Zázračná lopata Tornádo

ZO zázračná lopata Nie je veľa ľudí známych, ale medzi zanietenými záhradníkmi je dopyt. Nástroj sa skladá z dvoch častí vidlice. Pohyblivý segment počas prevádzky zdvihne zeminu zubami a uvoľní ju proti čapom nepohyblivej časti. Teraz sa pozrieme na to, ako vyzerá nádherná lopata Tornado, ako aj na ručný kultivátor od tejto spoločnosti.

Zoznámenie sa s prístrojom

Ak už niekto má doma zázračnú lopatu Krtka alebo Oráč, potom môžete vidieť, že dizajn Tornáda sa prakticky nelíši. Spoločnosť vyrába veľa rôznych nástrojov pre prácu v domácnosti. Lopata a ručný kultivátor sú určené na kyprenie pôdy, ako aj na odstraňovanie koreňov buriny.

Lopata Tornado znižuje úsilie potrebné na vykopanie pôdy 10-krát. V tomto ohľade dochádza k menšiemu napätiu vo svaloch dolnej časti chrbta. To sa dosiahne vďaka skutočnosti, že pri zdvíhaní zeme musí byť sila smerovaná nadol, a nie nahor, ako je to v prípade bajonetovej lopaty. Tento nástroj už dávno ocenili starší ľudia a teraz sa stal populárnym medzi mladšou generáciou záhradníkov a záhradníkov.

Zázračný nástroj Tornado vám umožní uvoľniť aj tvrdú alebo suchú pôdu do hĺbky 23 cm.Jedným priechodom získate hotové lôžko široké asi 50 cm, ale nie viac. Takéto výsledky sú dôsledkom obmedzenia pracovnej časti lopaty. Ak potrebujete posteľ väčšej šírky alebo kopáte záhradu, potom cez rozrývač prejde požadovaný počet pásov.

Okrem toho, že vidlička kyprí, vytiahne na povrch korene buriny. Zuby ich navyše nesekajú na kúsky, ale sú odstránené celé, čo zabraňuje ďalšiemu množeniu vegetácie v záhrade.

Dôležité! Panenskú pôdu môžete uvoľniť lopatou Tornado za predpokladu, že nie je porastená pšeničnou trávou.

Zázračný nástroj Tornado sa skladá z troch hlavných častí: pracovné vidlice, stacionárny rám s vidlami, zadné a predné zarážky a rukoväť. Nástroj sa dá ľahko rozobrať a zložiť. Lopata je po rozobraní kompaktná. Môžete si ho vziať so sebou do dače v taške. V prípade poruchy si môžete kúpiť náhradný diel v servisnom stredisku alebo si ho vyrobiť sami.

Prevádzka zázračnej lopaty Tornado

Používanie lopaty Tornado nevyžaduje veľa skúseností. Hlavnou pracovnou jednotkou je oceľový rám s pohyblivými vidlami. Zuby oboch prvkov sú umiestnené oproti sebe. Keď sa čapy protiľahlých vidlíc zbiehajú, zemina na nich sa rozdrví na malé kúsky.

Musíte začať kopať pôdu lopatou s vertikálnou inštaláciou rezu. V tejto polohe zapadajú zuby pracovnej vidlice do zeme. Ak to chcete urobiť, samozrejme im treba pomôcť stláčaním nohy, kým sa tyč zadného dorazu nedotkne zeme. Ďalej zostáva potiahnuť rukoväť smerom k sebe a postupne tlačiť nadol. Pracovné vidlice, spočívajúce na zadnom doraze, pôjdu hore, zdvihnú zemnú vrstvu a zničia ju proti protipólom na nehybnom ráme. Potom sa lopata presunie späť do novej oblasti a akcie sa opakujú.

Dôležité! Je potrebné vykopať zem lopatou Tornado, ktorá sa pohybuje dozadu pozdĺž miesta, to znamená chrbtom dopredu.

Lekári o zázračnej lopatke

Lopata Tornádo si medzi obyvateľmi leta dlho získala obľubu. Je zaujímavé, že veľa lekárov hovorí o tomto nástroji aj pozitívne. Pamätajte, ako sa kopanie deje s bajonetovou lopatou. Okrem úsilia nôh je veľké zaťaženie kladené na chrbticu a bedrový kĺb. To je zvlášť neprijateľné pre ľudí, ktorí majú skoliózu a iné podobné choroby. Zázračná lopata nevyžaduje, aby sa človek sklonil k zemi a zdvihol pôdu, aby ju mohol prevrátiť.Postačí iba sklopiť rukoväť smerom k sebe, zatiaľ čo chrbát zostáva vo vodorovnej polohe.

Vo videu lekári hovoria o zázračnej lopatke:

Prečo stojí za to zmeniť bajonetovú lopatu na Tornado

A teraz sa ako zhrnutie pozrieme na to, prečo je potrebné zmeniť bajonetový prístroj na Tornado:

  • rýchlosť uvoľňovania pôdy sa zvyšuje na 2 akre za 1 hodinu;
  • práca ako nástroj je v právomoci starších ľudí, žien a dospievajúcich;
  • továrenský trhací stroj je dosť ľahký, a preto je ľahké ho prenášať po záhrade;
  • vidlička účinne odstraňuje korene buriny bez toho, aby ich rozrezala na kúsky;
  • rozrývač môže pracovať na ťažko dostupných miestach.

Existuje oveľa viac výhod, ale je potrebné vziať do úvahy hlavnú výhodu Tornada oproti bajonetovej lopate: rozrývač znižuje zaťaženie chrbtice 10-krát a uľahčuje prácu na záhrade.

Kultivátor Tornado

Okrem zázračnej lopaty vyrába firma Tornado aj pomerne zaujímavý kultivátor - ručný kultivátor. Skladá sa z centrálnej tyče. Na jednom konci má rukoväť v tvare T a na druhom ostré zuby proti smeru hodinových ručičiek. Všetky prvky sú zoskrutkované.

Kultivátor je určený na kyprenie pôdy do hĺbky 20 cm. S náradím je vhodné pracovať okolo stromov, pod konármi kríkov a môžete dokonca vykopať jamy na výsadbu rastlín. Špirálovo zabalené zuby dokonale vytrhávajú korene buriny zo zeme. Obyvatelia leta upravili kultivátor tak, aby prevzdušňoval trávnik, zbieral suché lístie a trávu.

Dĺžku kultivátora Tornado je možné prispôsobiť výške pracovníka. Na to výrobca vymyslel zariadenie pre nastaviteľnú stredovú tyč. Rúrka má sériu otvorov. Musíte len jednu z nich zobrať a zafixovať činku.

Pred začatím práce je kultivátor položený svojimi hrotmi na zem. Ďalej je rukoväť naklonená doľava, po ktorej sa vykoná rotačný pohyb v smere hodinových ručičiek. Ostré zuby sa ľahko ponoria do pôdy, uvoľnia ju a navinú trávne korene. Bez otočenia rukoväti dozadu sa kultivátor vyberie zo zeme a potom sa presunie na nové miesto, kde sa proces opäť opakuje.

Ohlasy

Teraz je čas prečítať si recenzie ľudí, ktorí s takýmito rozrývačmi pracujú už dlhší čas.

Tatyana Nikolaevna, 57 rokov
Mojím prvým nákupom bola zázračná lopata Tornado. Vynález splnil všetky moje očakávania, aj keď stále cítim únavu. Kultivátor som kúpil až minulý rok. Je pre nich pohodlnejšie kypriť pôdu v záhrade okolo ovocných stromov.
Vladimír, letný obyvateľ, s. Revyakino
Všetko moje záhradné náradie je od výrobcu Tornado. Zázračná lopata mi akosi nevyhovovala. Ale vždy, keď potrebujem uvoľniť pôdu na záhonoch alebo v záhrade pod stromami, beriem so sebou ručný kultivátor. Tento rok na jar som sa dokonca pokúsil posúvať otvory na výsadbu jahôd. Dopadlo to výborne.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia