Stimovit

Stimovit pre včely podľa pokynov na použitie nie je droga. Biologicky aktívna prísada sa používa ako krycí obväz, aby sa zabránilo šíreniu infekčných chorôb v rodine včiel.

Aplikácia vo včelárstve

Včely, ako každý predstaviteľ zvieracieho sveta, trpia vírusovými chorobami. Škodlivé nečistoty vo vzduchu a hnojivá používané ľuďmi nepriaznivo ovplyvňujú zdravie tohto užitočného hmyzu. Stimovit zvyšuje odolnosť včiel voči negatívnym faktorom prostredia.

Nedostatok bielkovinovej potravy (včelí chlieb, med) spôsobuje u hmyzu bielkovinovú dystrofiu, ktorá vedie k oslabeniu jedincov a vedie k neefektívnosti včelárstva.

Zloženie, forma uvoľnenia

Sivastý alebo hnedastý prášok Stimovit má dosť silnú cesnakovú arómu. Komplex vitamínov v prípravku je dokonale vyvážený. Aminokyseliny a minerály obohacujú stravu včiel.

40 g balenie je určené na 8 ošetrení. Perga (peľ) sa brala ako hlavná zložka Stimovit pre včely. Cesnakový extrakt sa používa ako antibakteriálne a antimikrobiálne činidlo. Glukóza stimuluje životné funkcie hmyzu.

Farmakologické vlastnosti

Stimovit sa používa ako prísada do krmív pre včely. Liečivo zlepšuje ochranné funkcie tela hmyzu a pomáha bojovať proti infekcii vírusového alebo invazívneho pôvodu.

Včelári používajú Stimovit na liečbu a prevenciu chorôb:

  • Vírus kašmír;
  • vírus plodu vaku;
  • chronická alebo akútna paralýza krídla;
  • cytobakterióza;
  • čierny materský lúh.

Vďaka obsahu vitamínov pôsobí Stimovit ako stimulačný prostriedok pre včely. Aktivita hmyzu sa zvyšuje. Rast včelstiev je rýchlejší a zvyšuje sa kvalita produktu.

Nástroj sa používa na prevenciu oslabenia včelstiev v období nedostatočného hromadenia včelieho chleba.

Stimovit: návod na použitie

Liek sa odporúča používať dvakrát za sezónu v období rastu rodiny s nedostatkom prirodzenej potravy koncom jari a začiatkom jesene. Optimálny čas na prvé kŕmenie je od apríla do mája a od augusta do septembra - druhýkrát.

Na kŕmenie včiel by sa mal Stimovit pridať do cukrového sirupu. Prášok sa rozpúšťa pri teplote 30 až 45 ° C oC. Preto by sa sirup mal uviesť do odporúčaného stavu.

Dávkovanie, aplikačné pravidlá

Na zlepšenie kvality kŕmenia včiel pridajte do sirupu 5 g prášku Stimovit na každý pol litra sladkej tekutiny.

Dôležité! Kŕmny sirup sa pripravuje v pomere 50:50. Uistite sa, že ste ju naliali do podávača teplú.

Na jarné kŕmenie sa zmes naleje do horných podávačov v množstve 500 g na rodinu. Odborníci odporúčajú kŕmiť včely trikrát v intervaloch nie dlhších ako 3 dni.

Jesenné kŕmenie sa vykonáva po načerpaní medu. Objem sirupu obohateného o Stimovit pre rodinu včiel je až 2 litre.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie, obmedzenia používania

Vzhľadom na prírodný pôvod zložiek Stimovitu nemá liek žiadne kontraindikácie.

Experimenty vykonané špecialistami neodhalili pri užívaní doplnku žiadne vedľajšie účinky.

U oslabených rodín by sa malo kŕmenie uskutočňovať v znížených dávkach.

Čas použiteľnosti a skladovacie podmienky

Stimovit sa uchováva na tmavom mieste mimo zdrojov tepla.

Čas použiteľnosti pre hermeticky uzavreté obaly je 24 mesiacov od dátumu vydania.

Záver

Pokyny spoločnosti Stimovit pre včely obsahujú informácie o absolútnej neškodnosti lieku pre človeka. Med z včelína, kde sa použil vrchný obväz s biologicky aktívnou prísadou, sa používa na jedlo bez obmedzenia.

Ohlasy

Michail Semenovič, 56 rokov, Brjansk
Nepoviem, že je to najúčinnejšia droga. Ale ako doplnková látka do krmiva je vhodná. Hlavná vec je, že je neškodná - pre včely aj pre ich majiteľov.
Marina Veselova, 48 rokov, územie Khabarovsk
S krátkym letom, ako je to naše, sa nezaobídete bez kŕmenia stimulantmi. Stimovit je dobrá voľba. A lacná a jej spotreba je malá. Ale ako liek to nie je vôbec vhodné.
Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia