Kosačka na trávu Bosch

Ak chcete vytvoriť terénne úpravy a len udržiavať poriadok a krásu v súkromnom dome, potrebujete náradie, napríklad kosačku na trávu. V súčasnosti môže sortiment poľnohospodárskych strojov zmiasť každého majiteľa - výber je taký široký a rozmanitý.

V tomto článku sa budeme venovať kosačke svetoznámej spoločnosti Bosch, popíšeme niekoľko jej úprav a uvedieme zoznam výhod a nevýhod populárneho modelu Rotak.

Kosačka na trávu Bosch

Čo je to kosačka Bosch

Najslávnejší model nemeckých automobilov, Rotak, má niekoľko odrôd, ktoré sa zase delia na:

 • elektricky poháňané kosačky na trávu;
 • batériové zariadenia.

Tento článok sa zameria na elektricky poháňané kosačky na trávu, sú lacnejšie a sú medzi kupujúcimi veľmi žiadané.

Pozor! Pohodlnejšie sa používa kosačka na trávu Bosch s lítium-iónovou batériou, ktorá nemá za sebou elektrický kábel. Batériu je však potrebné pravidelne nabíjať a hmotnosť týchto strojov je vyššia ako hmotnosť elektrických strojov.

Kosačka na trávu Bosch

Na rozdiel od benzínových kosačiek na trávu elektrická jednotka nepoškodzuje atmosféru, čo je obzvlášť dôležité v mestskom prostredí.

Úpravy kosačky na trávu Bosch Rotak

Kosačka na trávu Bosch Rotak

Variácia nástroja s názvom Rotak má niekoľko modifikácií:

Rotak 32

Najobľúbenejší model medzi letnými obyvateľmi a obyvateľmi mesta. Tento stroj sa vyznačuje nízkou hmotnosťou - 6,5 kg, čo výrazne uľahčuje jeho prevádzku. Ako nástroj môže pracovať nielen vysoký muž, ale aj krehká žena, tínedžer alebo starší človek. Šírka kosenia je 32 cm, je možné nastaviť výšku kosenia - od 2 do 6 cm. Výkon motora je 1 200 W a objem kosacej komory je 31 litrov. S týmto strojom nemôžete kosiť veľkú plochu, ale výkon kosačky na trávu je dostatočný pre oblasť okolo malého domu - maximálna spracovateľská plocha je 300 m².

Rotak 34

Tento model sa od predchádzajúceho trochu líši. Stroj má jedinečné vodidlá, ktorých vzdialenosť je väčšia ako vzdialenosť medzi kolesami. Takto môžete zväčšiť šírku rezu a spresniť líniu rezu. Výkon motora tohto modelu je 1300 W, maximálna spracovateľská plocha je 400 m².

Rotak 40

Vyznačuje sa veľkými rozmermi, výkonom 1 600 W a ergonomickou nastaviteľnou rukoväťou. Kosačka na trávu váži do 13 kg a dá sa ľahko zdvihnúť aj jednou rukou. Objem žacej komory je 50 litrov, čo výrazne urýchľuje proces kosenia trávnika. Šírka pásu bude 40 cm, výška trávnika sa dá znížiť na úroveň 2 až 7 cm.

Rotak 43

S týmto modelom už môžete kosiť divú trávu resp buriny okolo domu. Výkon motora je 1 800 W, pracuje pri vysokých otáčkach, je chránený pred preťažením a prehriatím. Presnosť kosačky na trávu je úžasná - stroj umožňuje kosenie trávy tesne pri stenách alebo k plotu, línia je dokonale rovná. Najnovší model bol vylepšený - dokáže kosiť aj vysokú alebo vlhkú trávu, motor je chránený pred vniknutím vlhkosti.

Dôležité! Po použití na vlhkej tráve ho nezabudnite osušiť na slnku. V opačnom prípade môže vlhkosť poškodiť nože a motor.

Výhody elektrických kosačiek na trávu

Elektrická kosačka na trávu má jednu významnú nevýhodu - napájací kábel. Nie je príliš pohodlné pracovať s kosačkou, keď sa za ňou ťahá živý kábel.

Toto je ale jediná nevýhoda elektrických kosačiek na trávu.V opačnom prípade používatelia iba kontrolujú výhody takýchto modelov:

 • nízka hladina hluku;
 • nedostatok vibrácií;
 • šetrnosť k životnému prostrediu (bez výfuku jedovatých plynov);
 • nízka hmotnosť;
 • mobilita;
 • dostatočne vysoký výkon a výkon;
 • jednoduché použitie (stroj nemusí byť naplnený palivom, stačí ho zapojiť do zásuvky);
 • ziskovosť (spotreba elektriny počas kosenia miesta bude majiteľa stáť oveľa lacnejšie ako benzín);
 • nevyžadujú údržbu;
 • presnosť práce.

Ak si vyberáte kosačku sami, musíte dať prednosť známym výrobným spoločnostiam, medzi ktoré patrí nemecký koncern Bosch. Kosačky na trávu Rotak sú optimálnym nástrojom na malú plochu v meste alebo na upravenú letnú chatu.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia