Kosačky Makita

Je ťažké udržiavať veľký a krásny trávnik bez vybavenia. Na pomoc letným obyvateľom a pracovníkom verejných služieb ponúkajú výrobcovia vyžínače a ďalší podobný nástroj. Kosačka Makita má vysoké hodnotenie, ktoré sa etablovalo ako spoľahlivá a cenovo dostupná jednotka.

Zariadenie na kosenie trávnika

Pri rozhodovaní o kúpe kosačky je dôležité vziať do úvahy, že stroj je účinný iba na rovnom povrchu. Okrem toho bude kosiť iba trávu, a nie kríky a iný hustý porast. buriny... Jednotka sa pohybuje na kolesách, vďaka čomu je manévrovateľnosť v porovnaní s vyžínačom výrazne znížená. Kosačka na trávu je vhodná na kosenie rovnomerných trávnikov.

Dizajn všetkých kosačiek na trávu je takmer rovnaký a jednoduchý. Na ráme je namontovaný podvozok, korba, kosačka trávy a zachytávač trávy. Ak je náradie určené na mulčovanie, je vybavené odlišnou konštrukciou žacieho mechanizmu a namiesto lapača trávy je nainštalovaný rozmetač trávy.

Pozor! Výkonná samohybná kosačka môže byť vybavená sedadlom vodiča.

Hlavným srdcom stroja je motor. Môže to byť benzínový alebo elektrický. Podľa druhu pohybu sú kosačky rozdelené do dvoch typov:

  • Manuálne modely sa pohybujú na trávniku pred tlačením operátorom. Takéto autá zvyčajne jazdia na elektrický motor, existujú však aj benzínové náprotivky.
  • Samohybná kosačka sa sama posúva po trávniku. Obsluha musí riadiť iba v zákrutách. Väčšina benzínových modelov patrí do tejto kategórie.

Všetky kosačky sa líšia výkonom motora, usporiadaním nožov, kapacitou zachytávača trávy, šírkou kosenia a veľkosťou kolies. Čím produktívnejší je stroj, tým vyššie sú jeho náklady. Ceny za značku Makita sa pohybujú od 5 do 35 tisíc rubľov.

Dôležité! Náklady na elektrické kosačky sú oveľa nižšie ako u benzínových náprotivkov.

Kosačky Makita poháňané elektrickou energiou

Elektrickú kosačku Makita zvyčajne používajú súkromní majitelia letných chát a vidieckych domov. Stroj je schopný obslúžiť plochu až päť akrov. Ďalej by mal byť trávnik alebo trávnik prednostne umiestnený bližšie k domu. Takéto požiadavky sú odôvodnené prítomnosťou zásuvky na pripojenie k elektrickej sieti. Niekedy milovníci ekologických technológií vo veľkých priestoroch kladú elektrický kábel. V takom prípade sa zväčšuje dosah kosačky.

Šírka rezu nožov priamo súvisí s výkonom elektrického motora. Napokon, pokosenie veľa trávy si vyžaduje veľké úsilie. Jednotky s priľnavosťou od 30 do 40 cm sú schopné pracovať z elektromotora s výkonom 1,1 kW. Môžu byť zapojené do bežnej zásuvky. Kosačky na trávu s pracovným záberom viac ako 40 cm sú vybavené výkonnými motormi. Na ich pripojenie sa vytvorí samostatný riadok. Elektrické vedenie v domácnosti nemusí vydržať tento druh stresu.

Pozor! Z bezpečnostných dôvodov nerežte mokré trávy rosou alebo dažďom pomocou elektrického náradia. Počas prevádzky je potrebné neustále monitorovať kábel, aby neklesol pod nože.

Všetky modely elektrických kosačiek Makita majú nastavovací mechanizmus, ktorý umožňuje nastavenie výšky kosenia trávy.

Recenzia elektrických kosačiek Makita

Elektrické kosačky sú vybrané pre ich výkon. Poďme sa pozrieť na niekoľko populárnych modelov rôznych tried.

Ľahká kosačka ELM3311

Medzi kosačkami na trávu Makita triedy light je model ELM3311 veľmi obľúbený. Malá štvorkolesová jednotka vám pomôže udržiavať malý trávnik v blízkosti vášho domova. Tráva je kosená takmer bez hluku, takže auto nezobudí spiacich susedov ani skoro ráno.

Hmotnosť kosačky Makita je do 12 kg. Výrobcovi sa podarilo znížiť hmotnosť vďaka ľahkému polypropylénovému telu. Tento materiál je dosť silný, ale pri neopatrnom prístupe má tendenciu praskať. Kolesá kosačky sú tiež plastové. Dezén je navrhnutý tak, aby sa počas jazdy nepoškodila tráva. Elektrickú jednotku poháňa 1,1 kW motor. K dispozícii sú tri rôzne výšky kosenia a zachytávač mäkkej trávy s objemom 27 litrov. Náklady na ľahkú kosačku na trávu sú v rozmedzí 6 tisíc rubľov.

Elektrická kosačka Makita strednej triedy ELM3711

Zástupcom kosačiek strednej triedy Makita je model ELM3711. Jeho výkonové charakteristiky sú rovnaké ako u strojov ľahkej kategórie. Rovnaká účinnosť, tichý chod, pohodlné ovládanie. Rozdiel je vo výbave so silnejším elektromotorom - 1,3 kW. Zvyšuje sa výkon zariadenia, ktoré umožňuje kosiť starú burinu s hrubými stonkami. Šírka záberu noža je zväčšená a nízke ťažisko robí stroj stabilnejším pri jazde po nerovnom teréne.

Pozor! Údržba elektrickej kosačky na trávu sa vykonáva po úplnom odpojení napájania.

Výrobca vybavil kosačku Makita priestrannejším 35 litrovým zberačom trávy. Kôš je vybavený indikátorom naplnenia. Obsluha už nemusí počas práce neustále sledovať množstvo odpadu v zberači trávy. Pred elektromotorom je nainštalovaný ventilátor. Nútené chladenie vzduchom prispieva k predĺženiu doby prevádzky.

Podvozok je vyrobený takým spôsobom, že kolesá zapadajú do tela stroja. Vďaka tomu je možné kosiť trávu blízko plotu. Ďalším veľkým plusom je, že operátor má schopnosť nezávisle nastavovať výšku každého kolesa. Cena Makity je približne 8 tisíc rubľov.

Kosačky Makita poháňané benzínovým motorom

Benzínová kosačka Makita je mobilná, pretože nie je pripevnená k zásuvke. Automobil s vlastným pohonom sa považuje za profesionálny. Spravidla sa používa v komunálnych službách na kosenie trávy na veľkých plochách. Patria sem mestské námestia, trávniky, parky a iné podobné objekty.

Na doplnenie paliva do jednotky použite benzín AI92 alebo AI95. Benzínová kosačka je poháňaná dvojtaktným alebo štvortaktným motorom. Prvý typ motora vyžaduje manuálnu prípravu paliva. Skladá sa z pomerov oleja a benzínu odporúčaných výrobcom. U kosačiek so štvortaktným motorom sa olej a benzín plnia osobitne.

Benzínová kosačka na trávu má vlastný pohon a vyžaduje kontrolu výkonu operátora. S druhou možnosťou je ťažšie pracovať, pretože jednotka musí byť neustále tlačená rukou. Samohybná kosačka si jazdí sama po trávniku. Obsluha vedie rukoväť iba v smere jazdy.

Prehľad modelu PLM 4621

Model s vlastným pohonom je vybavený štvortaktným motorom 2,3 kW od výrobcu Briggs & Stratton. Kombinovaný zberač trávy je určený pre objem až 40 litrov. Veľkým plusom je oceľové telo kosačky, odolné voči mechanickému namáhaniu. Makita váži najviac 32,5 kg. Na ovládacej rukoväti je nainštalovaný špeciálny snímač sily. Ak operátor počas prevádzky uvoľní rukoväť, stroj sa okamžite zastaví. Pre samohybnú kosačku na trávu slúži takýto senzor ako záruka bezpečnej prevádzky.

Benzínový model PLM 4621 ponúka nasledujúce výhody:

  • nezávislosť od pripojenia k sieti eliminuje obmedzenie prevádzkového polomeru jednotky;
  • výkonný motor s núteným chladením vzduchom je schopný pracovať dlho bez prerušenia;
  • puzdro z nehrdzavejúcej ocele je odolné proti korózii a nárazom, čo slúži ako spoľahlivá ochrana motora, ako aj iných pracovných jednotiek;
  • benzínovú jednotku je možné používať aj v daždi, pretože motor je chránený pred vlhkosťou a navyše neexistuje možnosť úrazu elektrickým prúdom.

Z hľadiska funkčnosti je benzínový model PLM 4621 určený na kosenie tvrdej vegetácie na ploche až 30 akrov. K dispozícii je režim mulčovania. Pohon zadných kolies zlepšuje kontrolu stroja počas prevádzky. Výška kosenia trávy je nastaviteľná v štyroch krokoch - od 20 do 50 mm.

Video poskytuje prehľad modelu Makita PLM 4621:

Záver

Zostava spoločnosti Makita je veľmi rozsiahla. Každý spotrebiteľ si môže zvoliť techniku ​​s požadovanými vlastnosťami.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia