Nástroje na čistenie snehu

Silné sneženie vytvára dopravné zápchy a zapĺňa dvory a chodníky. Snehové frézy Sú schopní rýchlo vyčistiť cestu alebo veľké plochy a tam, kde nemôžu vstúpiť, je potrebné sneh a ľad odstrániť ručne. Pri vykonávaní tejto práce pomáha špeciálne vybavenie. V maloobchodných predajniach sa predáva najrôznejšie náradie na odhŕňanie snehu, ktoré sa dá ľahko vyrobiť vlastnými rukami.

Prehľad snehových fréz vyrobených vo výrobe

Vo vidieckych oblastiach sa sneh zvykne čistiť pomocou ručne vyrobeného náradia vlastnej výroby. Pre žiadneho majiteľa nebude ťažké zostaviť za hodinu lopatu z preglejky alebo škrabku z hliníkového plechu. Obyvatelia mesta nemajú kde vyrobiť zariadenie na odhŕňanie snehu, a tak si ľudia po neho idú do obchodu.

Najbežnejším nástrojom na odhŕňanie snehu z pruhov je Lopata... Takýto inventár je prezentovaný v širokej škále. Lopaty sa líšia tvarom, veľkosťou, materiálom výroby. Najbežnejšie náradie je s plastovou lopatkou. Tieto lopaty sú ľahké, odolné proti korózii a nepriľnú k mokrému snehu.

Dôležité! Hmotnosť plastovej lopaty sa pohybuje od 2 - 3 kg. Náradie je ľahké, pohodlné a neabsorbuje vlhkosť, ako je to v prípade domácich škrabiek na preglejky.

Produktívnejším nástrojom je škrabka. Na jeden prechod vyčistí široký pás snehu. Dizajn škrabky pripomína zmes škrabky a lopaty. Predná strana lopatky je chránená pred oderom oceľovým pásom. Na samotnej čepeli pracovného nástroja sú výstužné rebrá, ktoré však stále plnia úlohu lyží. Vďaka týmto bežcom sa škrabka ľahko rozbieha po snehu.

Ďalší model škrabky - škrabka - má priestranné vedro. Vysokostranný plastový naberač je ovládaný rukoväťou v tvare písmena U. Vymazať stopu vláčením len tlačiť pred seba. Sneh zhromaždený vo vnútri vedra sa vyloží na vybrané miesto.

Video ukazuje, ako pracovať s ťahom:

V predaji niekedy nájdete zariadenia na odpratávanie snehu pomerne zaujímavého a neobvyklého dizajnu. Jedným z takýchto nástrojov je zázračná lopata „Sno Wovel“. Vývoj zahraničných výrobcov je neobvyklý prítomnosťou veľkého kolesa na rukoväti lopata na sneh... Nástroj môže fungovať ako ručný bager. Vedro je tlačené dopredu pomocou dlhej rúčky. Vďaka kolesu sa ľahko pohybuje vpred a zhŕňa veľkú masu snehu. Vykládka lopaty na sneh sa vykonáva stlačením rukoväte nadol. Pri týchto činnostiach lyžica prudko stúpa a odhadzuje sneh ďaleko dopredu.

Dôležité! Výrobca urobil presné výpočty veľkosti a tvaru páky a taktiež mu poskytol pántový mechanizmus v blízkosti kolesa. Táto konštrukcia znížila zaťaženie chrbtových svalov o 80%.

Pokračovanie rozhovoru o lopaty na sneh, je tu ešte jeden šikovný nástroj, ktorému je potrebné venovať pozornosť. Charakteristickým znakom jeho dizajnu je prítomnosť nastavovacieho mechanizmu na rukoväti. Vďaka závesu sa stred rukoväte lopaty na super sneh dokáže otočiť. Osoba má možnosť vybrať si z existujúcich 16 pozícií najpohodlnejšieho usporiadania nástroja vo svojich rukách. Takýto vynález je drahý okolo 80 dolárov.

Vylepšené zariadenie na odpratávanie snehu a ľadu je škrabka na dvoch kolesách. Tento snehový pluh sa dá nazvať ručným buldozérom. Nástrojom je škrabka v tvare lopaty a čepele traktora.Je pripevnený k oceľovému rámu. V prípade potreby je možné nastaviť uhol čepele tak, aby sa sneh presunul nabok k plecu. Škrabka je poháňaná tlačením na pohyby obsluhy cez dlhú rukoväť.

Výroba ručných pluhov na buldozéry sa ustálila vo výrobe, ale nie je ťažké ich zostaviť svojpomocne. Z potrubia s veľkým priemerom je potrebné vyrezať iba polkruhový segment. Toto bude smetisko. Aby sa zabránilo poškriabaniu dlažobných dosiek, je možné zospodu skrutkovať mäkký nôž z hrubej gumy. Hotová lopata je pripevnená k rámu kolies detského kočíka, je nastavená rukoväť a snehový pluh je pripravený.

Video ukazuje ručný snehový pluh v akcii:

Dvojkolesovú manuálnu čepeľ sme už zakryli. Výrobcovia sa ale nezastavili nad dosiahnutým výsledkom a vyvinuli buldozér na štvorkolesový snehový pluh. Dizajn tohto noža sa líši iba v prípade prítomnosti ďalšieho dvojkolesia. V riadení je taký buldozér stabilnejší, ale menej manévrovateľný. Lopata je podobne vybavená otočným mechanizmom, ktorý umožňuje nastavenie požadovaného uhla.

Výhodou štvorkolesového buldozéra je jeho celoročné použitie. V zime je to vynikajúca snehová škrabka. V lete je čepeľ odstránená a telo je možné prispôsobiť rámu. Výsledkom je vynikajúci vozík na prepravu ťažkých nákladov.

Dôležité! V obchode nájdete štvorkolesový ručný buldozér pod menom Snow Bully. Stojí okolo 300 dolárov. Domáca snehová fréza podobného dizajnu bude stáť mnohokrát menej.

Video poskytuje prehľad štvorkolesového buldozéra so snehovým pluhom:

Nielen cesty a chodníky sú pokryté snehom. Hromadí sa vo veľkých čiapočkách na strechách domov. Lavína je nebezpečná pre ľudí prechádzajúcich v blízkosti budovy. Veľké zástavby môžu deformovať strechu a poškodiť strešnú krytinu. Jeho odstránenie pomáha špeciálna škrabka. Ak dokážete vyliezť na plochú strechu a odhadzovať sneh obyčajnou lopatou, tak so šikmou strechou je to čoraz ťažšie. Toto zohľadnili výrobcovia pri vývoji škrabky.

Najskôr bola snehová fréza vybavená teleskopickou rukoväťou. Škrabkou sa dá dosiahnuť na hrebeň strechy stojaci na zemi. Po druhé, namiesto tradičného vedra je na rukoväti pripevnený rám. Môže mať rôzne tvary, ale častejšie sa vyrába vo forme písmena „P“. Na spodnom prvku rámu je pripevnený dlhý pásik zo syntetickej tkaniny. Keď osoba zatlačí škrabku hore na strechu, rám odreže snehovú čiapku, ktorá sa náhodne zosunie cez pás látky a spadne na zem.

Dôležité! Škrabka na čistenie striech od snehu je špecifický nástroj, ktorý nie je možné prispôsobiť pre inú prácu.

Hromadný nános ľadu nemôžete odstrániť pomocou lopaty na sneh alebo škrabky. Tu je potrebný vážnejší nástroj. Remeselníci na tieto účely upravili čepeľ sekery. Zvislo je na ňu zvarená rukoväť z kovovej rúry. Silným výrastkom zasiahli široký ľadoborec. Prevažná časť ľadu je prasknutá a zvyšky sa jednoducho oškrabú a čepeľ sekacieho nástroja zatlačia smerom dole.

Podľa podobného princípu bol vyrobený továrenský nástroj „Snow Spear“. Tu je na kovovú širokú čepeľ pripevnená drevená rukoväť. Dizajn ľadoborca ​​je takmer rovnaký, iba v obchodnej verzii bude človeka stáť asi 22 dolárov.

Domáca rotačná snehová fréza

Z mechanických zariadení na odhŕňanie snehu vlastnými rukami je veľmi obľúbený rotačný snehový pluh. Jeho schéma je viditeľná na fotografii.

Konštrukcia snehovej frézy pozostáva z rámu, benzínového motora, dvojkolesia a samotného mechanizmu rotora.

Princíp činnosti mechanickej snehovej frézy je založený na zachytávaní snehu lopatkami rotora. V prípade, že sa zmieša so vzduchom a je vyhodený cez odbočnú hadicu do strany vo vzdialenosti až 8 m.

Existuje veľa továrenských zariadení na odhŕňanie snehu.Zložitejšie a produktívnejšie nástroje sú drahé. Ak starostlivo preštudujete ich dizajn, potom je možné takmer každý škrabák vyrobiť nezávisle. Nástroj na odhŕňanie snehu sa ukáže byť nie horším ako obchodný, ale bude stáť niekoľkonásobne lacnejšie.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia