Zázračná lopata na sneh so šnekom

Odstráňte sneh ako obvykle lopata tvrdé a dlhé. Takýto nástroj je možné použiť na malej ploche. Na čistenie veľkých plôch sa používajú mechanizované zariadenia na odhŕňanie snehu. Povedzme, že ak použijete lopatu so šnekom na odpratávanie snehu, potom je možné prácu vykonať niekoľkonásobne rýchlejšie a s nižšími nákladmi na pracovnú silu.

Odrody lopatiek na skrutky

Napriek širokej škále lopatiek so šnekom majú tieto nástroje mechanizmus podobný konštrukcii a princípu činnosti - šnek. Je to on, kto je zodpovedný za zachytenie, mletie a odhadzovanie snehu. Ak vezmeme do úvahy tento nástroj na odpratávanie snehu všeobecne, potom je lopatka šneku na odpratávanie snehu:

 • Jednostupňový model má iba jeden šnek ako pracovný mechanizmus s kruhovými nožmi skrútenými do špirály. Počas otáčania bubna lopatky zachytávajú sneh, drvia ho a napájajú na lopatky, ktoré tlačia snehovú hmotu cez výstupné puzdro.
 • Dvojstupňový model má podobnú konštrukciu, iba pred vyvrhnutím snehu prechádza sneh mechanizmom rotora. Rotujúce obežné koleso stratí lopatkami hmotu a prúdom vzduchu ju vytláča cez výstupné puzdro.

Podľa typu pohonu je lopatka šneku:

 • Funkčnosť ručného nástroja pripomína škrabku na čepele, iba sneh vo vnútri jeho tela je brúsený šnekom. Pohon je tu fyzickou silou obsluhy. Muž jednoducho tlačí lopatu pred seba.
 • Mechanický nástroj je poháňaný motorom. Môže to byť navyše elektrický alebo spaľovací motor. Mechanická lopata nemusí byť vybavená motorom, ale slúži ako záves pre ručne vedený traktor alebo malotraktor. V takom prípade je pohon závitovky spojený s motorom hnacej jednotky. Dosah vrhania snehu v motorovej lopate môže dosiahnuť 15 m. Ručné náradie také parametre nemá. Sneh jednoducho odsunie nabok. Mechanické šnekové lopaty sa líšia v type pohybu:
 • Náradie bez vlastného pohonu má zvyčajne namiesto kolies lyže. Vychádza z tlačného úsilia človeka. Motor je zodpovedný iba za otáčanie šneku.
 • Nástroje s vlastným pohonom sú k dispozícii na kolesách a pásových dráhach. Takéto stroje sa pohybujú samy a človek ovláda iba rukoväť.

Napriek významným rozdielom v dizajne je princíp činnosti akejkoľvek šnekovej lopaty rovnaký.

Keď sa snehová fréza začne hýbať, bez ohľadu na typ pohonu, rotujúci šnek chytí sneh a potom ho cez rukáv odhodí z cesty. Vzdialenosť prehozu závisí od rýchlosti pracovného mechanizmu. Obsluha nastavuje smer vrhania pomocou otočného priezoru.

Dôležité! Zmena uhla vrchlíka ovplyvňuje vrhaciu vzdialenosť snehu.

Zázračná lopata Auger FORTE QI-JY-50

Obyčajná lopata dokáže vyčistiť malú oblasť snehu, ale napriek tomu je tento proces namáhavý. Hmota zachytená vedrom sa musí zdvihnúť pred vami, aby sa odhodila nabok. Veľké zaťaženie z takejto práce ide do rúk a chrbta. Navrhnuté ručne zázračná lopata je mechanický nástroj na odpratávanie snehu. Charakteristickým znakom jeho konštrukcie je šnek nainštalovaný vo vnútri skládky.

Model FORTE QI-JY-50 je dôstojným zástupcom tohto nástroja. Samotná čepeľ je vyrobená z odolného plastu. Šírka záberu - 60 cm. Šnek je pripevnený k čepeli. Začína sa to krútiť, keď človek pred sebou tlačí lopatu. V tejto dobe špirálovité čepele chytia sneh a odhodia ho nabok. Vďaka šneku vynakladá človek na tlačenie lopaty menšie úsilie.Tým sa zníži zaťaženie chrbtice.

Poradenstvo! Ručná zázračná lopata je účinná pri odstraňovaní čerstvo napadaného snehu. Ak ho nie je veľa, potom sa z práce na čerstvom vzduchu stane ľahká rozcvička.

Bežne sa dajú rozlíšiť dva typy snehovej pokrývky, s ktorými si poradí zázrak lopaty:

 • Vonku je mrazivo a zem je pokrytá nadýchaným snehom až do hrúbky 15 cm. Nie je lepšie počasie na prácu s ručným náradím. Lopata sa bude ľahko pohybovať po povrchu zeme a šnek chytí celú hrúbku krytu. Pri práci musíte nájsť správny uhol sklonu nástroja voči zemi. Šnek sa nesmie dotýkať zeme, inak zabrzdí.
 • Snehová pokrývka bola zabalená a v noci dorástla až do 30 cm. Lopata si s takouto vrstvou neporadí. Šnek jednoducho zapadne do snehu a nebude sa otáčať. Iba silný človek môže fyzicky pohnúť takou hrúbkou. Starší ľudia alebo tínedžeri túto prácu nezvládnu.

Z druhej situácie však existuje východisko. Remeselníci sa naučili upgradovať lopatu FORTE QI-JY-50. Za týmto účelom je pred šnekom vo výške 15 cm pripevnený ďalší nôž. Keď človek začne tlačiť na tento kombinovaný nástroj, predná škrabka odškrabuje hornú vrstvu snehu. Lopata nasledujúca zázrak ľahko zachytí zvyšný 15 cm hrubý kryt.

Vlastnoručne vyrobená mechanická lopatka so šnekom

Továrenské snehové frézy sú dosť drahé, takže veľa remeselníkov vyrába mechanické lopaty sami. Motor je možné používať na elektrický prúd, je však nepríjemné ho pripájať k zásuvke. Kábel je navyše neustále zamotaný pod nohami. Nájdite najlepší vzduchom chladený benzínový motor. Motor z ručne vedeného traktora je perfektný.

Výroba mechanickej lopaty sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • Musíte nájsť hriadeľ pre závitovku. Vystačí si s obyčajnou kovovou rúrkou s hrúbkou 20 mm. Na okrajoch sú zvarené čapy, na ktoré sú namontované ložiská uzavretého typu č. 305. Okamžite sa musíte rozhodnúť pre typ pohonu. Ak ide o remeňový pohon, potom je na jeden z čapov umiestnená kladka. Na reťazový prevod použite reťazové koleso z mopedu alebo bicykla. V strede rúry sú zvárané dva oceľové plechy s rozmermi 12x27 cm. Budú hrať rolu lopatiek. Kruhové nože je možné rezať z dopravných pásov alebo automobilových pneumatík. Budete potrebovať štyri krúžky s priemerom 28 cm, ktoré sú pripevnené k hriadeľu otáčaním smerom k čepeliam.

  Dobré kruhové nože sú vyrobené z ocele. Ak na nich odrežete zubatú hranu, šnek ľahko zaberie sneh s ľadovou kôrou.
 • Rám mechanickej lopaty je zvarený z rohov. Môžete použiť skrutkové spojenie. Na ráme sú prepojky, ktoré budú slúžiť ako úchyt pre motor.
 • Vedro je ohnuté z oceľového plechu širokého 50 cm. Pretože priemer nožov je 28 cm, malo by mať polkruhové telo vo vnútri výšku 30 cm. Bočné steny z hrubej preglejky sú pripevnené nitmi alebo skrutkami. Druhá možnosť je lepšia kvôli možnosti demontovať vedro, ak je to potrebné. V strede bočných stien sú vyrezané otvory, tu sú skrutkované náboje pre ložiská. Z vrcholu vedra sa pomocou skladačky vyreže otvor s priemerom 160 mm. Mal by byť umiestnený v strede tela, tesne nad lopatkami. K otvoru je pripevnená pozinkovaná odbočná rúrka. Nasadí sa na ňu návlek na odhadzovanie snehu.
 • Pred zostavením všetkých komponentov mechanickej lopaty musíte pohon dokončiť. Ak je na hriadeli slimáka umiestnená hviezdička, potom musí byť vývodový hriadeľ motora vybavený podobnou časťou. To isté sa deje v prípade použitia kladiek.
 • Montáž lopaty začína inštaláciou šneku do vedra. Za týmto účelom je hriadeľ s ložiskami vložený do nábojov pripevnených k bočným prvkom krytu. Hotové vedro so šnekom je priskrutkované k prednej časti rámu. Na výstupné potrubie sa umiestni pozinkované alebo PVC potrubie so štítom.
 • Motor na ráme je umiestnený tak, aby sa zachovalo vyrovnanie hnacích remeníc alebo ozubených kolies. Úchyty motora musia byť na ráme pohyblivé.To umožní optimálne napnutie pásu alebo reťaze.
 • Podvozkom môžu byť kolesá alebo lyže. Prvú možnosť je rozumné použiť pre vozidlo s vlastným pohonom. V takom prípade sa od motora bude vyžadovať ďalší pohon dvojkolesia. Je ľahšie nasadiť auto bez vlastného pohonu na drevené lyžiny. Lyže sa budú ľahšie kráčať v snehu a neprepadnú vo veľkom snehovom záveji.

Po namontovaní všetkých komponentov lopaty zostáva len pripevniť ovládaciu rukoväť. Je vyrobená z rúry s hrúbkou 15–20 mm. Poskytujú akúkoľvek formu vhodnú pre operátora. Zvyčajne sa podobá na písmeno „P“ alebo „T“.

Video ukazuje domácu snehovú frézu:

Motor mechanickej lopaty sa naštartuje po kontrole všetkých komponentov. Šnek sa musí vo vnútri vedra voľne voľne otáčať a nože sa nesmú zachytávať o jeho steny. Po skúške je kvôli lepšej vlastnej bezpečnosti vhodné pohonné jednotky zakryť krytom.

Rýchlosť odpratávania snehu lopatou šneku je vysoká. Pre človeka sa takáto práca stane užitočnejšou zábavou na čerstvom vzduchu ako namáhavou činnosťou.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia