Benzínová kosačka na trávu Champion lm4627, lm5345bs, lm5131

Pohodlnejšie je kosiť zelenú vegetáciu na veľkých trávnikoch a trávnikoch pomocou kosačky na trávu. Je dobré, keď je takáto technika poháňaná sama. Nemusí sa ťahať pozdĺž celého stanovišťa, ale stačí ho iba riadiť okolo zákrut. Medzi mnohými modelmi je medzi kupcami dopyt po benzínovej kosačke na trávu Champion, ktorú teraz zvážime.

Pozitívne a negatívne vlastnosti kosačiek Champion

Kosačka Champion sa vyrába v čínsko-americkom závode. Montáž zariadení sa vykonáva na Taiwane. O kvalite jednotky sa dá presvedčiť podľa náhradných dielov. Mnoho komponentov vyrába známa značka Husqvarna. Benzínové kosačky Champion sú vybavené štvortaktným motorom. Všetky modely sa vyznačujú rýchlym chodom, nízkou hmotnosťou a veľkým polomerom kolies. Kosačky sa ľahko pohybujú po rovnom povrchu a po úzkych chodníkoch. Väčšina benzínových modelov Champion sú vozidlá s vlastným pohonom, pri ktorých človek po práci pociťuje minimálnu únavu.

Pozrime sa na výhody benzínovej samohybnej kosačky Champion:

  • Za vysokú priechodnosť terénom stojí silný a odolný motor, ako aj dobrý rázvor. Veľkým plusom benzínových kosačiek na trávnik je mobilita a dobrá manévrovateľnosť.
  • Kolesá majú ložiská. Toto umožňuje stroju ľahký pohyb po trávniku.
  • Viacstupňové nastavenie kosenia je veľmi výhodné, keď potrebujete kosiť trávu v rôznych výškach.
  • Sklopné rukoväte je možné nastaviť v dvoch polohách, čo zvyšuje komfort kosačky.
  • Primer poskytuje okamžité naštartovanie motora.
  • Plastový zachytávač trávy sa dá ľahko vyčistiť od trávy a možno ho umyť.
Dôležité! Samohybné kosačky Champion môžu mať funkciu mulčovania a odrezávanie vegetácie je možné usporiadať do strany a dozadu.

Z nedostatkov stojí za zmienku ťažký pohyb po nerovnom teréne. Šampóny na trávu Champion nemajú rady hrbole. V takýchto oblastiach sa spolu s trávou chytia nožom o zem. Pokiaľ ide o vzduchový filter, vyžaduje to tiež vylepšenie, pretože výstup je nepríjemne umiestnený v spodnej časti. Skutočnosť, že kolesá kosačky na trávu na ložiskách sú nepochybne veľkým plusom, ale samotné disky sú plastové, nie gumové. To je už teraz obrovská nevýhoda. Nárazové disky majú tendenciu prasknúť a v zákrutách vedie plastový chránič proti pošmyknutiu kolies.

Vlastnosti zariadenia a činnosť benzínových kosačiek Champion

Dizajn všetkých benzínových kosačiek na trávu je tradične rovnaký. Šampión má pevný kovový rám. Leží na plastovom dvojkolesí. Priemer kolies je u každého modelu iný. Telo kosačiek je vyrobené z plastu a je pripevnené zhora k rámu. Vpredu je inštalovaný štvortaktný jednovalcový motor s núteným chladením vzduchom. Motor sa štartuje pomocou spätného rázového štartéra.

Modely s vlastným pohonom majú pohon zadných kolies. Stroj sa pohybuje sebavedome po teréne bez ďalšieho úsilia operátora. Rukoväť je vyrobená z kovovej trubice. Na ňu sa nanesie polyuretánová vrstva. Zakrivený tvar rukoväte zvyšuje jednoduchosť použitia kosačky. Na hriadeli motora pod pod krytom je namontovaný nôž. Ostré zaostrenie okraja umožňuje čepeli kosiť trávu čo najhladšie.

Počas kosenia je vegetácia spolu s malými odpadmi poháňaná prúdením vzduchu do zberača trávy. Možné bočné vyhadzovanie trávy.Na tento účel výrobca poskytol výstupný žľab vpravo. Pri mulčovaní sa vegetácia znovu postrúha. Výška kosenia sa nastavuje pomocou páky. Nachádza sa nad kolesami.

Dôležité! Košík na zber trávy môže byť tuhý a mäkký vo forme tašky.

Recenzia populárnych samohybných kosačiek Champion

Sortiment benzínových kosačiek na trávu Champion je veľký. Poďme sa pozrieť na najpredávanejšie autá.

LM 4627

Začnime našu recenziu benzínovou kosačkou na trávu Champion lm4627, ktorá sa vyznačuje piatimi krokmi nastavenia kosenia trávy. Vegetácia sa zhromažďuje v mäkkom vrecku s objemom 60 litrov. Stroj poháňa motor s výkonom 2,6 kW. Na tankovanie je k dispozícii nádrž s objemom 1 liter. Šírka trávy s nožom je 46 cm. Päťstupňový regulátor umožňuje nastavenie výšky kosenia v rozmedzí 2,5–7,5 cm. Model lm4627 váži asi 32 kg.

LM 5131

Model Champion lm5131 sa vyznačuje dobrou priechodnosťou na trávniku. Sedemstupňový regulátor umožňuje nastaviť výšku rezu vegetácie od 2,5 do 7,5 cm, zatiaľ čo šírka noža je 51 cm.Kôš na mäkkú trávu je pomerne priestranný, pretože je určený pre 60 litrov. Kosačka Champion lm5131 je vybavená motorom s výkonom 3 kW. Kosačka bez zberača trávy váži 34 kg.

LM 5345BS

Samohybný stroj Champion lm5345bs má podobne sedemstupňové nastavenie výšky kosenia, ktoré sa vyznačuje rozsahom od 1,88 do 7,62 cm Zber pokosenej vegetácie prebieha vo veľkom lapači trávy s objemom 70 litrov. Model lm5345bs má funkciu mulčovania. Kosačka je vybavená motorom s výkonom 4,4 kW. Na doplnenie paliva je k dispozícii 1,25 litrová palivová nádrž. Pracovná šírka je 53 cm.

Video ukazuje model CHAMPION LM4626 s vlastným pohonom:

Záver

Benzínové kosačky Champion nie sú predražené. Takého asistenta si môže kúpiť takmer každý majiteľ veľkej prímestskej oblasti.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia