvatelia súkromného sektoru používajú na boj proti snehu najčastejšie tieto zariadenia:

 1. Ploché drevené alebo kovové lopaty s dlhou rukoväťou, pomocou ktorých je vhodné zoškrabať aj zmrznutú kôrku a odstrániť ľad.
 2. Plastové lopaty na lopaty, ktoré sú ľahké a majú veľkú kapacitu. Pomocou takýchto zariadení je vhodné naberať sypký sneh, odstraňovať veľké previsy a záveje.
 3. V zložitejších prípadoch sa používajú zariadenia na odhŕňanie snehu, ktoré sú schopné zachytávať sneh samostatne a odpratávať ho do strany pomocou skrutky, ktorá pripomína vnútro mlynčeka na mäso. Takéto zariadenia sú však vhodné iba pre tenkú vrstvu snehu, šneky si s ľadom neporadia.
 4. Lopaty na sneh na kolieskach sú praktickým riešením pre majiteľov veľkých dvorov a vidieckych usadlostí. Vďaka tejto technike sa vyloží chrbát človeka, všetko, čo sa od neho vyžaduje, je nasmerovať lopatu s vlastným pohonom správnym smerom.
Pozor! Dizajn zariadení na kolesách sa môže výrazne líšiť: počet kolies, vzhľad, rozmery lopaty a hmotnosť.

Klasifikácia a modely

Technika s kolesami umožňuje odpratávať veľmi veľké snehové plochy, a to pre človeka bez väčšieho stresu. Modely lopatiek na odhŕňanie snehu môžu byť vybavené motorom, ale takéto zariadenia budú stáť viac.

Najjednoduchšie mechanizmy kolies sú manuálneho typu. Takúto techniku ​​musí človek tlačiť, lopata sa pohybuje podľa princípu vozíka.

Existuje niekoľko najbežnejších návrhov lopaty na kolesách:

 • lopata na štyri kolesá na odpratávanie snehu sa často nazýva mini buldozér. Skladá sa z kovového rámu s kolieskom na každej strane. Pred vozidlom je veľká kovová čepeľ. Môžete nastaviť uhol čepele, a tým zhromažďovať sneh v jednom alebo druhom smere zo zariadenia. Ťažký štvorkolesový vozík bude schopný pracovať aj s mokrým a zabaleným snehom.
 • Zjednodušený model má iba dve kolieska, vyzerá to ako záhradný fúrik. Takáto lopata je menej produktívna, ale tiež sa s ňou ľahšie pracuje. Ak sa na povrchu vyskytnú nerovnosti, osoba jednoducho zdvihne čepeľ, aby nedošlo k nárazu.
 • Najmodernejší model sa nazýva „snehový vlk“. Vyzerá trochu vtipne, ale v skutočnosti sa predviedla perfektne. Snehová fréza s jedným kolesom a plastové vedro je veľmi dobre ovládateľné a ľahké, ľahko ovládateľné. Táto technika je vhodná na čistenie úzkych chodníkov a ťažko dostupných miest vo dvore.
Dôležité! Ďalším krokom vo vývoji lopat na sneh je elektrický model, ale táto technika je oveľa nákladnejšia.

„Elektromash“

Takmer všetky snehové lyžice na kolesách, ktoré nájdete v domácich obchodoch, sú vyrobené v Rusku. Výnimkou nie je ani model spoločnosti Electromash.

Tento kovový model má svoje vlastné vlastnosti, ako napríklad:

 • jednoduchá konštrukcia;
 • čepeľ vyrobená z odolnej ocele, hrúbky 2 mm;
 • pogumované kolesá;
 • možnosť otočenia lopaty;
 • schopnosť rukoväte meniť výšku a sklon, prispôsobovať sa výške osoby;
 • prítomnosť vytrvalého rohu, vďaka ktorému lopata nenarazí do snehu.

Šírka lopaty tejto lopaty na kolesách je 0,7 metra, čo umožňuje odpratávanie snehu nielen z chodníkov, ale aj zo širších ulíc alebo dvorov. Celá konštrukcia váži asi 11 kg, čo vďaka gumeným kolieskam prakticky nie je cítiť.

"Buldozér"

Dizajn spoločnosti "Bulldozer" sa vyznačuje vyššou produktivitou, pretože lyžica tohto modelu je širšia - 80 cm. Osoba s absolútne ľubovoľnou fyzikou a úrovňou fyzickej zdatnosti bude schopná obsluhovať zariadenie na kolesách.

Model má svoje výhody:

 • škrabka nainštalovaná na vedre pomôže vyrovnať sa s ľadovou kôrkou a ochráni samotné vedro pred rozbitím;
 • celá konštrukcia je vyrobená z kovu, čo výrazne predlžuje jej životnosť a zvyšuje jej pevnosť;
 • čepeľ sa dá nastaviť zastavením v niekoľkých polohách (krajná pravá alebo ľavá poloha alebo vodorovná poloha);
 • rukoväť sa dá nastaviť aj výškovo aj naklonene.

Pozor! Je celkom možné vyrobiť snehovú frézu na kolesách urob si sám... K tomu budete potrebovať kovovú rúru alebo roh na rukoväť a rám, pár kolies zo starého vozíka alebo detského bicykla, oceľový plech alebo rúrku veľkého priemeru (asi 40 - 50 cm) na výrobu vedra.

Záver

Lopata na kolesách bude vynikajúcim pomocníkom pri odpratávaní snehu. Je to užitočné najmä tam, kde sú kruté zimy, často s snehovými víchricami a sneženiami, a je vhodná aj pre majiteľov veľkých prímestských oblastí. Práca s elektrickou lopatou je oveľa ľahšia a rýchlejšia ako s klasickou ručnou lopatou.

Komentáre (1)
 1. Ahoj! Kde si môžem kúpiť lopatu na snehový šnek alebo lopatu BULLDOZER

  12.02.2018 o 01:02
  Helena
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia