Ekofytol pre včely

Profylaktické liečivo Ekofitol pre včely, ktorého návod na použitie je priložený k obalu, má charakteristickú arómu ihiel a cesnaku. Produkt, ktorý sa dodáva vo fľaši s priemerom 50 mm, sa osvedčil ako účinný prostriedok proti bežným chorobám včiel.

Aplikácia vo včelárstve

Vrchný obväz má profylaktický účinok proti včelím vírusovým chorobám a chorobám spôsobujúcim hmyz:

 1. Askospheroza;
 2. Nosematóza;
 3. Akrapidóza;
 4. Aspergilóza.

S nedostatkom stopových prvkov obsiahnutých v Ekofitole sa riziko úmrtia v zime výrazne zvyšuje a odolnosť hmyzu voči chorobám sa oslabuje. Pri pridávaní drogy ako vrchného obväzu:

 1. Zvyšuje sa antiprotozoálna aktivita;
 2. Vývoj včiel je stimulovaný mnohokrát;
 3. Kladenie vajec sa zreteľne aktivuje, čo vedie k zvýšeniu produktivity;
 4. Existuje silný akaricídny účinok.

Zloženie, forma uvoľnenia

Ekofytol pre včely je dostupný vo fľaši s päťdesiatimi mililitrami, má tmavohnedú farbu. Ekofitol má výraznú vôňu cesnaku, borovicových ihličiek a horkú chuť. Príprava zahŕňa:

 • Extrakt z paliny a borovicového ihličia;
 • Cesnakový olej;
 • Extrakt z kyslého šťaveľa;
 • Morská soľ;
 • Množstvo ďalších stopových prvkov a pomocných látok.

Droga je na trhu široko dostupná a je možné ju zakúpiť s dodaním domov.

Farmakologické vlastnosti

Ekofytol pre včely môže výrazne zvýšiť reprodukciu kráľovien, silne stimuluje imunitný systém hmyzu. V dôsledku jeho používania včelstvá ochorejú oveľa menej často. Zvyšuje sa odolnosť voči askoferóze a nosematóze, ako aj miera prežitia včiel v chladnom období.

Tento nástroj pomáha nielen ako profylaxia, funguje efektívne aj pri prvých príznakoch ochorenia. Včely sa stávajú menej náchylnými na vírusové ochorenia. Stopové prvky prípravku zvyšujú množstvo materskej kašičky a materskej kašičky. A to znamená získavanie produktov šetrných k životnému prostrediu vo veľkých objemoch, zaručuje zdravie hmyzu a ich zvýšenú reprodukčnú aktivitu, a to všetko je výsledkom používania Ecophytolu pre včely.

Inštrukcie na používanie

Liečivo sa používa striktne podľa pravidiel, pri dodržaní dávkovania a frekvencie kŕmenia. Ekofitol sa používa na profylaktické účely na jar po preletení hmyzu a je tiež žiaduce použiť ho ako vrchný obväz pre včely na jeseň.

Po použití kŕmnej doplnkovej látky sa môže med konzumovať štandardne, čo nepridáva produktu žiadne ďalšie kontraindikácie. Vrchný obväz navyše nespôsobuje alergické reakcie.

Dávkovanie, aplikačné pravidlá

Ekofitol sa používa na prevenciu a liečbu chorôb v primárnom štádiu. Činidlo sa rozpustí v teplom sirupe (je vhodné obmedziť teplotu od 35 do 40 ° C oC nad nulou), v pomere jedna k jednej. Podiel sa odvodzuje od desiatich mililitrov ekofitolu na liter sirupu.

Kompozícia by sa mala distribuovať kŕmidlami úľov, pol litra na kolóniu. Kŕmenie Ekofitolu pre včely sa vykonáva každé tri dni, pričom sa postup opakuje najviac trikrát až štyrikrát.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie, obmedzenia používania

Ako bolo uvedené vyššie, je potrebné aplikovať vysoko účinné kŕmenie iba na jeseň a na jar, na profylaxiu a po úteku hmyzu. Inokedy sa užívanie lieku neodporúča.Pri produkte neboli zistené žiadne vedľajšie účinky, pretože Ecophytol pre včely pozostáva z prírodných zložiek.

Dôležité! Fyto-vrchný obväz nemá žiadne kontraindikácie a pri zvýšení dávky sa nezistili žiadne vedľajšie účinky. Z bezpečnostných dôvodov je však najlepšie postupovať podľa pokynov.

Čas použiteľnosti a skladovacie podmienky

Ekofytol pre včely sa môže skladovať najviac tri roky od dátumu výroby, ktorý je uvedený na obale. Po uplynutí doby použiteľnosti musí byť produkt zlikvidovaný.

Ekofitol skladujte pri teplote od 0 do 25 ° C oC. Liek by mal byť chránený pred priamym slnečným žiarením v najlepšom prípade. Mal by tiež obmedziť prístup detí a zvierat. Okrem toho musíte výrobok uchovávať oddelene od potravín (vrátane krmiva pre zvieratá).

Záver

Pri použití lieku Ekofitol pre včely, ktorého pokyny vyžadujú dôkladné preštudovanie, je dôležité neprekračovať dávkovanie. Tento nástroj je vysoko kvalitný a účinný pri prevencii závažných chorôb hmyzu, o čom svedčia recenzie krmiva Ecofitol pre včely na špecializovaných stránkach a jeho vysoké hodnotenie. Jeho použitie umožňuje nielen zlepšiť kvalitu získaného medu, ale aj jeho množstvo. Zároveň sa zvyšuje miera prežitia včelstiev.

Ohlasy

Maria, 24 rokov, Ulan-Ude
Minulý rok zimu prežilo veľmi málo včiel. Tentokrát som dal Ekofitol vopred vrchný obväz, straty počas chladnejšej zimy sú minimálne! Produkt budem určite používať aj naďalej.
Alexey, 36 rokov, Moskovská oblasť
Vrchný obväz používam už niekoľko rokov, žiadne sťažnosti. Úplne som zabudol, čo je nosematóza u hmyzu, aj keď sa s ňou bojovalo veľmi ťažko. Nízke náklady a viditeľný výsledok - som spokojný so všetkým.
Vitalij, 29 rokov, Stavropol
Návod na použitie Ekofitolu pre včely potešený zložením a vlastnosťami. Na fóre som našiel recenzie na túto drogu a spočiatku som neveril ani v zázračný efekt. Ale osobne som sa presvedčil o vysokej účinnosti po prvej sezóne používania.

Dať spätnú väzbu

Záhrada

Kvetiny

Konštrukcia